aug
2020
Fra 02-08-2020 til 02-08-2020
  • Dressur
  • Hest/Pony

NSR Dressurstævne (D)

Stævnenummer
Prop00035833
Dato for resultat d. 14-08-2020
Resultatbehandling færdig
Langstrupvej 2
3480 Fredensborg

Kontakt inden stævnet

Mette Bruun Christensen
20966096
nsr.dressur@gmail.com

Officials

Dommere
Bettina Bergmann, Charlotte Brostrøm, Christina M. Hansen
Tilbage til klasseoversigt

7. LA1-LA3-A Heste 2014 (D)

Dressur: Procentklasse Heste (SVH 0)

Opdateret: 14-08-2020
Antal starter:
28
Antal placeringer:
9
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Sanne Glargaard DAISI PAX
2015/DV/DAMON HILL/SARINA PAX/SANDRO HIT
HGS 70,926
1 1
Frederikke Stokkebro Sørensen MATINA ZACK
2010/DV/BLUE HORS ZACK/MALENA-BELL/MANSTEIN
CSC 70,517
2 2
Bertil Bekker GØRKLINTGÅRDS ALVARO
2007/DV/ABANOS/LAGONDA/LAGANO
SPR 70,185
3 3
Sanne Glargaard HESSELHØJ BELLA NOTTE
2015/DV/NEGRO/SØBAKKEHUS MIA-BELLA/BLUE HORS DON SCHUFRO
HGS 69,815
4 4
Pernille Bjærre TRELDEGÅRDS SAMANTA
2011/DV/SAMARANT/TRELDEGÅRDS SHIVALINO/MICHELLINO
HGS 68,103
5 5
Karina Müller CARMENS ALADDIN
2007/TR/GRIBALDI/RIISGÅRDS CELINA/MAGO XX
MMR 67,759
6 6
Ulla Flyvholm ZIK ZACK
2010/DV/BLUE HORS ZACK/SCARLET/SCHWADRONEUR
ARK 67,222
7 7
Celeste Zofia Boserup TRUE INDIANAPOLIS
2010/SP/MISTER MALTHE/LITTLE CREEK TALITHA/BOY
LRK 66,296
8 8
Rikke Øbel FLORA GULDBJERG
2012/DV/ERA DANCING HIT/FAME GULDBJERG/PAINTERS ROW XX
SPR 66,296
8 8
Anne Raaen Rasmussen SOLGAARDENS SURVIVOR
2014/DV/SEZUAN/ANTIQUE FOLDAGER/AKINOS
SPR 65,556
Rikke Granberg Korsgaard UL SID CHIANTI OX
2010/OX/EL SID OX/UL MESSINA OX/REDWOOD LODGE ESSINE OX
DSAH 65,517
Sigga Trollo SOLGAARDENS NEMO
2013/LU/NEGRO/TOP PRIORITY/TIPTOP
HRK 65,172
Anne Raaen Rasmussen SOLGAARDENS SURVIVOR
2014/DV/SEZUAN/ANTIQUE FOLDAGER/AKINOS
SPR 64,828
Julie Kvisgaard MARTINI
2008/TR/PARLØR/MADEIRA/MÜNCHHAUSEN
SØSR 63,704
Alma Traasdahl THEE FIFTH ELEMENT OX
2009/OX/THEE APPRENTICE OX/PSELMA OX/MAGNUM PSYCHE OX
HGS 63,704
Ida Henriksen PAYA
2006/LH///
BLIS 63,519
Mette Svanum Larsen CAJO'S CAHLUA
2013/DV/CAJO/SILVA II/LORENTIN I
NSR 62,759
Pernille Ammitzbøll DANCER ENSHØJ
2012/DV/ERA DANCING HIT/IBIS ENSHØJ/MIDT-WEST IBI-LIGHT
NSR 62,593
Rikke Granberg Korsgaard UL SID CHIANTI OX
2010/OX/EL SID OX/UL MESSINA OX/REDWOOD LODGE ESSINE OX
DSAH 62,586
Helle Jersø-Danborg HØNNERUPS LUKSUSLINER
2012/DV/BLUE HORS DON OLYMBRIO/HØNNERUPS YO-YO/MIDT-WEST IBI-LIGHT
HGR 61,724
Heidi Pedersen ROSSINI LOREN CAMARE
2001/DV/LORENTIN II/KIRBY RAIN CAMARE/VEMMETOFTE RAINMAN
NSR 61,724
Marie Louise Bach Nielsen PRETTY LOVELY
2002/DV/LORAN/PRITHIVI XX (fr)/PHARLY XX (FR)
NSR 61,379
Alma Traasdahl THEE FIFTH ELEMENT OX
2009/OX/THEE APPRENTICE OX/PSELMA OX/MAGNUM PSYCHE OX
HGS 60,517
Ida larsen CHRESTIE-O
2011/DV/CHELLYS Z/LINA - O/LINARO
NSR 60,517
Alexandra Larsen CAPPELLINI
2006/DV/LINARDO/CAPRICE/SOLOS CAREX
HGS 60,517
Caroline Weber DOERAK
2012/DV/BLUE HORS ROMANOV/LOTUS DE NIRO/DE NIRO
HSK 60
Ellen Tripsen Larsen GAMMELVANGS CONRAD
2014/DV/ASTON MARTIN/GAMMELVANGS CZENIA/CARPENTER
SRV 58,966
Helle Jersø-Danborg HØNNERUPS LUKSUSLINER
2012/DV/BLUE HORS DON OLYMBRIO/HØNNERUPS YO-YO/MIDT-WEST IBI-LIGHT
HGR 56,111