jun
2020
Fra 20-06-2020 til 21-06-2020
  • Dressur
  • Spring
  • Hest/Pony

Sydhavs Cup 2020 (D)

Stævnenummer
Prop00036521
Dato for resultat d. 08-07-2020
Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Anne Egeskov Christensen
28589918
lollandssportsrideklub@hotmail.com

Officials

Banedesigner
Anne Egeskov Christensen
Dommere
Gabriella Okholm Andersen
Tilbage til klasseoversigt

7. Sydhavscup Hold Dressur, Hest og Pony (D)

Dressur: Procentklasse Hest & Pony (SVH 0)

Opdateret: 08-07-2020
Antal starter:
25
Antal placeringer:
7
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Jacqueline Ferring Strassmann KING'S PRIDE
2015/KW/DANTE WELTINO/EDELDAME/JAZZ
SPR 71,6
1 1
Olivia Bille Jensen PEGASUS
2001/LH///
SUHR 71,22
2 2
Karla Marillo Skov LIBERTI
2005/LE/LESTARD/UTA/ZYTRUS OX
LSP 71
3 3
Heidi Pia Hejndahl HOPLA'S DOREMI
2010/DV/BLUE HORS DOOLITTLE/CÁPA´S FOREVER (HEARTBREAKERS)/CHOPIN DANE
SAR 70
4 4
Sandra Damgaard DANER FILIPPA
2012/DV/BLUE HORS DENZEL/FEDERWOLKE/FIDERMARK
ESRK 69,8
5 5
Jacqueline Ferring Strassmann DANER FILIPPA
2012/DV/BLUE HORS DENZEL/FEDERWOLKE/FIDERMARK
SPR 69,4
6 6
Line Bøgh Sørensen CHOCOLATE PEACH
2013/BW/CASIRO I/CHARLETT/CHAMBERTIN
LSP 69,2
7 7
Dorthe Munk PANORAMA
2008/TR/KAISERDOM/PHILIPA/PREUSSEN-WIND
SAR 68,816
Bettina Degnebolig Linding RHIHANNA
2008/LU/DICARDO/ROMINA ./GRAVENT
ESRK 68,8
Cecilie Scheel Rasmussen KILGAST'S SIR DONOVAN
2012/PI/SØHOLM'S MICHIGAN/PENE LOPE/JONKER
SUHR 68,621
Sandra Michele Jakobsen ETTEBJERGGAARD QUALITY PRINCE
2009/LU/QUINTON/NITOUCHE-VITZ/SUNSET BOULE- WARD XX (IRE)
RIC 68,333
Sandra Damgaard RHIHANNA
2008/LU/DICARDO/ROMINA ./GRAVENT
ESRK 68,148
Anna Thaae Vest WIEDEKAMMEN'S BENTLEY
2010/NF/CHAMPIZ/FAARBECH'S MISS SOPHY(SIF)/EXMOOR STALDENS PASCAL PAOLI
SUHR 68,125
Nikoline Bjørkmann Holm Hansen OPRAH WINFREY
1999/DR///
SAR 67,222
Dorthe Munk PREUSSEN LADY
2012/TR/PREUSSEN-WIND/PILLAU III/HOHENSTEIN E.H.
SAR 67
Camilla Lund Sandberg SJAMAJKA NYHOLM
2013/OL/SANDDALLUNDS CONEY/SAVANA TISTED/COMPACT
SAR 65,862
Katja Noa Christensen DON MISTERY HOEJGARD
2012/RP/GP DON CHICO HØJGÅRD/MISTERY UT DEUTEN/NOBLE CHAMPION
LSP 65,5
Freja Borring NEERGAARD'S TARCO
2009/DV/TAILORMADE TEMPTATION/KILDEGAARDS FUTURE STAR/BLUE HORS FUTURE CUP
SAR 65,5
Kristin Dervola LANDLYST CORLEONE
2009/DV/CHICO'S BOY/SANEL MANDØ/SOLOS CAREX
LSP 65,278
Anne Tandberg Pedersen KROGEDEGÅRDS BALOU
2011/DV/BACCARAT XX/BIANCA/BONUS
SAR 64,583
Louise Tandberg Jacobsen DREAMERS OZZY OSBOURNE
2006/LH///
SAR 64,487
Mikala Pedersen KROGEDEGÅRDS BALOU
2011/DV/BACCARAT XX/BIANCA/BONUS
SAR 64,4
Ida Sofia Nielsen DÜVAL
2000/DR///
LFHR 64
Signe Rubæk Andersen DOMENICA
2007/HN/DESPERADOS/HARMONIE/HARVARD
NFRK 63,793
Victoria Dorthea munk SOLBAKKENS DOLLY
2008/NF/KANTJE'S VALENTIJN/SOLBAKKENS DEBBIE/RICO-SØNDERMARK
SAR 60