sep
2020
Fra 12-09-2020 til 13-09-2020
  • Spring
  • Hest/Pony

Glostrup Rideklubs udv. klubstævne med Vestegnsmesterskaberne i Spring (D)

Stævnenummer
Prop00036316
Dato for resultat d. 29-09-2020
Resultatbehandling færdig
Glostrup Rideklub (Distrikt D01)
Sortevej 52
2600 Glostrup

Kontakt inden stævnet

Glostrup Rideklub
26162696
glk.staevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Michael Ladegaard, Angelika Nallino
Dommere
Jørn W. Jørgensen, Angelika Nallino
Teknisk Delegerede
Dorte Njor-Larsen
Tilbage til klasseoversigt

8. LE (80 cm) B3 (D)

Spring: LE Springning Heste (80 cm) B3 (SVH 0)

Opdateret: 29-09-2020
Antal starter:
20
Antal placeringer:
5
Dommere:
Michael Ladegaard, Jørn W. Jørgensen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Fejl Tid Kat. point Placering
Sara Dagmar Strøm Lundum TOFTELUNDS SELINA
2010/NF/GAY COUNT ZIDAN/ODBJERGS AMELIE/STACKARPS DAYTON
NSR 0 55,20 0 31,90 31,9 0 31,90
1 1
Mille Stentoft Andst SAVAH
2007/LH///
GLK 0 56,30 0 33,10 33,1 0 33,10
2 2
Mikka Lund SØGAARDS MR. GREY MOON
2015/SP/FREDBO'S GARMIN/LUCKY MOON/BACK UP
DVRK 0 61,80 0 35,40 35,4 0 35,40
3 3
Sara Mejdal Petersen DOLCE VITA
2010/DV/UNO DON DIEGO/STALD MEJSES MONET/MARENGO
GLK 0 53,70 0 36,70 36,7 0 36,70
4 4
Betina Stampe Piper STIERNEHOLMS CASH FLOW
2006/LU/CAMPBELL/RINKENÆS' CZARDAS/CHURCHILL
RKV 0 65,10 0 38,00 38 0 38,00
5 5
Amalie Lehmann HERA'S ZOLUNA
2013/LU/JOHNSON/TAKETA/ZORRO Z
GLK 0 64,10 0 38,70 38,7 0 38,70
Stine Bols Skræm INFINITY SI
2013/KW/ARMANI/SIGNORITA/HAVIDOFF
GLK 0 57,60 0 39,20 39,2 0 39,20
Augusta Elisabeth Vedel Ulrich DON RUBYN
2010/OLD/BLUE HORS DON SCHUFRO/GRANNY'S PEARL/RUBIN-ROYAL
GLK 0 69,70 0 43,00 43 0 43,00
Cathrine Ellebjerg RYNKEBY'S LAGACY
2014/DV/CORNETTINO ASK/RYNKEBY'S HIGH FIDELITY/CARSON ASK
KAR 0 67,70 0 56,60 56,6 0 56,60
Kristina Hallengren Jacobsen CHANEL K.
2009/OS/CHICO´S BOY/GAIA K./A'KHAN Z
NØR 0 68,90 4 37,10 37,1 0 37,10
Laura Flindt Myhre Schmidtsdorff CZAS MAM
2014/WL/MADISON/CZARNA HANCZA/DOMESTUS
GLK 4 55,40
Julia Godtbert poulsen STARENE VINCENT
2008/WF/HEMDEAN MERLYN/STARENE BLISS/CAERBERLLAN ABERYN DU
GLK 4 56,80
Sofie Helene Fischer Jensen ZEUS
2012/LU/CRELIDO/ZARINA Z/RABONDI Z
GLK 4 58,10
Cilia Sand Brasa Calvo PRINCE OF THE GLEN
2008/IHR///
GLK 4 66,30
Caroline Nielsen SANDOKAN-STAR
2012/OLD/SWAROVSKI/CELINA/CANTUS
KAR 4 68,50
Selma Gry søndergaard ESMARALDA
2007/LH///
GLK 4 83,90
Lamija Begovic SANS SOUCI'S ROSSO DE JOUR
2009/DV/UNO DON DIABLO/MADAME DE JOUR XX (DEN)/FINAL APPEARANCE XX (IRE)
GLK 4 85,60
Malene Olin STEF
2006/BL///
GLK 12 90,70
Daisy Sterup-Hansen FREDENSDALS GEISHA
2010/DV/BLUE HORS ROMANOV/GRAFIN GLORIA/MARENGO
RKV 18 129,90
Zenia Andersen FELIX
2011/LU/ELTON SON/BARBARA LERGRAVGAARD/RAMS JR.
GLK Udg.