jul
2020
Fra 02-07-2020 til 05-07-2020
  • Spring
  • Hest

Riders Cup B stævne med Kval til Hold DRF Mesterskab (B)

Stævnenummer
Prop00036980
Dato for resultat d. 14-07-2020
Resultatbehandling færdig
Riders Cup (Distrikt D04)
Tybjergvej 14
4160 Herlufmagle

Kontakt inden stævnet

Dorthe Ketterle
21400400
showoffice@riderscup.dk

Officials

Banedesigner
Bo Bak Andersen, Jan Juul
Dommere
Charlotte Petersen, Lena Aagaard, Tom Nielsen
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard
Tilbage til klasseoversigt

17. Agria DRF-Mesterskaber Klub hold Springning Heste (135 cm) A - 1. Runde (B)

Spring: MA1* Springning Heste (135 cm) A (SVH 4)

Opdateret: 14-07-2020
Antal starter:
56
Antal placeringer:
14
Dommere:
Bo Bak Andersen, Jan Juul, Charlotte Petersen, Lena Aagaard, Dea Rockhill Lysgaard
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Konstantin Deeken Künnemann AK´S CROWNEY
2008/HO/CARTANI/HYAZINTHE I/CASSINI I
BÆK 0 68,66 1
1 1
Adam Sparlund Olesen UNICORN'S LOVE ME TENDER
2010/HO/CONTENDER/RATINA/CHAMPION DU LYS
DDHS 0 68,72 1
2 2
Anne-Kristine Rie Truelsen COSMA SHIVA S
2008/OS/CORNET´S STERN/LITTLE LAZY/LIBERO H
CSC 0 69,67 1
3 3
Line Busk Heltborg GAVILLE
2011/KW/CHELLTHAGO Z/SEVILLE/ANIMO
BÆK 0 69,91 1
4 4
Signe Nordahl BAKKEGAARDENS MADDIESON
2008/LU/CRELIDO/MADDIE/
SPR 0 72,71 1
5 5
Jessica Vinther Jensen LEONIE 111 Z
2006/ZA/LORD Z/M. UNELLIE/CASSINI I
SPR 0 73,23 1
6 6
Benedikte Rie Truelsen CASSINA Z
2006/ZA/CASSINI I/VIOLA ESC/VOLTAIRE
CSC 0 73,37 1
7 7
Clara Roesgaard Kristensen AK'S CAVALINA
2012/HO/CACHAS/UP TO DATE IX/CHELLO I
BÆK 0 73,78 1
8 8
Nadia Siesbye Suhr KLØVERGÅRDS DIRTY DANCER
2012/DV/FAVORIT ASK/JESSIE ASK/LAMBRUSCO ASK
CSK 0 74,19 1
9 9
Dorte Dahlmann Olsen CATMANDOO U
2012/HO/CATOO/GORLANA/CORIOLAN
SPR 0 74,29 1
10 10
Gabriella Buur Ziegler SYVHØJEGÅRDS ELEGANT CACA
2010/DV/CASIR ASK/CALLIA/CARANO
SPR 0 74,55 1
11 11
Martin Mose Knudsen CI BEAU ASK
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/CILLA ASK/LAMBRUSCO ASK
CSK 0 74,88 1
12 12
Gitte Dahl CONAN
2005/HO/CRISTO/GESCHA/ALCATRAZ
JSK 0 74,96 1
13 13
Christine Thirup Christensen VEDRIC
2009/SF/HURLEVENT DE BREKA/OUANA DE TUS/PAMPHILE
CSC 0 74,99 1
14 14
Malene Lykke Nielsen ACORADA 13
2002/OLD/ACORADO II/ZIMNIA/LANDEGO
RIC 0 75,02 1
Anja Lykke Nielsen FIGARO LETH
2012/DV/FAVORIT ASK/LADIS LETH/LADAS
RIC 0 76,33 1
Emilie Louise Weilsby QUINCY
2010/HO/QUIRADO/WANKA/CARTANI
BAR 0 77,28 1
Josephine Bøgh VAN DEJK
2006/KW/VERDI/U-CAPITOLA-S/EMILION
BAR 0 77,58 1
Freja Høyer Pedersen CHRISTIANIA
2012/HO/CACHAS/SANDRA/CORRADO II
BAR 0 77,63 1
Emilie Katrine Høll Pedersen BALOTELLI LOVE
2014/HO/BALDINI II/TOSCANA X/QUINTERO
BAR 0 77,77 1
Mie Mundberg BØGEGÅRDENS DOVE
2013/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/BØGEGÅRDENS "CELINA"/CRELIDO
CSK 0 77,84 1
Morten Christensen BIRKELY'S BALLARINA
2010/LU/BALDINI I/MISS SPOTTY/
BSR 0 77,84 1
Cecilie Kjær CHINTANO
2013/OS/CHINTAN/CLITANA/CLINTON II
HRB 0 78,68 1
Maria Hjorth Frederiksen CLIFF YOUNG
