sep
2020
Fra 12-09-2020 til 13-09-2020
  • Spring
  • Hest/Pony

Glostrup Rideklubs udv. klubstævne med Vestegnsmesterskaberne i Spring (D)

Stævnenummer
Prop00036316
Dato for resultat d. 29-09-2020
Resultatbehandling færdig
Glostrup Rideklub (Distrikt D01)
Sortevej 52
2600 Glostrup

Kontakt inden stævnet

Glostrup Rideklub
26162696
glk.staevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Michael Ladegaard, Angelika Nallino
Dommere
Jørn W. Jørgensen, Angelika Nallino
Teknisk Delegerede
Dorte Njor-Larsen
Tilbage til klasseoversigt

7. 50 cm, 60 cm og 70 cm B0 (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest & Pony B0 (SVH 0)

Opdateret: 29-09-2020
Antal starter:
29
Antal placeringer:
20
Dommere:
Michael Ladegaard, Jørn W. Jørgensen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Sara Mohammed emad joudeh Al-Sadi RANDALSTOWN BOURNEVILLE
2012/BL///
GLK 0 51,70
3 3
Malene Nielsen SONNY MAY
2001/DR///
GLK 0 52,90
3 3
Malene Olin RED SHADOW
2005/LH///
GLK 0 65,30
3 3
monike anastasia tutte Bjerning CHAMØR DEN II
2008/LH///
GLK 0 65,30
3 3
Malene Olin RED SHADOW
2005/LH///
GLK 0 52,80
3 3
Emilie Højsholm Ferm Petersen VOLHØJGAARDS AZENA
2009/LU/LIONELL/ZENA/PRESTIGE VDL
GLK 0 62,40
3 3
Sofie Ejdsvold Christensen MAGGIE MAY
2010/LH///
GLK 0 69,40
3 3
Cilia Sand Brasa Calvo PRINCE OF THE GLEN
2008/IHR///
GLK 0 59,70
3 3
Mikka Lund CLOUDWALKER
2016/LU/GODSEND DU REVERDY/LILLY 312/LE PRIMEUR
DVRK 0 69,90
3 3
Caroline Nielsen SANDOKAN-STAR
2012/OLD/SWAROVSKI/CELINA/CANTUS
KAR 0 63,10
3 3
Kristina Hallengren Jacobsen CHANEL K.
2009/OS/CHICO´S BOY/GAIA K./A'KHAN Z
NØR 0 66,20
3 3
mette mau YADA
2007/AH/EXCELLENT BAJAR/YASMIN/KOHEILAN I-15 (BARTHAHUS)
HRK 0 57,10
3 3
Lamija Begovic SANS SOUCI'S ROSSO DE JOUR
2009/DV/UNO DON DIABLO/MADAME DE JOUR XX (DEN)/FINAL APPEARANCE XX (IRE)
GLK 0 53,60
3 3
mette mau YADA
2007/AH/EXCELLENT BAJAR/YASMIN/KOHEILAN I-15 (BARTHAHUS)
HRK 0 50,60
3 3
Selma Gry søndergaard ESMARALDA
2007/LH///
GLK 0 67,10
3 3
Sofie Helene Fischer Jensen ZEUS
2012/LU/CRELIDO/ZARINA Z/RABONDI Z
GLK 0 53,00
3 3
Julia Godtbert poulsen STARENE VINCENT
2008/WF/HEMDEAN MERLYN/STARENE BLISS/CAERBERLLAN ABERYN DU
GLK 0 61,70
3 3
Sofie Ejdsvold Christensen MAGGIE MAY
2010/LH///
GLK 0 68,00
3 3
Sara Dagmar Strøm Lundum TOFTELUNDS SELINA
2010/NF/GAY COUNT ZIDAN/ODBJERGS AMELIE/STACKARPS DAYTON
NSR 0 55,00
3 3
Amalie Lehmann HERA'S ZOLUNA
2013/LU/JOHNSON/TAKETA/ZORRO Z
GLK 0 60,00
3 3
monike anastasia tutte Bjerning CHAMØR DEN II
2008/LH///
GLK 4 81,40
Malene Olin STEF
2006/BL///
GLK 4 86,70
Stine Bols Skræm INFINITY SI
2013/KW/ARMANI/SIGNORITA/HAVIDOFF
GLK 8 75,60
Viola Torp Frederiksen MAX
2009/LH///
RVV 12 98,10
Zenia Andersen FELIX
2011/LU/ELTON SON/BARBARA LERGRAVGAARD/RAMS JR.
GLK 20 103,70
Sara Mohammed emad joudeh Al-Sadi RANDALSTOWN BOURNEVILLE
2012/BL///
GLK Udg.
Emilie Højsholm Ferm Petersen VOLHØJGAARDS AZENA
2009/LU/LIONELL/ZENA/PRESTIGE VDL
GLK Udg.
Viola Torp Frederiksen MAX
2009/LH///
RVV Udg.
ida rabing VOLHØJGAARDS AZENA
2009/LU/LIONELL/ZENA/PRESTIGE VDL
GLK Udg.