jul
2020
Fra 31-07-2020 til 02-08-2020
  • Spring
  • Hest/Pony

RKH C-stv. Spring hest/pony (C)

Stævnenummer
Prop00037017
Dato for resultat d. 14-08-2020
Resultatbehandling færdig
Rideklubben Hinnitus (Distrikt D12)
Bødkersmindevej 8
8620 Kjellerup

Kontakt inden stævnet

Michelle Winther Kristensen

rideklubbenhinnitus@gmail.com

Officials

Banedesigner
Niels Kolborg Johansen, Søren Milert Vestergaard
Dommere
Marie Langheden Pape Van Huisstede, Gitte Holm, Jonny Kristiansen
Teknisk Delegerede
Bo (tytten) Erichsen, Gitte Eskelund, René Lyngø
Tilbage til klasseoversigt

6. LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (C)

Spring: LA2** Springning Heste (120 cm) B4 (SVH 2)

Opdateret: 14-08-2020
Antal starter:
44
Antal placeringer:
10
Dotering:
1: 700 2: 560 3: 420 4: 280 5: 175
Dommere:
Niels Kolborg Johansen, Søren Milert Vestergaard, Marie Langheden Pape Van Huisstede, Bo (tytten) Erichsen, Gitte Eskelund
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Julie Rask LANDLYSTES LEEROX
2007/DV/Solos Landtinus/Seneca/Lord Caletto
RKH 0 52,04 0 25,07 25,07 1
1 1
Line Foldager Madsen QUINTUS LANTINO
2003/LU/SOLOS LANDTINUS/SALLY SØNDERLYNG/SEBASTIAN
NDRK 0 51,74 0 26,39 26,39 1
3 3
Iben Just Madsen HALIFAX
2012/DV/HEARTBEAT/LAURA LIGHT/LEO-LIGHT
ASR 0 48,86 0 27,65 27,65 1
4 4
Sarah Møller Pedersen SANDIE
2006/DV/CARSON ASK/SANTA/RAIMONDO
KLIR 0 51,75 0 28,07 28,07 1
5 5
Clara Roesgaard Kristensen CAPPUCINO PR
2012/HO/CORMINT/ARMEE/CASSINI II
BÆK 0 45,98 0 28,16 28,16 1
6 6
Anee Keller WINSTON-C
2010/DV/CHURCHILL/MØLLGÅRDS WILHMA/WILLEMOES
KONG 0 54,31 0 28,31 28,31 1
7 7
Filippa Christer Andersen FIONA
2011/DV/FAVORIT ASK/JACKIE/DONCASTER AA
BSR 0 53,46 0 29,01 29,01 1
8 8
Christian Petersen VONG'S ATHENA
2007/DV/AMARONE/VONG'S GINA/GRANNUS
SKO 0 49,92 0 29,14 29,14 1
9 9
Bjarne Mark Jensen RÅDBJERG'S BAHIA
2014/DV/BALOUBET DU ROUET/CORNELIA/CORONADO II
ROM 0 53,01 0 29,55 29,55 1
10 10
Signe Andrea Frank FLORIDOR
2012/DV/FAVORIT ASK/MITZI/LEANDRO
DVRK 0 51,31 0 30,09 30,09 1
12 12
Alexander Lundgaard Kjeldsen TEGLVANGS ATHENE JONG
2014/DV/ACOLINO/WILLCETT/WILLEMOES
RKH 0 52,77 0 30,33 30,33 1
Konstantin Deeken Künnemann MEDINA
2014/DV/FAVORIT ASK/ANGILINA/A'KHAN Z
BÆK 0 54,41 0 31,48 31,48 1
Martin Neergaard KATY PERRY
2014/DV/FAVORIT ASK/ASHLEY/ASTON
BÆK 0 52,51 0 31,85 31,85 1
Natasha Tang Kaspersen BOLOUBET DE ESPRI
2004/WP/BALOU DU ROUET/EMMA LEE/ESPRI
LYK 0 54,70 0 32,39 32,39 1
Kim Kristensen CONCHACCO BLUE PS
2011/OS/CONTHARGOS/CATHIRANA BLUE/CHACCO-BLUE
BÆK 0 57,03 0 32,39 32,39 1
Sidsel Broch Frederiksen HASSELGÅRDENS COOPER
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/HASSELGAARDENS CELINA/CORONADO
