jul
2020
Fra 23-07-2020 til 24-07-2020
  • Spring
  • Hest

Allerupgaard Rideklub C-stævne i spring for heste (C)

Stævnenummer
Prop00036991
Dato for resultat d. 14-08-2020
Resultatbehandling færdig
Allerupgaard Rideklub (Distrikt D07)
Allerup Bygade 29-31
5220 Odense SØ

Kontakt inden stævnet

Christina Andersen
29243349
chandersen@outlook.com

Officials

Banedesigner
John Nielsen
Dommere
Tina Skovhus Henriksen, Peder Rosted
Teknisk Delegerede
Jette Bach
Tilbage til klasseoversigt

13. MB1* Springning Heste (125 cm) A (C)

Spring: MB1* Springning Heste (125 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 14-08-2020
Antal starter:
32
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 300 2: 250 3: 200 4: 150 5: 150 6: 150
Dommere:
John Nielsen, Peder Rosted, Jette Bach
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Lærke Isabel Godsk MISS ELLIE
2008/DV/GLENLIVET SEBIOUNE/GAIA/GRACIEUX
FSRK 0 62,99 1
1 1
Maria Bjørnkjær Asferg CITELLO ASK (ROYAL SENSATION)
2013/DV/CI CI SENJOR ASK/SENTINA Z/ROYAL Z II
FYR 0 78,75 1
2 2
Cecilie voller Kjærulff HØJERSMINDES HERBERT
2008/DV/HEARTBEAT/HØJERSMINDES TANJA/ACORD II
SPR 4 67,60
3 3
Emily D. Petersen FAITHFUL'S COUNTDOWN
2010/DV/TAILORMADE COUNT ON ME/TOFTEGÅRD ATHENE/LORAN
LARK 4 70,01
4 4
Frida Munk Lassen NEERGAARDS CI CI CHANELL
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/MAY FLOWER (MICHALA)/MICHELLINO
HRB 4 71,40
5 5
Rikke Haastrup Kristensen CARICCA
2014/HN/CARRICO/STACY/STARON
LYK 4 72,31
6 6
Thomas Uhler APONUMERO
2009/DV/NUMERO UNO/APONA/BØGEGÅRDENS APOLLO
AGR 4 73,19
7 7
Josefine Qviisgaard Petersen ZENITH PP Z
2013/ZA/ZIROCCO BLUE/CALINE/CLAUDIO'S SON
LYK 4 73,20
8 8
Ditte Roost Robl QUINDULINA G
2009/HN/QUINTENDER/CLAIRE/CHAMPION DU LYS
NÅR 4 75,36
Karla Harder CAN'T BEAT
2012/DV/HEARTBEAT/CANDESSA S.G./CANDILLO
LYK 4 78,85
Helena Irmand Nielsen ALANDO 47
2013/HO/ALANT/WOLANDA/CONTENDRO II
HER 5 86,62
Claus Hundebøl LANDLYST CONTRA
2013/DV/E BØGEGÅRDENS DICAPO/LANDLYST LA CORVA/CORONADO
FSRK 6 91,92
Christine Krogh Frausing MONTANA -S
2005/DV/CARSON ASK/CÉST SI BON/CHURCHILL
HRB 8 70,45
Amalie Nanfeldt HANKEY BANNISTER M
2006/OLD/C-SON OF SEXY EYES/LIONNE/FAIR PLAY
HDR 8 72,12
Laura Baaring Kjærgaard ERANO DE LA BUTTE
2014/SF/URANO DE CARTIGNY/ROXANE DE LA BUTTE/LOOPING D'ELLE
DBR 8 72,16
Laura Elisabeth Andersen WALENCIO DE
2003/KW/C-INDOCTRO/LOUISE/VOLTAIRE
HFR 8 72,39
Lærke Isabel Godsk CHILA R
2010/DV/CATOKI/CHANTELL R/CASSINI II
FSRK 8 73,45
Sashia Astrup Jensen BØGEGÅRDENS UN
2014/HO/COSIDO/NARIKA/LIMBUS
AOR 8 74,91
Gianmarco Ferretti CORNETTA
2014/HN/CORNET'S BALOU/CHADETTE/CHACCO-BLUE
ROOR 8 77,55
Adam Sparlund Olesen ENGERUPGAARDS CASHETT
2013/DV/CLICK AND CASH/CONCETT/CORONADO
LYK 9 89,49
Cecilie voller Kjærulff HAMILTON-F
2010/DV/HEARTBEAT/CANTELLA-F/CARANO
SPR 10 93,64
Cecilie voller Kjærulff HAMILTON-F
2010/DV/HEARTBEAT/CANTELLA-F/CARANO
SPR 10 93,64
Jacqueline Dupont BRILAR
2012/DV/CASIR ASK/ASMIRA/ESTEBAN XX (den)
SAO 12 73,80
Rikke Rosengaard Hansen ROSENGÅRDENS FRANCOIS
2014/DV/FAVORIT ASK/CHINATU LS LA SILLA/CHAPULTEPEC LA SILLA
FYR 14 90,90
Gianmarco Ferretti NOCCIOLINA ALLEGRA
2013/SIT/CHINOOK AREMAC/VALERIA 14/ALMOX PRINTS J
ROOR 16 68,86
Anne-Charlotte Bøgh-Sørensen C-COLITA
2010/HO/COLMAN/LOTUS/LEONID
CSK 16 71,96
Frida Munk Lassen FANNY ASK
2012/DV/CAVALL ASK/FELINE ASK/CARTHAGO
HRB Opg.
Tatjana Møller ACARI
2005/DV/CARSON ASK/VALLETTA/LANCIER
JSK Udg.
Lone Svendsen FRANCESCA HILLOCK
2013/DV/FAVORIT ASK/WALINA III/CONTENDRO I
DVR Opg.
Christina Madsen ZILVER ZAZU
2013/DV/ZILVERSTAR T/WINNY THE BLUE D'IVE/MR. BLUE
CSK Udg.
Josefine Heisinger CANNA BIRD
2013/DV/CANNAVAROS/BIRD OF DIAMOND/DIAMOND
KLIR Udg.
Anne-Charlotte Bøgh-Sørensen CATNISS 7
2012/HO/CANSTAKKO/PENNYLANE/LACROS
CSK Opg.