okt
2020
Fra 10-10-2020 til 10-10-2020
  • Military
  • Hest/Pony

Skårup Overgård/KIRK`s ½ military- stilspringning/terræn (D)

Stævnenummer
Prop00035783
Dato for resultat d. 20-10-2020
Resultatbehandling færdig
Kirstineholm Rideklub (Distrikt D12)
Ellelausvej 1
8660 Skanderborg

Kontakt inden stævnet

Anne-Dorthe Albertsen
93992938/86522938
mail@skaarupovergaard.dk

Officials

Teknisk Delegerede
Hans-Christian Hovmand
Tilbage til klasseoversigt

1. ½ military Stilspringning/terræn 90 cm hest (D)

Military: Military Showklasse Heste (SVH 0)

Opdateret: 20-10-2020
Antal starter:
22
Antal placeringer:
6
Dommere:
Hans-Christian Hovmand
Rytter Hest Klub Dressur Springning Terræn (heraf fejl på tid) Total Kat. point Placering
Luise Helene Persson Kopp GREGOR
2011/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/MUSSE/RAIMONDO
SRA 0 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint
1 1
Hans Jakob Fenger ZAFFIRO KLINT
2010/DV/BLUE HORS ZACK/KGS. HØRGAARD MIONETTO/MICHELLINO
SKÅR 0 strafpoint 0 strafpoint 0 (0) strafpoint
2 2
Hanne Viola Quick Pedersen D'AMOUR V/H DENNENHOF
2003/AES/VASCO V/H DENNENHOF/WAIKA/ITOU D'AMOUR
HYOR 0 strafpoint 0 strafpoint 2,4 (2,4) strafpoint 2,4
3 3
Ulrik G. Jensen GOOD TOO XX
2014/XX/APPEL AU MAITRE XX (FR)/GOOD GIRL XX/MAS MEDIA XX (GB)
KMK 0 strafpoint 0 strafpoint 3,2 (3,2) strafpoint 3,2
4 4
Heidi Nyhus Jensen KONSTANTIN'S AICHA
2004/GHH/ARCUS/CATALINA/CALIMERO
FSRK 0 strafpoint 0 strafpoint 4 (4) strafpoint 4
5 5
Julie Rohde BENNETSGAARDS EVENING DREAM
2014/LH///
KIRK 0 strafpoint 0 strafpoint 5,6 (5,6) strafpoint 5,6
6 6
Anna Sofie Kolle Carlsson SONNY BOY
2005/LH///
RYR 0 strafpoint 0 strafpoint 7,6 (7,6) strafpoint 7,6
Henrik Strandgaard Borgbjerg SIR TRISTAN
2014/LU/FLY SOCIETY XX (DEN)/KHARISMA/KLAS LILLE EVAGÅRD
LOR 0 strafpoint 0 strafpoint 8,4 (8,4) strafpoint 8,4
Karoline Ida Sønderstgård ICEMANS IMAGE
2010/PN/SUPER DRY ICE/MILGUN BLOSSOM/J J BAR KING
ÅSRK 0 strafpoint 0 strafpoint 13,6 (13,6) strafpoint 13,6
Michelle Jepsen RANKEGÅRDS DISNEY
2006/DV/Midt-West Ibi-Light/Rankegårds Xantippe/Lucky Light
KOR 0 strafpoint 0 strafpoint 14,4 (14,4) strafpoint 14,4
Janne Falkenberg SOLGÅRDEN ISBELLA
2007/DV/CHOPIN/LYLISE/GERVANTUS I
FAVR 0 strafpoint 0 strafpoint 17,2 (17,2) strafpoint 17,2
Anne-Sofie Klimt Østergaard ATHENA
2011/LU/KANUDOS XX/ANNIKA/TOP OF CLASS
KMK 0 strafpoint 0 strafpoint 21,6 (21,6) strafpoint 21,6
Dorte Hermann Poulsen CHICARGO
2010/LH///
SRA 0 strafpoint 0 strafpoint 24 (24) strafpoint 24
Ulrik G. Jensen PIPPI
2015/DV/FAVORIT ASK/ANASTACIA/SOLOS LANDTINUS
KMK 0 strafpoint 0 strafpoint 30,4 (30,4) strafpoint 30,4
Rikke Mortensen VEDELS SUPREME ROCK
2015/DV/ROCKLAND/VEDELS KWIAT/CORNET OBOLENSKY
KMK 0 strafpoint 0 strafpoint 32 (32) strafpoint 32
Linda Hansen CASSANDRA
2009/LH///
FSRK 0 strafpoint 0 strafpoint 36,8 (16,8) strafpoint 36,8
Ole Baj Jensen FØLBY'S HIAWATHA
2015/DV/ANTOBELLO/PAMELA VESTERVANG/COME BACK II
EDR 0 strafpoint 0 strafpoint 45,6 (25,6) strafpoint 45,6
Louise Nielsen D-CREDENZA
2011/HO/CRELIDO/JALTA I/FEENSPROSS XX
AGR 0 strafpoint 0 strafpoint 54,4 (54,4) strafpoint 54,4
Julie Rohde BENNETSGAARDS CHARLIGHT
2012/LU/STALD MEJSE'S ROCKY (ROCKY)/BAKKEGAARDENS FREJA/FANAL PRYDSHOLM
KIRK 0 strafpoint 0 strafpoint 61,6 (21,6) strafpoint 61,6
Anne-Sofie Klimt Østergaard ÅKÆRSMINDE'S CENAI
2010/DV/QUINTON/LADY BOUNTIFUL XX (DEN)/GAROFALO XX (GER)
KMK 0 strafpoint Opg. 1998 (999) strafpoint 999
Petrea Hyldgaard Thomsen ROSE TOP XX
2012/XX/SPECIAL QUEST XX (FR)/FRONT PEARL XX/STARRY NIGHT XX (USA)
VROR 0 strafpoint Udg. 1998 (999) strafpoint 999
Camilla Houmann Jensen STAR FAIGHTER
2001/LU/LEO-LIGHT/BAKKELY'S LOBBI/LEUTHEN I
KMK 0 strafpoint Opg. 1998 (999) strafpoint 999