sep
2020
Fra 12-09-2020 til 13-09-2020
  • Spring
  • Hest/Pony

Glostrup Rideklubs udv. klubstævne med Vestegnsmesterskaberne i Spring (D)

Stævnenummer
Prop00036316
Dato for resultat d. 29-09-2020
Resultatbehandling færdig
Glostrup Rideklub (Distrikt D01)
Sortevej 52
2600 Glostrup

Kontakt inden stævnet

Glostrup Rideklub
26162696
glk.staevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Michael Ladegaard, Angelika Nallino
Dommere
Jørn W. Jørgensen, Angelika Nallino
Teknisk Delegerede
Dorte Njor-Larsen
Tilbage til klasseoversigt

9. LD (90 cm) B4 (D)

Spring: LD Springning Heste (90 cm) B4 (SVH 0)

Opdateret: 29-09-2020
Antal starter:
13
Antal placeringer:
4
Dommere:
Michael Ladegaard, Jørn W. Jørgensen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Louise Kamper Frederiksen CHARLIE VIBEHOLM
1997/DV/Come Back Ii/Penny Vibeholm/Picasso
VER 0 43,40 0 30,00 30
1 1
Sara Brodthagen HAUGEGÅRDS SATISFIED
2011/DV/SUNNY-BOY/LATINA/LIONELL
ARK 0 42,30 0 30,10 30,1
2 2
Caroline Braad PHEBUS ST LOIS
2003/SF/DIAMANT DE SEMILLY/AZALEE DE MAI II/MUGUET DU MANOIR
ESK 0 43,70 0 30,50 30,5
3 3
Patricia Larsen CARCADO
2014/HO/CASALL/MAXINE/CORRADO I
SLR 0 48,20 0 35,60 35,6
4 4
Mille Stentoft Andst SAVAH
2007/LH///
GLK 4 39,60
Daisy Sterup-Hansen FREDENSDALS GEISHA
2010/DV/BLUE HORS ROMANOV/GRAFIN GLORIA/MARENGO
RKV 4 50,30
Cathrine Ellebjerg RYNKEBY'S LAGACY
2014/DV/CORNETTINO ASK/RYNKEBY'S HIGH FIDELITY/CARSON ASK
KAR 4 51,40
Augusta Elisabeth Vedel Ulrich DON RUBYN
2010/OLD/BLUE HORS DON SCHUFRO/GRANNY'S PEARL/RUBIN-ROYAL
GLK 4 58,60
Mie Rømer PERIADOR
2007/HN/PERIGUEUX/CALENA/CALYPSO II
HIRK 4 60,60
Betina Stampe Piper STIERNEHOLMS CASH FLOW
2006/LU/CAMPBELL/RINKENÆS' CZARDAS/CHURCHILL
RKV 4 69,00
Laura Flindt Myhre Schmidtsdorff CZAS MAM
2014/WL/MADISON/CZARNA HANCZA/DOMESTUS
GLK 8 56,10
Amalie Sofie Hansen SANTANA SKELBÆK
2009/OL/STUNTMANN AF HVARRE/ENGHOLMS CHACLI/ELTON SON
ARK 12 81,20
Sara Mejdal Petersen DOLCE VITA
2010/DV/UNO DON DIEGO/STALD MEJSES MONET/MARENGO
GLK Udg.