sep
2020
Fra 12-09-2020 til 12-09-2020
  • Dressur
  • Spring
  • Hest/Pony

Birkens sommerstævne 2020 (R)

Stævnenummer
Prop00036898
Dato for resultat d. 29-09-2020
Resultatbehandling færdig
Rideklubben Birken (Distrikt D11)
Herredsvej 3
8832 Skals

Kontakt inden stævnet

.
.
rideklubbenbirken@gmail.com

Officials

Officials ikke angivet
Tilbage til klasseoversigt

9. Procentklasse LC1-2-3 B (R)

Dressur: Procentklasse Hest & Pony (SVH 0)

Opdateret: 29-09-2020
Antal starter:
20
Antal placeringer:
5
Rytter Hest Klub Total Kat. point Placering
Marie Sidenius BIRKENS MOLLIE SUE
2008/FJ/GOLF GUDENÅ/BIRKENS OFELIA/SVEJK
RBK 76,8
1 1
Pia Rosenhøj Hansen KJÆRHØJS MÂCON
2013/FJ/FJORDENS MARCUS/SIDNEY/CITRUS KLATTRUP
RBK 71,957
2 2
Pia Rosenhøj Hansen KJÆRHØJS MÂCON
2013/FJ/FJORDENS MARCUS/SIDNEY/CITRUS KLATTRUP
RBK 70,2
3 3
Thea Green Bisgaard HÅKON
2003/FJ/ATHOS/SONJA/LINDON VINSTRUP
MRR 68,8
4 4
Ellen andersen STÅRUPS DRUE
2015/FJ/GLIBINGS AJS/BIRKENS RUBINA/ODIN HALSNÆS
RBK 68
5 5
Malene Elkjær Andersen LANGMOSEGAARD'S ECCO
2010/FJ/VIKKELSØE´S I.P./SISSE/TRAJAN
SKRK 67,8
Helle Graves STÅRUPS DIAMANT
2016/FJ/FJORDENS MARCUS/BIRKENS RUBINA/ODIN HALSNÆS
RBK 65,6
Thea Laursen STRANDETS ZAFIR
2013/FJ/OVERGÅRDS ZEUS/FJORDENS PUK/FJORDENS MARCUS
RRKB 65
Rikke Sørensen Dahse FJELLGUT
2015/FJ/CITAT HALSNÆS/BINDERNÆS GULD-ROSE/HØJGAARDS BACARDI
RBK 64,565
Malene Elkjær Andersen LANGMOSEGAARD'S ECCO
2010/FJ/VIKKELSØE´S I.P./SISSE/TRAJAN
SKRK 64,4
ann-christina melms ENGKJÆR´S ALMIRA
2007/FJ/MOSEGÅRDENS SPLINT/SONJA/ALI HALSNÆS
SKRK 63,4
Helene Hansen IBBERMAN KJÆRGAARD
2008/FJ/FJORDENS MARCUS/EVITA HALSNÆS/PIKANT HALSNÆS
RBK 63,043
Helene Hansen IBBERMAN KJÆRGAARD
2008/FJ/FJORDENS MARCUS/EVITA HALSNÆS/PIKANT HALSNÆS
RBK 62,6
Mia Esther Burchardt Kristiansen KAJA HØJMARK
2013/FJ/FINFIN/L.LUNDEGAARDS KIRA/GRANIT HALSNÆS
1123774 62,4
Rikke Sørensen Dahse FJELLGUT
2015/FJ/CITAT HALSNÆS/BINDERNÆS GULD-ROSE/HØJGAARDS BACARDI
RBK 62,4
Thea Green Bisgaard TORNHØJS GAUDA
2012/FJ/LAUSTFIN SKELLERØD/KASTANJEGÅRDENS LÆRKE/ORION HALSNÆS
MRR 62,2
Ida Oline Nygaard Sørensen CLAUDIA FJORDLYST
2011/FJ/TORNHØJS CANUT/LORINA FJORDLYST/ODIN HALSNÆS
RBK 62,2
Cecilie Pedersen CORNET BIRKEGAARD
2015/FJ/FJORDENS MARCUS/SIV BASLAND/GOLF GUDENÅ
RBK 62
Emma Gade Andersen FILSØ Ø ELIAS
2014/FJ/OVERGÅRDS ZEUS/SOLE'S SMILLA/VIKKELSØE'S I.P.
SSH 61
Freja Green Bisgaard HÅKON
2003/FJ/ATHOS/SONJA/LINDON VINSTRUP
MRR 60,4