jun
2020
Fra 19-06-2020 til 21-06-2020
  • Spring
  • Hest/Pony

Kongsdal Rideklub springning (C)

Stævnenummer
Prop00036303
Dato for resultat d. 24-06-2020
Resultatbehandling færdig
Kongsdal Rideklub (Distrikt D14)
Kongsdalvej 1
9550 Mariager

Kontakt inden stævnet

Heidi Haabendal
20731201
staevne@kongsdal-rideklub.dk

Officials

Banedesigner
Bjørn Munk Hansen
Dommere
Bjarne Mørup, Charlotte Jensen, Christina Volhøj
Teknisk Delegerede
Inge Alette Sørensen, Lone Nørager Kristensen
Tilbage til klasseoversigt

13. MB2** Springning Heste (130 cm) A (C)

Spring: MB2** Springning Heste (130 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 24-06-2020
Antal starter:
24
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 875 2: 700 3: 525 4: 350 5: 175 DKK 6: 175 DKK 7: 175 DKK 8: 175 DKK 9: 175 DKK 10: 175 DKK
Dommere:
Bjørn Munk Hansen, Christina Volhøj, Inge Alette Sørensen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Line Busk Heltborg GAVILLE
2011/KW/CHELLTHAGO Z/SEVILLE/ANIMO
KRT 0 58,81 1
1 1
Lærke Olesen BOMBAY 36
2009/HO/CASALL/TAARIQ/QUIDAM DE REVEL
BÆK 0 63,10 1
2 2
Emilie Mosegaard Christiansen SYVHØJEGÅRDS ENZO
2013/DV/CHANDLER/CALLIA/CARANO
IRK 0 64,78 1
3 3
Caroline Rehoff Pedersen CAROLUS-MAGNUS
2003/ME/CONTINUE/LADY J/LORD KEMM
RTG 0 65,35 1
4 4
Caroline Rehoff Pedersen MERCURIUS AEG
2012/BWP/C-INDOCTRO/SABRIENNE/DARCO
RTG 0 66,93 1
5 5
Katrine Ladefoged Rasmussen DOUBLE PROFIT
2009/SBS/UGANO SITTE/DOUBLE PAID/DIAMANT DE SEMILLY
DDHS 0 70,99 1
6 6
Xenia Loft Strandgaard DIAMANT
2009/HO/DIAMANT DE SEMILLY/SCHNEEWITTCHE/CORRADO I
AAR 0 74,96 1
Lærke Olesen HHS TORONTO
2011/IRH/CAVALIER/HHS FORTY/DON JUAN DE LA BOUVERIE
BÆK 4 60,42
Katrine Ladefoged Rasmussen SAMBA'S SURVIVOR H
2013/DV/CI CI SENJOR ASK/SAMBA H/LUCKY LIGHT
DDHS 4 63,81
Mikkel Friedrich A.CORNELIS Z
2007/ZA/AIR JORDAN Z/LADY'S OPSTALAN/ELMSHORN
AOR 4 65,81
Nathalie Dahl Jeppesen EDDYBOY
2009/KWPN/SILVERSTONE/RISTANNIE/KENNEDY
HRV 4 66,99
Alexia Tsangaratos HEDENS MADONNA
2011/LH///
FRK 4 69,11
Mille Albinus Hjermitslev GOOD LOOKING
2011/KW/TOLAN R/PRETTY WOMAN/ROSSINI
KIRK 4 70,21
Signe Dueholm Veng Kristensen BUGATI Z
2008/ZA/EUROCOMMERCE BERLIN/CONTESSA Z/CHELLANO Z
AAR 4 71,03
Maria Nørheden Johansen TA JOY
2013/OLD/TOULOUSE/LATINA/LANCER II
URK 4 71,12
Alexia Tsangaratos DIADON
2011/DV/DIARADO/DONJA X/DORPAS X
FRK 4 76,59
Louise Vejling Madsen DIACANDI
2009/HO/DIARADO/ORZELLA/CANDILLO
SAO 4 77,05
Jill Thomasen CONCORD AF ELLELY
2005/DV/COLORADO/KLEA FRISHOLT AF ELLELY/LEANDRO
KONG 8 56,08
Peter Thorup CALI FREJ
2007/DV/Carson Ask/Twilight/Lucky Light
SAO 8 58,23
Rikke Rytter Andersen FI LÉ GRANDE
2012/DV/FAVORIT ASK/OCEAN´S CYPRES/CAROLUS I
ASR 8 66,89
Jill Thomasen FLYING QUIDAM D.
2006/HN/QUIDAM DE REVEL/MISS FLYING D./CORLANDO
KONG 8 70,68
Natasja Bang Lynge DALEVA
2008/KWPN/WARRANT/NULEVA/C-INDOCTRO
RÆV 12 78,67
Emilie Mosegaard Christiansen ROCKET QUEEN Z
2009/LH///
IRK Opg.
Line Busk Heltborg UCKLAND DE BEAUFOUR
2008/SF/DIAMANT DE SEMILLY/LEDINIA/DAMIRO
KRT Opg.