jul
2020
Fra 23-07-2020 til 24-07-2020
  • Spring
  • Hest

Allerupgaard Rideklub C-stævne i spring for heste (C)

Stævnenummer
Prop00036991
Dato for resultat d. 14-08-2020
Resultatbehandling færdig
Allerupgaard Rideklub (Distrikt D07)
Allerup Bygade 29-31
5220 Odense SØ

Kontakt inden stævnet

Christina Andersen
29243349
chandersen@outlook.com

Officials

Banedesigner
John Nielsen
Dommere
Tina Skovhus Henriksen, Peder Rosted
Teknisk Delegerede
Jette Bach
Tilbage til klasseoversigt

10. Adam Stilladser Cup LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (C)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 14-08-2020
Antal starter:
47
Antal placeringer:
12
Dotering:
1: 300 2: 250 3: 200 4: 150 5: 150 6: 150
Dommere:
John Nielsen, Tina Skovhus Henriksen, Jette Bach
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Trine Godskesen ERFULJA
2009/KWPN/QUASIMODO VD MOLENDREEF/ZORFULJA/CALVADOS
FMR 0 46,26 0 20,98 20,98 1
1 1
Line Balle SOLEA
2012/HN/STALYPSO/CASTELLA/CONTENDRO I
FSRK 0 51,70 0 23,20 23,2 1
2 2
Jacqueline Dupont SILVANO K
1999/KW/MERMUS R/NATASCHA/LAURIN HOLSTEIN
SAO 0 50,32 0 24,96 24,96 1
3 3
Nanett Larsen JOLIËTTE
2014/KW/NABAB DE REVE/MONCHERETTE/GUIDAM
LYK 0 56,64 0 25,35 25,35 1
4 4
Nathalie Eckhoff Zitz EL NINO'S Z
2012/ZA/EPSOM GESMERAY/BEAU VAN T&L/CLINTON
FYR 0 56,71 0 25,64 25,64 1
5 5
Nicoline Hyldahl C-TIMOKO
2014/LU/CORNETTINO ASK/FAVORIT GIRL/FAVORIT ASK
SVRK 0 53,00 0 26,44 26,44 1
6 6
Nathalie Eckhoff Zitz LAJGÅRDENS CHANTALL
2013/DV/CAVALL ASK/ORLANDA/ALCATRAZ
FYR 0 54,80 0 27,20 27,2 1
7 7
Dennis Noes Michaelsen COPYCAT H
2009/DV/HEARTBEAT/CICERONE H./LUCKY LIGHT
LYK 0 54,11 0 27,47 27,47 1
8 8
Christina Kørvel CARL SMART
2013/DV/CAPE TOWN S./CARA MIA/CONTAGO
LYK 0 59,26 0 27,52 27,52 1
9 9
Rikke Haastrup Kristensen ENGERUPGAARDS CONLIDO
2015/DV/CRELIDO/CONCETT/CORONADO
LYK 0 56,57 0 27,90 27,9 1
10 10
Regitze Wallentine CIAO BELLO V
2006/LU/COME BACK II/LOBELL/LOBSTER
LYK 0 51,89 0 29,06 29,06 1
11 11
Maria Bjørnkjær Asferg CALISTA ASK
2015/DV/CORNETTINO ASK/CAROLA/CALATO
FYR 0 54,61 0 29,19 29,19 1
12 12
Katrine Schytt Rasmussen CHECK POINT R
2008/LH///
SHR 0 54,10 0 29,49 29,49 1
Susanne Ravn KATRINELUNDS CASANDRA
2011/DV/CI CI SENJOR ASK/LEONORA III/CALETTO I
SHR 0 56,76 0 31,48 31,48 1
Susanne Ravn KATRINELUNDS CELINA
2010/HO/CLINTON I/SATINA I/LINARO
SHR 0 58,14 0 32,08 32,08 1
Laura Baaring Kjærgaard KATE SLOTTIE
2015/KW/ETOULON VDL/CHARIOT SLOTTIE/LUCKY BOY
DBR 0 56,60 0 33,40 33,4 1
Pernille Lyholm APPLAUS
2008/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/LETINA/LEANDRO
AGR 0 55,57 4 26,56 26,56
Sara Noes Michaelsen EDELSTONE