2005/HO/CON AIR/N-QUEEN ROSE/QUANTUM
BAR 0 79,52 1
Katrine Ladefoged Rasmussen DOUBLE PROFIT
2009/SBS/UGANO SITTE/DOUBLE PAID/DIAMANT DE SEMILLY
DDHS 0 79,90 1
Simone Hansen Scherff HAPPY GIRLINA GPH
2012/KW/GLASGOW-W VH MERELSNEST/ROSALINA/BURGGRAAF
BAR 0 81,21 1
Kamilla Grauff Albrektsen HATTRICK
2010/DV/HEARTBEAT/DIANA/DIAMANT DE SEMILLY
JSK 0 81,38 1
Jessica Toelstang SP CAMORAL
2014/HO/CASALL/B-MOLLY/CALIDO I
RIC 4 75,31
Karina Leichle ALTHEA NOVA ASK
2008/HO/NEKTON/LIBELLE XI/COR DE LA BRYÈRE
CSC 4 75,41
Kamilla Ladefoged Rasmussen VERACINI DH Z
2009/ZA/VA-VITE/DAME BLANCHE VAN ARENBERG/CLINTON
DDHS 4 75,82
Robin Grauff Jacobsen SANDRO BE GOOD
2011/DV/SANDRO BOY/COMTESS/COME BACK II
JSK 4 78,47
Kathrine Brohus TAQUITA BANANA
2010/DV/COSMEO/GLAVENDRUPLUNDS TATJANA/CHOPIN DANE
CSK 4 78,77
Charlotte Kondrup DITHMARSIA
2011/HO/CLARIMO/SONATE I/CON AIR
SPR 4 78,90
Natasja Bang Lynge DALEVA
2008/KWPN/WARRANT/NULEVA/C-INDOCTRO
RÆV 4 79,07
Mai Bæk Nielsen D-CAVATINA
2011/HO/NUMERO UNO/COROLA II/CORRADO II
RÆV 4 79,64
Kathrine Nielsen PONTIAC NØRGAARD
2009/DV/HEARTBEAT/BIANCA NØRGAARD/COME BACK II
RÆV 4 81,24
Jacob Theodor Schmidt NINJA LILLE LUNDEN
2012/DV/FAVORIT ASK/NINET LILLE LUNDEN/LAMBRUSCO ASK
SPR 5 82,02
Nanna Møller Ellegaard CHILE U
2010/DV/COLMAN/STENAGERS CONTESSA/CONTINUE
SLR 5 82,68
Cecilie voller Kjærulff HØJERSMINDES HERBERT
2008/DV/HEARTBEAT/HØJERSMINDES TANJA/ACORD II
SPR 6 89,05
Louise Stenvang BRUUNHOLMS CADEAU
2006/DV/CARTANI/FMR'S CASANDRA/CORLANDO
HRB 8 73,49
Daniel Hald Cassøe SAHARIS FAVORITE CARLOS
2012/DV/FAVORIT ASK/MISS MAJ FLOWER/CLAUDIUS K.
DDHS 8 73,83
Claus Hundebøl LANDLYST CONTRA
2013/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/LANDLYST LA CORVA/CORONADO
JSK 8 73,96
Signe Mathilde Pedersen NANNA Z
2011/ZA/NABAB DE REVE/SKOVMOSEGÅRD´S COOL GIRL/COLMAN
SPR 8 74,20
Frida Munk Lassen NEERGAARDS CI CI CHANELL
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/MAY FLOWER (MICHALA)/MICHELLINO
HRB 8 75,61
Sandra Thinggaard Byrgesen QUALITY SOLUTION V.
2011/DV/QUATTRO B/RUNDBJERG´S KILINGA/CAJUS
BSR 8 76,11
Rasmus Krebs Manniche SIGURD
2010/HO/CASSINI II/MAILUNDS LEMON DROP/LIMOTAS
SLR 8 77,59
Emilie Niebuhr CATWALK
2007/LU/"CAPRI"/ZULEIKA/LORD
BAR 8 78,52
Marc Christensen ONE 4 CAMILLA K
2013/DV/REGINO ADELHEID/PARIDA-A BASIC POSSESSION K/PARTY DANCE
SLR 8 79,69
Louise Høj QUINTA 92
2006/HO/QUALITY/F-LUCIA/LEUTHEN I
BSR 8 80,65
Kim Kristensen CONCHACCO BLUE PS
2011/OS/CONTHARGOS/CATHIRANA BLUE/CHACCO-BLUE
BÆK 8 81,28
Christina Fobian FALOOLA HORSENÆS
2011/DV/FAVORIT ASK/CALEELOO HORSENÆS/CARANO
SLR 11 92,38
Emma Pietta Schou KISMO DE L'ESKU
2010/BWP/C-INDOCTRO/AJORKA VH GRAVENHOF/AHORN Z
RIC 15 91,94
Amalie König LINSE KESSLER MAK
2012/DV/LUGANER/URO'S IRIS/CALVADOS
BAR 16 78,20
Sarah Wheler SYVHØJEGÅRDS HOT BEAUTY PH.
2014/DV/BALOU/HOT CHERIÉ P/CHICO'S BOY
BSR Opg.
Mathias Bernt Sørensen HEART-QUEEN
2009/DV/HEARTBEAT/PAULA/CHURCHILL
HRB Udg.
Louise Vejling Madsen DIACANDI
2009/HO/DIARADO/ORZELLA/CANDILLO
RÆV Udg.