jul
2020
Fra 02-07-2020 til 05-07-2020
  • Spring
  • Hest

Riders Cup B stævne med Kval til Hold DRF Mesterskab (B)

Stævnenummer
Prop00036980
Dato for resultat d. 14-07-2020
Resultatbehandling færdig
Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Bo Bak Andersen, Jan Juul
Dommere
Charlotte Petersen, Lena Aagaard, Tom Nielsen
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

9. MB1* Springning Heste (125 cm) A (B)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 14-07-2020
Antal starter:
36
Antal placeringer:
10
Dotering:
1: 800 2: 600 3: 450 4: 300 5: 300 6: 300
Dommere:
Bo Bak Andersen, Jan Juul, Charlotte Petersen, Dea Rockhill Lysgaard
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Signe Mathilde Pedersen NANNA Z
2011/ZA/NABAB DE REVE/SKOVMOSEGÅRD´S COOL GIRL/COLMAN
SPR 0 66,81 1
1 1
Christina Fobian FALOOLA HORSENÆS
2011/DV/FAVORIT ASK/CALEELOO HORSENÆS/CARANO
SLR 0 68,38 1
2 2
Amalie König LINSE KESSLER MAK
2012/DV/LUGANER/URO'S IRIS/CALVADOS
BAR 0 69,14 1
3 3
Janne Bach Falkenberg GENEVA
2014/HO/CONNOR/PRISCILLA/LORD CALIDOS
SPR 0 69,32 1
4 4
Freja Høyer Pedersen FLAVIE VAN'T SUYBROUCK
2011/SBS/BAMAKO DE MUZE/DABOUSCHKAH/DIAMANT DE SEMILLY
BAR 0 69,74 1
5 5
Julia C. Foss CARRELO ST
2009/HO/CARETINO/ROXANA III/CAROLUS I
SPR 0 70,18 1
6 6
Natalie Sam URLANMORE SPORTING CHANCE
2008/IRH/CHIPPISON/URLANMORE CLUB ROMAI/FURRYOSO
CSC 0 71,69 1
7 7
Marie Louise Riisgaard Kemp BOLTON GATE BEN
2005/BL///
NSR 0 73,87 1
8 8
Alexandra Wibholm Nobel DUBLIN TH
2011/HO/CARETINO/COSTA RICA 32/CASSINI I
HER 0 74,81 1
9 9
Rasmus Krebs Manniche GAMMELBYS HEARTBOY
2007/DV/HEARTBEAT/CORINA R/CORLANDO
SLR 0 75,10 1
10 10
Shannon Ketterle CHICO-VITZ
2013/DV/CABACHON/NIRVANA-VITZ/SUNSET BOULEVARD XX (GB)
RIC 0 75,50 1
Puk Harkjær Kornbo HANG ON
2008/DV/HEARTBEAT/AIRBAG/ALCATRAZ
NSR 0 75,91 1
Katrine Ladefoged Rasmussen DOUBLE PROFIT
2009/SBS/UGANO SITTE/DOUBLE PAID/DIAMANT DE SEMILLY
DDHS 0 75,94 1
Lone Lundsager Hesselmark GOOD POINT
2008/DV/CARMARGUE/GREDSTEDGÅRDS TAMARA/BØGELYS CAMARO
KSRK 0 76,26 1
Signe Voldgaard Hansen LUGANA E
2011/DV/LUGANER/CELESTE/COME BACK II
LYK 0 77,55 1
Benedikte Rie Truelsen KURA AA
2013/AA/DANDY DU PLAPE/KYRMELIA/SARASTO
CSC 0 77,68 1
Robin Grauff Jacobsen CARREZANDO
2014/DV/CANTOLAR/FLEUR ASK/EQUEST CARNUTE
JSK 0 78,82 1
Julie Lund Terkelsen ARGENTINA
2008/HO/CANCARA/HISTORY-GIRL/CORRADO I
HRK 0 79,29 1
Mathilde De Neergaard CASPIAN
2009/HO/CARMARGUE/CONCERTINA/CORRADO II
MBRK 4 66,57
Christine Tvedskov Bille CHUCK NORRIS
2011/HN/CANTERBURY/CHARLOTTA/CASHMAN
NSR 4 68,28
Katrine Ladefoged Rasmussen SAMBA'S SURVIVOR H
2013/DV/CI CI SENJOR ASK/SAMBA H/LUCKY LIGHT
DDHS 4 69,97
Shannon Ketterle WINYA WAYNA-VITZ
2012/DV/WILLEMOES/C´EST SI BON/CORLANDO
RIC 4 73,19
Nicka Normann Langholm CHERRIO (SWB)
2005/SWB/CAGLIOSTRO/ACTRIS/ACADIUS
HIS 4 73,59
Sarah Wheler SYVHØJEGÅRDS HOT BEAUTY PH.
2014/DV/BALOU/HOT CHERIÉ P/CHICO'S BOY
BSR 4 75,31
Ingrid Rose Gasmann NOTORIOUS VAN DE VLIERBEEK
2013/BWP/ADORADO/DELICE V.H. MOLENEIND/CLINTON
RIC 4 76,75
Matilde Ertmann Skov CADOS L
2009/WP/CAYETANO L/CAT PENNY L/CORNET OBOLENSKY
RIC 4 77,24
Josephine Bøgh CARTIER
2013/LH///
BAR 4 78,42
Cecilie Krogsdal Perto CARELLO 12
2011/DS/CHAP/KIMBERLY/KAISERWIND
KSRK 8 71,54
maria würtz nielsen SYVHØJEGÅRDS FI FI
2012/DV/FAVORIT ASK/STAUGAARD'S FANTASY ROYAL/ROYAL Z II
SIR 8 72,16
Sidsel Broch Frederiksen GAMMELBYS LAIKA
2006/DV/CORONADO/LA LUNA (CHICA)/LAGANO
LYK 8 74,06
Mikkel Laursen NUMBER ONE Z
2013/ZA/NUMERO UNO/D.AVOS DEAUVILLE/QUIDAM DE REVEL
KARR 8 74,92
Lars Nørgaard Pedersen 4MOOR FAVORANT
2013/OS/FAVORIT ASK/ASANTE/CARETINO
SPR 9 97,66
Kamilla Grauff Albrektsen GROUPIE 3
2014/HO/COLMAN/RIVIERA II/PAINTERS ROW XX
JSK 10 84,44
Natasja Bang Lynge DALEVA
2008/KWPN/WARRANT/NULEVA/C-INDOCTRO
RÆV 12 77,93
Rasmine Laudrup NADAL M
2013/BWP/DEL PERIO P&B/MARANDA M/CANTUS
GGS 16 76,55
Alma Alberte Greiffenberg FAYOLATERMA TK
2010/KWPN/HARLEY VDL/OFIETERMA/KARANDASJ
NSR Udg.