jul
2020
Fra 23-07-2020 til 24-07-2020
  • Spring
  • Hest

Allerupgaard Rideklub C-stævne i spring for heste (C)

Stævnenummer
Prop00036991
Dato for resultat d. 14-08-2020
Resultatbehandling færdig
Allerupgaard Rideklub (Distrikt D07)
Allerup Bygade 29-31
5220 Odense SØ

Kontakt inden stævnet

Christina Andersen
29243349
chandersen@outlook.com

Officials

Banedesigner
John Nielsen
Dommere
Tina Skovhus Henriksen, Peder Rosted
Teknisk Delegerede
Jette Bach
Tilbage til klasseoversigt

6. MB1* Springning Heste (125 cm) B7 (C)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) B7 (SVH 3)

Opdateret: 14-08-2020
Antal starter:
30
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 300 2: 250 3: 200 4: 150 5: 150 6: 150
Dommere:
John Nielsen, Tina Skovhus Henriksen, Jette Bach
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Marie Louise Horstmann HOVGAARDS RED MOON
2005/WP/SIBIRIAN EXPRESS/RAMIRO'S DAWN/RAMIRO'S SON I
AGR 0 42,06 0 36,05 36,05 1
1 1
Renee Ulvsbjerg CHECKMOON ASK
2012/OS/CONTHARGOS/CAYENN PEPPER PEBA/CELLESTIAL
NÅR 0 40,46 0 36,84 36,84 1
2 2
Laura Elisabeth Andersen WALENCIO DE
2003/KW/C-INDOCTRO/LOUISE/VOLTAIRE
HFR 0 39,22 0 41,97 41,97 1
3 3
Emily D. Petersen FAITHFUL'S COUNTDOWN
2010/DV/TAILORMADE COUNT ON ME/TOFTEGÅRD ATHENE/LORAN
LARK 0 40,99 0 42,78 42,78 1
4 4
Karina Kristensen STALD K.H.'S LAUDECOR
2005/DV/LANCELOT/STALD K.H.'S CHANTAL/CARANO
JSK 0 38,84 0 42,98 42,98 1
5 5
Lærke Isabel Godsk CHILA R
2010/DV/CATOKI/CHANTELL R/CASSINI II
FSRK 0 42,80 0 43,56 43,56 1
6 6
Cecilie Lindquist PASCAL- STENLYKKE
2007/DV/CANDILLO/PATINA/SOLOS LANDTINUS
LLRK 0 42,63 0 44,07 44,07 1
7 7
Rikke Rosengaard Hansen ROSENGÅRDENS FRANCOIS
2014/DV/FAVORIT ASK/CHINATU LS LA SILLA/CHAPULTEPEC LA SILLA
FYR 0 42,74 0 45,85 45,85 1
8 8
Dennis Noes Michaelsen DIADUCCI
2010/HO/DIARADO/RATINA N/LANDUCCI
LYK 4 41,96 0 39,80 39,8
Signe Voldgaard Hansen LUGANA E
2011/DV/LUGANER/CELESTE/COME BACK II
LYK 4 43,39 0 40,15 40,15
Frida Munk Lassen NEERGAARDS CI CI CHANELL
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/MAY FLOWER (MICHALA)/MICHELLINO
HRB 4 40,65 0 42,96 42,96
Jesper Meyenburg MEDINA-EM
2014/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/CANDILLA-EM/CANDILLO
ABR 4 40,66 0 44,51 44,51
Robin Grauff Jacobsen HERMES FREEDOM DE LUX
2013/NV/HERMES DE LUX/EZARAH-LEEN/WIEVOT
CSK 0 41,65 4 48,81 48,81
Helena Irmand Nielsen ALANDO 47
2013/HO/ALANT/WOLANDA/CONTENDRO II
HER 4 45,52 1 55,31 55,31
Lone Svendsen FRANCESCA HILLOCK
2013/DV/FAVORIT ASK/WALINA III/CONTENDRO I
DVR 4 40,46 4 39,17 39,17
Julie Voldgaard Hansen CLEVER CASH Z
2012/ZA/CLINTO Z/BALUGA/ZIWAGO
LYK 8 43,34 0 41,16 41,16
Karla Harder CAN'T BEAT
2012/DV/HEARTBEAT/CANDESSA S.G./CANDILLO
LYK 0 40,82 8 46,31 46,31
Mette Mikkelsen JORIS
2014/AES/GRAND PILOT/WISH ME LUCK Z/WISH
FMR 8 40,81 0 49,60 49,6
Jeanet Glud Jørgensen BREE LYNGRIIS
2009/HO/CORRADO I/ULTIMATE LADY/DIAMANT DE SEMILLY
BIS 8 40,14 0 50,59 50,59
Frida Munk Lassen FANNY ASK
2012/DV/CAVALL ASK/FELINE ASK/CARTHAGO
HRB 4 41,60 5 56,06 56,06
Dina Bach Sigmundsen HEBRON VB
2007/BWP/LORD Z/NALENTE VB/LYS DE DARMEN
RESR 4 35,90 5 57,49 57,49
Christine Krogh Frausing MONTANA -S
2005/DV/CARSON ASK/CÉST SI BON/CHURCHILL
HRB 12 39,91 0 45,77 45,77
Maria Bjørnkjær Asferg CITELLO ASK (ROYAL SENSATION)
2013/DV/CI CI SENJOR ASK/SENTINA Z/ROYAL Z II
FYR 8 46,28 8 52,47 52,47
Stine Hansen CALACO
2011/LH///
KÅR 24 40,29 4 48,97 48,97
Michelle Krygermeier LÜC ABELO L
2011/DV/TAILORMADE LANCELOT/LUCIENNE-WUNDER/LUCKY LIGHT
BIS 24 61,59 8 52,22 52,22
Robin Grauff Jacobsen MOLLY BE GOOD
2011/NV/FAVORIT ASK/CHANTAL 114/CONTENDER
CSK Opg.
Lars Trier Kjøller UNBREAKABLE
2014/DV/UNTOUCHABLE/U-CARMEN/COLMAN
TSC Opg.
Amalie Nanfeldt HANKEY BANNISTER M
2006/OLD/C-SON OF SEXY EYES/LIONNE/FAIR PLAY
HDR Opg.
Anne Sofie Kristensen CHAMPIONS LEAUGE
2010/HO/CASINO/TIFFANY II/CASH AND CARRY
JSK Udg.
Lars Trier Kjøller CHESTER
2014/HO/CATOO/FATASIE/LANDGRAF I
TSC Opg.