jun
2020
Fra 12-06-2020 til 14-06-2020
  • Spring
  • Hest/Pony

Østjysk Mesterskab med Nord Vest Box Kvalifikation (C)

Stævnenummer
Prop00035723
Dato for resultat d. 26-06-2020
Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Marie-Louise Kjær Mikkelsen
52 23 78 87
tilmeld@hark.dk

Officials

Banedesigner
Carina Fuglsbjerg Overgaard, Eva Stæhr Iversholt, Rasmus Christian Kaae
Dommere
Inge-Marie Hald, Marie Langheden Pape Van Huisstede
Teknisk Delegerede
Bo (tytten) Erichsen, René Lyngø
Tilbage til klasseoversigt

10. LA1* Springning Heste (115 cm) B3 (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) B3 (SVH 2)

Opdateret: 26-06-2020
Antal starter:
16
Antal placeringer:
4
Dotering:
1: 600 2: 480 3: 360 4: 240 5: 150 6: 150
Dommere:
Carina Fuglsbjerg Overgaard, Marie Langheden Pape Van Huisstede, Eva Stæhr Iversholt, Bo (tytten) Erichsen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Fejl Tid Kat. point Placering
Frederikke Svendgaard CADO HOLMKLIT
2007/DV/COLMAN/CARANI HOLMKLIT/CARANO
HER 0 66,39 0 66,39 40,07 0 40,07 1
1 1
Hege Nilsen BUEGÅRDS CASSIOPEIA
2006/DV/CORONET ASK/BUEGÅRDS LUNA/SOLOS LANDTINUS
NØRK 0 67,18 0 67,18 40,37 0 40,37 1
2 2
maria würtz nielsen SYVHØJEGÅRDS FI FI
2012/DV/FAVORIT ASK/STAUGAARD'S FANTASY ROYAL/ROYAL Z II
SIR 0 66,88 0 66,88 40,83 0 40,83 1
3 3
Amalie Nanfeldt HANKEY BANNISTER M
2006/OLD/C-SON OF SEXY EYES/LIONNE/FAIR PLAY
HDR 0 67,92 0 67,92 41,96 0 41,96 1
4 4
Caroline Westphal Andersen EXCALIBUR
2009/KW/AMADEUS/WONDERFUL WOMAN/CELANO
NØRK 0 64,45 0 64,45 43,04 0 43,04 1
Johanne Øksenholt Gisselbæk QUIRANTO SORTEBJERG
2010/DV/QUINTON/CARRÉ/CASIR ASK
DDHS 0 67,26 0 67,26 43,12 0 43,12 1
Caroline Hjorth CALVIN JESSEN
2012/HO/CHEPETTO/PETUNIE (CANDELA 23)/CANDILLO
KONG 0 65,82 0 65,82 45,6 0 45,60 1
Gitte Jokumsen SERUPGÅRDS CASSIS ROYALE
2009/DV/COSMEO/SERUPGÅRDS CANASTA/CASIR ASK
SKRK 0 64,52 0 64,52 41,78 0 41,78 1
Lin Laumann CATALANYA T
2011/DV/COSMEO/CARINA/CAMPESINO
HARK 0 69,59 0 69,59 48,15 0 48,15 1
Mille Albinus Hjermitslev MARTI VD BISSCHOP
2012/BWP/PRESIDENT/JELLA VD BISSCHOP/OGANO SITTE (E.T.)
SKÅR 1 72,91 1 72,91
Camilla Schierff TOFTEGÅRDENS LILO
2006/DV/Come Back Ii/Lizzano/Quidam De Revel
AAR 4 60,55 4 60,55
Emilie Grusgaard Pedersen ZAZA
2004/KW/HOLD UP PREMIER/TIVONIA/LENNARD
RÆV 4 62,19 4 62,19
Caroline G. Rasmussen DORTHEASMINDES FOXY LADY
2007/DV/Onassis/Sunshine Fælleden/Diamond
OMR 4 63,53 4 63,53
Sarah Wheler SYVHØJEGÅRDS HOT BEAUTY PH.
2014/DV/BALOU/HOT CHERIÉ P/CHICO'S BOY
SIR 4 69,03 4 69,03
Emilie Mosegaard Christiansen SYVHØJEGÅRDS BALOUIS
2015/DV/BALOU DU ROUET/LOUISIANNA SEM/CAJUS
IRK 4 69,47 4 69,47
Caroline Hjorth RAMINA
2011/WL/HEKTOR/RAWELLA/DOMESTOS
KONG 8 64,94 8 64,94