LYK 0 54,08 0 32,96 32,96 1
Sine Ramsdal Sørensen HUMMELS AMY WINEHOUSE
2013/DV/BONAPARTE Z/HUMMELS DAMIRO STARDUST/GODSEND DU REVERDY
SERK 0 55,82 0 33,17 33,17 1
Astrid Lund Wisholm GUARDIOLA 4
2013/HN/GREY TOP/GINGER/GROSSO Z
BÆK 0 47,28 0 34,37 34,37 1
Lykke Andersen DIOR Z
2013/ZA/DIAMANT DE SEMILLY/COMTESSE Z/CHELLANO Z
RIC 0 59,97 1 35,09 35,09
Anee Keller RÆKKELUNDS CARETTA
2012/DV/CORTADO/NEW CLASSIC/CALETTO I
KONG 0 48,71 4 26,36 26,36
Thomas Kolborg Johansen BAKKEGÅRDENS CHANDTELLA'Z
2012/DV/CHANDLER/RAR'Z/ROYAL Z II
VOS 0 53,81 4 27,46 27,46
Maja Raabjerg Sørensen VESTERGÅRDS CHALLENGER
2013/DV/CABACHON/WESTERGAARDENS LAIDY/COME BACK II
ROM 0 51,47 4 27,48 27,48
Annika Knudsen Lorentsen DAYLIGHT K
2008/KWPN/VERON/WALZING PATTY/RADISSON
SPR 0 45,66 4 28,16 28,16
Frederikke Theil Nielsen AAGAARDENS ZARTRO
2012/DV/C-INDOCTRO/ZARINA/A'KHAN Z
KONG 0 50,40 4 28,82 28,82
Christian Svendgaard DENVER DU VANERIAU
2009/ES/CASCO/TOFEROSE/LUX Z
JSK 0 55,36 4 32,68 32,68
Christophe Van Geenberghe GRAND DATE
2009/HSH/UP DATE/GRANDEL/GRAF GRANNUS
KONG 0 52,87 9 37,91 37,91
Martin Neergaard ZANINI DK Z
2014/ZA/ZINEDINE/GALLISHA/ACTION-BREAKER
BÆK 0 54,49 17 52,51 52,51
Xenia Loft Strandgaard DIAMANT
2009/HO/DIAMANT DE SEMILLY/SCHNEEWITTCHE/CORRADO I
AAR 4 51,65
Trine Klitgaard Sørensen CASILLA SEM
2013/DV/CABACHON/CADEAU SEM/CHARMEUR
KSRK 4 52,69
Malene Bach FALCON
2014/DV/FAVORIT ASK/SERINA-D/CRELIDO
AAHR 4 55,24
Frederikke Strøm BREDVIG CHERIF
2011/DV/FAVORIT ASK/BIRKNÆS AQUA/ARCUS
HER 4 57,86
Marianne Øveraas Ellingsen BALOÚ ZON F. VEJGÅRD
2010/DV/BALOU DU ROUET/ZANDI F. VEJGÅRD/CELEBRATION F. DAMGAARD
HRB 5 63,76
Hanne Juel FEYRON AM VDL
2010/KW/BUGATTI VDL/UPPSALA/GOODTIMES
SRI 6 69,04
Line Hvistendahl NØRHEDENS GLACIE
2011/LU/SOLOS LANDTINUS/MIRELL AF SULSTED/OGLIO XX
RÆV 8 55,21
Julie Bjerregaard CALIPPOLA
2002/HO/CALIPPO/ICI BON/CAROLUS I
SAO 8 76,10
Mette Aakjær Mousten AMAPASSO
2012/DV/AMARONE/GEORGIA ALFARVAD Z/ALFARVAD GRUNDGOLD II
RDH 10 67,15
Kia Keller FUTURA LIGHT
2004/DV/FERNANDO/STUTTERI FØLFOD S LIVA/LAVALLO
TSC 12 74,45
Mia Oudal VONG'S BRUNELLO DWB TF
2015/DV/BALOU/O.C CALIFORNIA/CON CAPITOL
DVRK 12 75,68
Julie Bjerregaard BENTE MB
2009/HO/QUIRADO/VENEDIG MB/CARETINO
SAO 16 74,77
Julie Bjerregaard PARI-LANA NEXEN
2011/DV/SOLOS LANDTINUS/PARI-FINA/AKINOS
SAO Opg.
Freja Løbner Fugl LA MARISSA
2007/LU/LACASIR ASK/MALITZA/
AAR Udg.
Mette Gier Larsen CASPER GO
2011/DS/COLESTUS/ORIETA/HINAULT
BIS Opg.
Mette Marie Moritz Søndergaard COMPLETE
2007/HO/CARINJO/STOCKHOLM/COLMAN
AAHR Udg.
Alexander Lundgaard Kjeldsen MY CHOICE
2014/DV/NUMERO UNICO/JUNE/FRUHLING (LANDJONKER)
RKH Opg.