2009/KWPN/SILVERSTONE/WENDY/FLORETT.COM
LYK 0 53,36 4 27,38 27,38
Charlotte Schreiber ARJEN DE REVEL
2015/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/TAMINA DE REVEL/DIAMANT DE REVEL
CSK 0 57,56 4 30,20 30,2
Emma Albertsen MISTER X.
2011/LH///
FSRK 0 54,79 4 30,70 30,7
Pernille Vang CHELLO Z
2015/ZA/CANTERBURY/COMTESSA/CASSIN
AGR 0 56,10 4 36,55 36,55
Emilie Fersløv Grøftehauge CORTO MALTESE
2005/DV/CARSON ASK/DODO/MI AMOR X
FYR 0 50,41 4 39,10 39,1
Camilla Søe Erhardtsen CAPAOUW
2014/DV/CHANDLER/CHIKI/CRELIDO
GJK 0 61,18 5 44,31 44,31
Sandra Lund Løkkegaard CHAMP OF THE YEAR
2007/LU/BALOU DU ROUET/CORNELLI/CORBIERE
ODIN 0 55,90 8 28,72 28,72
Riccardo Onori LOT'S OF CHROME
2014/HN/LORDANOS/GRACE/GRANNUS
PSR 0 59,68 8 30,74 30,74
Christian Müller SHANGHAI ROSE
2015/DV/FAVORIT ASK/CONSMILLA/CONTENDER
NÅR 2 71,12
Sesse Babette Busch Hansen CARTOUCHE
2014/HO/CATOO/USAMBA/CATOKI
SVRK 4 50,41
Lise Grønbjerg Uhre Larsen JERSEY GIRL G.U.L.
2015/DV/CASIR ASK/BØGELYS COOL CASH/BØGELYS CAMARO
GRK 4 51,76
Natasja Jørgensen DOZENBORGS SENIOR CASPIAN
2012/DV/CI CI SENJOR ASK/CASJA B/CASIR ASK
DIR 4 53,51
Laura Baaring Kjærgaard POWERPLAY
2015/BWP/ULTIMATE DE KREISKER/HAUTE COUTURE/TOULON
DBR 4 58,04
Sofie Jessen SATISFY ME TD
2015/HN/SATISFACTION FRH/ACORADA/ACORADO I
KSRK 4 58,20
Julie Zoëga Søndergaard JIVARO DE LAUBRY
2009/BWP/INDORADO/MAGESTUEUSE BEGIJNAKKER/SKIPPY II
FSRK 4 59,54
Trine Meins Granlund CARTE D'OR
2014/DV/CHANDLER/UNICORN'S AQUADOR/AKINOS
LLRK 7 78,37
Maiken Rønn ELLELY'S GAMBLER
2011/DV/DIARADO/LOTTE/LEZARD
IRK 8 50,81
Amanda Gether Lund COLLINE 7
2011/HO/COLMAN/UNRUHE/CONTENDER
AGR 8 59,75
Nicole Desiree Knudsen CLIFF ASK
2013/DV/CLIFTON ASK/HENRIETTA ASK/LAMBRUSCO ASK
FSRK 8 64,33
Jeanette Lindegaard Poulsen NINO VAN 'T NEDERHOF
2013/BWP/ADORADO/CLINTAYA Z/CLINTISSIMO
FSRK 11 75,48
Søren Finnemann BISTRA
2009/DV/CASINO/ATHENE/CASIR ASK
SHR 11 78,41
Camilla Høyer Rasmussen CABO'S UZO
2011/DV/URLEVEN PIRONNIERE/EURYTHMIE/GRUNDYMAN XX (GB)
FYR 12 56,13
Rikke Korntved Nissen BØGELYS FIRE BALL
2013/DV/FAVORIT ASK/ROXETTE/REALLY FABULOUS XX (USA)
JSK 12 96,04
Tatjana Møller LADYKILLER VAN DE KLEINENEYEN
2011/BWP/GAME-BOY D'10/RIVALDI/JUNIOR STV
JSK 21 99,67
Simone Toft APOLLO-HIT
2008/DV/BØGEGÅRDENS APOLLO/CALINKA/CORNETTO
ODIN 23 92,45
Nicoline Hyldahl GREDSTEDGAARDS LANCASTER
2015/HO/LA CALIDAD/WANDA XV/QUITE CAPITOL
SVRK Opg.
Selma Zolovic BUMBLE BEE
2004/BL/LADIESDREAM/MIRA/STALD CALLES BROR BALLY
NØRK Udg.
Nina Jensen DM'S DIABLO
2010/DV/DIAMANT DE REVEL/CIRKELINE-A/CAMPESINO
SVR Udg.
Hans-Christian Hovmand WARCO
2003/KWPN/PARCO/SOTERMA/GUIDAM
HFR Opg.
Natasja Jørgensen WILLAS
2010/LH///
DIR Opg.