jul
2020
Fra 02-07-2020 til 05-07-2020
  • Spring
  • Hest

Riders Cup B stævne med Kval til Hold DRF Mesterskab (B)

Stævnenummer
Prop00036980
Dato for resultat d. 14-07-2020
Resultatbehandling færdig
Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Bo Bak Andersen, Jan Juul
Dommere
Charlotte Petersen, Lena Aagaard, Tom Nielsen
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

10. MB2** Springning Heste (130 cm) A (B)

Spring: MB2** Springning Heste (130 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 14-07-2020
Antal starter:
21
Antal placeringer:
6
Dommere:
Bo Bak Andersen, Jan Juul, Charlotte Petersen, Lena Aagaard, Dea Rockhill Lysgaard
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Sandra Thinggaard Byrgesen QUALITY SOLUTION V.
2011/DV/QUATTRO B/RUNDBJERG´S KILINGA/CAJUS
BSR 0 69,65 1
1 1
Kathrine Nielsen PONTIAC NØRGAARD
2009/DV/HEARTBEAT/BIANCA NØRGAARD/COME BACK II
RÆV 0 72,19 1
2 2
Claudia Pedersen CHILLI 34
2013/HO/CHIN CHAMP/BAGINA I/NEKTON
VRK 0 73,56 1
3 3
Laura Baaring Kjærgaard ANNAGHMORE BEACH CRUISE
2011/IRH/BEACH BALL/ANNAGHMORE SONIEKE/CRUISING
DBR 0 73,78 1
4 4
Katrine Ladefoged Rasmussen DOUBLE PROFIT
2009/SBS/UGANO SITTE/DOUBLE PAID/DIAMANT DE SEMILLY
DDHS 0 76,48 1
5 5
Jacob Theodor Schmidt NINJA LILLE LUNDEN
2012/DV/FAVORIT ASK/NINET LILLE LUNDEN/LAMBRUSCO ASK
SPR 0 76,72 1
6 6
Emilie Mosegaard Christiansen SYVHØJEGÅRDS ENZO
2013/DV/CHANDLER/CALLIA/CARANO
IRK 4 67,88
Katrine Ladefoged Rasmussen SAMBA'S SURVIVOR H
2013/DV/CI CI SENJOR ASK/SAMBA H/LUCKY LIGHT
DDHS 4 70,75
Louise Vejling Madsen DIACANDI
2009/HO/DIARADO/ORZELLA/CANDILLO
RÆV 4 71,60
Dorte Dahlmann Olsen CATMANDOO U
2012/HO/CATOO/GORLANA/CORIOLAN
SPR 4 72,86
Mie Mundberg BØGEGÅRDENS DOVE
2013/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/BØGEGÅRDENS "CELINA"/CRELIDO
CSK 4 75,50
Kamilla Ladefoged Rasmussen VERACINI DH Z
2009/ZA/VA-VITE/DAME BLANCHE VAN ARENBERG/CLINTON
DDHS 4 75,85
Cecilie May Lauridsen VESTERGAARD'S BEA JEAN
2012/DV/WILLEMOES/BELLONA JEAN/CARANO
NSPR 4 76,24
Julie Lund Terkelsen ARGENTINA
2008/HO/CANCARA/HISTORY-GIRL/CORRADO I
HRK 4 78,08
Nanett Larsen CLARICO 3
2011/HO/CLARIMO/ODESSA XIII/CORIANO
LYK 7 90,23
Benedikte Rie Truelsen KURA AA
2013/AA/DANDY DU PLAPE/KYRMELIA/SARASTO
CSC 8 78,70
Cecilie Krogsdal Perto CARELLO 12
2011/DS/CHAP/KIMBERLY/KAISERWIND
KSRK 9 82,56
Emilie Louise Weilsby QUINCY
2010/HO/QUIRADO/WANKA/CARTANI
BAR 12 73,30
Caroline Lebech Petersen ASSENDRUPLUNDS GROSSES HERBIE
2008/DV/GROSSO'S ERBE/RONJA/LUCKY LIGHT
RIC 12 74,75
Mathilde De Neergaard ALONE
2008/WP/AMAGEDDON N. GEK./UNIQUE/UP TO DATE
MBRK 28 76,63
Robin Grauff Jacobsen HERMES FREEDOM DE LUX
2013/NV/HERMES DE LUX/EZARAH-LEEN/WIEVOT
JSK Opg.