jul
2020
Fra 02-07-2020 til 05-07-2020
  • Spring
  • Hest

Riders Cup B stævne med Kval til Hold DRF Mesterskab (B)

Stævnenummer
Prop00036980
Dato for resultat d. 14-07-2020
Resultatbehandling færdig
Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Bo Bak Andersen, Jan Juul
Dommere
Charlotte Petersen, Lena Aagaard, Tom Nielsen
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

15. MB1* Springning Heste (125 cm) A (B)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 14-07-2020
Antal starter:
25
Antal placeringer:
6
Dommere:
Bo Bak Andersen, Jan Juul, Charlotte Petersen, Lena Aagaard, Dea Rockhill Lysgaard
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Emilie Niebuhr PRETENDER
2004/LU/CARPENTER/ZULEIKA/LORD
BAR 0 75,74 1
1 1
Molly Øvlisen Fisher GRAND CRU VAN PAEMEL
2006/BWP/CICERO Z/SASKIA/SILVIO I
SPR 0 76,16 1
2 2
Mikkel Laursen EMIR PP Z
2014/ZA/EMERALD VAN 'T RUYTERSHOF/CALINE/CLAUDIO'S SON
KARR 0 76,40 1
3 3
Emilie Holm REBELL 549
2003/HO/RAMIRO'S SON II/CARINA/LANDLORD
RIF 0 77,57 1
4 4
Tina Lund CARLSSON
2014/HO/CASCADELLO I/ROSENSTOLZ 3/LA ZARRAS
RIC 1 87,82
6 6
Tina Lund BALOUNIQUE Z
2013/ZA/BALOU DU ROUET/CALONIQUE/CARTOON
RIC 2 88,08
7 7
Cecilie voller Kjærulff HØJERSMINDES HERBERT
2008/DV/HEARTBEAT/HØJERSMINDES TANJA/ACORD II
SPR 4 74,50
Mathilde Leinøe FIOLA KILEN
2008/DV/HEARTBEAT/FILIPPA KILEN/CARANO
HRK 4 75,43
maria würtz nielsen SYVHØJEGÅRDS FI FI
2012/DV/FAVORIT ASK/STAUGAARD'S FANTASY ROYAL/ROYAL Z II
SIR 4 77,50
Kamilla Ladefoged Rasmussen GOLDWIN
2011/KW/CANTURANO/SANCALVADO/CAVALIER
DDHS 4 77,85
Katrine Ladefoged Rasmussen SAMBA'S SURVIVOR H
2013/DV/CI CI SENJOR ASK/SAMBA H/LUCKY LIGHT
DDHS 4 78,21
Cecilie Lindquist PASCAL- STENLYKKE
2007/DV/CANDILLO/PATINA/SOLOS LANDTINUS
LLRK 4 78,85
Jessica Toelstang CON CARA
2007/HO/CON AIR/NOBILITAS/FRANKLIN
RIC 4 80,07
Maria Hjorth Frederiksen MASHIA-LIWE
2011/DV/LIWE STAR/MADDIE - COME/COME BACK II
BAR 4 80,92
Lars Nørgaard Pedersen 4MOOR FAVORANT
2013/OS/FAVORIT ASK/ASANTE/CARETINO
SPR 4 82,86
Sarah Wheler SYVHØJEGÅRDS HOT BEAUTY PH.
2014/DV/BALOU/HOT CHERIÉ P/CHICO'S BOY
BSR 6 90,43
Louise Stenvang HARMONIE
2006/SWB/CAMARO M/MORGANA KILLIGREW (SWB)/IRCO MENA
HRB 7 95,19
Andreas Holm CHIARA 305
2009/OS/CATOX/SANTANA/CAMERINO
RIF 8 78,32
Louise Stenvang BRUUNHOLMS CADEAU
2006/DV/CARTANI/FMR'S CASANDRA/CORLANDO
HRB 8 83,34
Emilie Henningsen Schäfer BOBOLENSKY
2006/KW/CORNET OBOLENSKY/VO BALIA/NUMERO UNO
HIS 8 98,43
Mikkel Aagaard Rasmussen INIVERSE
2013/KW/FALAISE DE MUZE/DE GOGO/NUMERO UNO
AAGS 9 84,49
Kamilla Grauff Albrektsen GROUPIE 3
2014/HO/COLMAN/RIVIERA II/PAINTERS ROW XX
JSK 10 88,12
Puk Harkjær Kornbo HANG ON
2008/DV/HEARTBEAT/AIRBAG/ALCATRAZ
NSR 15 92,23
Kathrine Brohus SECOND 8 K
2011/DV/PARTY DANCE/GAY 8/CALIMERO
CSK Udg.
Lone Lundsager Hesselmark GOOD POINT
2008/DV/CARMARGUE/GREDSTEDGÅRDS TAMARA/BØGELYS CAMARO
KSRK Udg.