sep
2020
Fra 12-09-2020 til 13-09-2020
  • Dressur
  • Spring
  • Hest/Pony

Højmegårds Efterårs D-stævne (D)

Stævnenummer
Prop00035964
Dato for resultat d. 29-09-2020
Resultatbehandling færdig
Højmegård Rideklub (Distrikt D07)
Gl. Højmevej 75
5250 Odense SV

Kontakt inden stævnet

Thara Due
42 58 20 92
staevner@hoejmegaard.dk

Officials

Banedesigner
Anne Egeskov Christensen
Dommere
Pia M. Johannessen
Tilbage til klasseoversigt

5. Sløjfespringning hest valgfri højde (50-110 cm) (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest B0 (SVH 0)

Opdateret: 29-09-2020
Antal starter:
21
Antal placeringer:
13
Dommere:
Anne Egeskov Christensen, Pia M. Johannessen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Lykke hvid CS. KADAR KAMILL OX
2008/OX/D. MIDNIGHT RODEO OX/INDORE OX/RYCERZ OX
HØJ 0 45,80
3 Ingen fejl
Anette Beider Olesen ELMEGÅRDS SHI- ZAZ CHARDONE
2010/LH///
BSRC 0 42,80
3 Ingen fejl
Nanna Bill Kjærby MOZART
2000/BL///
BSRC 0 46,50
3 Ingen fejl
Katrine Lundin TALONMEMPHIS
2011/LH///
BSRC 0 52,30
3 Ingen fejl
Mathilde Friis Nielsen HOEJVANGS MR. SNOWFLAKE
2007/LU/KÆRGAARDENS MARGAUX/KLEPHOLMS TOSCA/KINGSETTLE SOLIDUS
BSRC 0 48,40
3 Ingen fejl
Anja Bjerremann Jensen LANGDYSSEGÅRD'S MATTI
2010/FJ/VIKKELSØE´S I.P./ROSA RUD/BIRK HALSNÆS
BSRC 0 55,60
3 Ingen fejl
Nanna Bill Kjærby MOZART
2000/BL///
BSRC 0 47,00
3 Ingen fejl
Mathilde Friis Nielsen HOEJVANGS MR. SNOWFLAKE
2007/LU/KÆRGAARDENS MARGAUX/KLEPHOLMS TOSCA/KINGSETTLE SOLIDUS
BSRC 0 48,50
3 Ingen fejl
Stine Skov Petersen COMANCHE V
2007/LU/KROGÅRDENS CONCORDE/LOBELIA/LOBSTER
HRB 0 50,70
3 Ingen fejl
Ida Kirsten Nancke BLUE EYE
2007/LH///
EBR 0 45,50
3 Ingen fejl
Anja Bjerremann Jensen LANGDYSSEGÅRD'S MATTI
2010/FJ/VIKKELSØE´S I.P./ROSA RUD/BIRK HALSNÆS
BSRC 0 51,70
3 Ingen fejl
Mette Wenzelsen BBA POLAR LIGHT OX
2009/OX/LM POLARIS OX/THABITA OX/THAMIL OX
TBR 0 46,10
3 Ingen fejl
Katrine Lundin INGOLF TIDSELBJERG
2009/FJ/FUZZY STANSTORP/CADDI TIDSELBJERG/VALDAR HALSNÆS
BSRC 0 54,30
3 Ingen fejl
Lykke hvid CS. KADAR KAMILL OX
2008/OX/D. MIDNIGHT RODEO OX/INDORE OX/RYCERZ OX
HØJ 4 58,90
Katrine Lundin TALONMEMPHIS
2011/LH///
BSRC 4 68,80
Mette Wenzelsen BBA POLAR LIGHT OX
2009/OX/LM POLARIS OX/THABITA OX/THAMIL OX
TBR 4 61,80
Kira Due Jeppesen BABOOSHKA'S HARRY POTTER
2010/DV/TAILORMADE STARDUST/HUMMELS BABOOSHKA/A'KHAN Z
HØJ 4 49,90
Stine Skov Petersen COMANCHE V
2007/LU/KROGÅRDENS CONCORDE/LOBELIA/LOBSTER
HRB 8 50,80
Ida Kirsten Nancke BLUE EYE
2007/LH///
EBR 8 44,40
Anette Beider Olesen ELMEGÅRDS SHI- ZAZ CHARDONE
2010/LH///
BSRC 12 71,50
Katrine Lundin INGOLF TIDSELBJERG
2009/FJ/FUZZY STANSTORP/CADDI TIDSELBJERG/VALDAR HALSNÆS
BSRC Udg.