sep
2020
Fra 12-09-2020 til 13-09-2020
  • Spring
  • Hest/Pony

Glostrup Rideklubs udv. klubstævne med Vestegnsmesterskaberne i Spring (D)

Stævnenummer
Prop00036316
Dato for resultat d. 29-09-2020
Resultatbehandling færdig
Glostrup Rideklub (Distrikt D01)
Sortevej 52
2600 Glostrup

Kontakt inden stævnet

Glostrup Rideklub
26162696
glk.staevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Michael Ladegaard, Angelika Nallino
Dommere
Jørn W. Jørgensen, Angelika Nallino
Teknisk Delegerede
Dorte Njor-Larsen
Tilbage til klasseoversigt

11. Vestegnsmesterskab for hold. Pony LD/LC/LB** Hest LE/LD/LC/LB** - B7 (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest & Pony B0 (SVH 0)

Opdateret: 29-09-2020
Antal starter:
22
Antal placeringer:
6
Dommere:
Michael Ladegaard, Angelika Nallino, Dorte Njor-Larsen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Fejl Tid Kat. point Placering
Karla Augusta Quist RTS - CONTREAU
2004/DV/COME BACK II/CADEAU II/CASTOR
GLK 0 46,90 0 32,20 32,2 0 32,20
1 1
Emmely Stensgard Vendt LOBSI UGLHOLM
2009/DV/CRELIDO/LOBBI/LOBSTER
GLK 0 47,30 0 33,00 33 0 33,00
2 2
Sara Brodthagen HAUGEGÅRDS SATISFIED
2011/DV/SUNNY-BOY/LATINA/LIONELL
ARK 0 43,90 0 33,40 33,4 0 33,40
3 3
Rikke Victoria Bohnstedt BUEGÅRDS TITAN
2009/SP/AMMADOOR/TØSEN (THUNDER'S MAY)/LINUS T (US)
LØSR 0 43,60 0 35,00 35 0 35,00
4 4
Emma Luna Kabongo RASMUS
2007/HN/RASCALINO/DIANA/DON BOSCO
ARK 0 50,00 0 36,70 36,7 0 36,70
5 5
Amalie Sofie Hansen SANTANA SKELBÆK
2009/OL/STUNTMANN AF HVARRE/ENGHOLMS CHACLI/ELTON SON
ARK 0 48,90 0 37,20 37,2 0 37,20
6 6
Karina Kosack KNAPSHOLMS SILVERBOY
2000/LU/MIDT-WEST DACAPO/HEARTBREAK/SOREL
LØSR 0 47,50 0 40,30 40,3 0 40,30
Sille Egelund Jensen DAMGÅRDENS ANNA BELL
2009/SP/ANTARIO N/BIRKELUNDS FELIS/MARCHI
LØSR 0 48,00 0 41,60 41,6 0 41,60
Jette Kastrup MOSELY BROWNIE
2012/LH///
LØSR 0 52,10 0 47,50 47,5 0 47,50
Nikoline Lykke Rohrbach ARKANSAS
2009/HA/ARIE RUNDHØJ/MIRA/ALPENSTERN-C
ISR 0 62,70 0 48,40 48,4 0 48,40
Amalie Klarskov Morgenstjerne RATHNAGREW MOLLY
2011/BL///
ISR 0 42,20 4 32,30 32,3 0 32,30
Silas Cronholm Frænell RAKT'S BRITNEY
2002/WB/Rowol'S Poko/Sandy´S Lady Di/Eyarth Rio
VER 4 67,60 0 32,60 32,6 0 32,60
Alette Frænell LANGTOFTEGÅRD LOKE
2014/CO/STERNBERGS LARRY JUNIOR/SKOUSBOE COOKIE/SKOUSBOE MORNING ROCK
VER 0 51,40 4 33,30 33,3 0 33,30
Helena Brinkbæk GREVE A BØRGELHUS
2009/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/LANDIA/HØJVANGS LUKAS
VER 4 46,90 0 36,10 36,1 0 36,10
Matilde Nielsen MILO O'REILY THE REBEL
2009/IRH/THE ARTIST/POTTEEN/
ISR 4 63,60 0 38,30 38,3 0 38,30
Melisa Erdem FRANSISCO
2004/DV/FRIDERICUS REX/RUBIN/ROSSI XX
GLK 4 48,40 0 43,30 43,3 0 43,30
Nalani Maya Okker PRINCESA CORINNA
2009/BL///
GLK 4 36,30 4 33,60 33,6 0 33,60
Cathrine Ibsen LOUGHNATOUSA INKSY
2003/IRH///
GLK 4 56,70 8 36,40 36,4 0 36,40
Sofie L B Thomsen KORREBORGS BOBBI
2009/WE/STOUGJESHOEVE EAGLE EYE/KORREBORG´S ISABELLA/MØLLEGAARDS SPUTNIK
VER 4 68,10 8 46,10 46,1 0 46,10
Mia Olsen PABLO ESCOBAR
2014/BL///
GLK 0 41,10 12 61,20 61,2 0 61,20
Camilla Fjeldsted osbeck VESTERGÅRDS MONICK
2013/FR/SARPO VEJLEBY/MADONNA/KEJSER AF IGLSØ
GLK 12 45,80 8 38,70 38,7 0 38,70
Mille Stentoft Andst VIKTOR
2002/LH///
GLK Udg.