okt
2020
Fra 24-10-2020 til 25-10-2020
  • Spring
  • Hest

ARK's 2. efterår C-spring (C)

Stævnenummer
Prop00037078
Dato for resultat d. 25-11-2020
Resultatbehandling færdig
Albertslund Rideklub (Distrikt D01)
Gl. Landevej 24
2620 Albertslund

Kontakt inden stævnet

Lotte Jaenicke
00000000
staevneudvalg@albertslundrideklub.dk

Officials

Banedesigner
Per Krohn
Dommere
Marianne Billekop, Per Krohn
Teknisk Delegerede
Bibi Hollenberg
Tilbage til klasseoversigt

4. LA1* Springning Heste (115 cm) A (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) A (SVH 2)

Opdateret: 25-11-2020
Antal starter:
21
Antal placeringer:
6
Dotering:
1: 600 DKK 2: 480 DKK 3: 360 DKK 4: 240 DKK 5: 150 DKK
Dommere:
Per Krohn, Marianne Billekop, Bibi Hollenberg
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Christine Tvedskov Bille CHUCK NORRIS
2011/HN/CANTERBURY/CHARLOTTA/CASHMAN
NSR 0 55,75 1
1 1
Marie Køhler Gudum CASSILLAS
2011/HO/CLARIMO/S-CELINE/CORRADO II
SKØR 0 57,13 1
2 2
Freja Fredslund MISS HOLSTEINS MANIFIQUE
2005/DV/ACODETTO I/MELANIE/LANCIANO
ALS 0 59,36 1
3 3
Katarina Kristensen CHANTILLY DE REVEL
2014/HO/CHRISTIAN/S-CURLY SUE/CALVADOS II
SLR 0 59,78 1
4 4
Anna Palm Kokholm BLUNA
2003/DS/BORITAS/DRINS II/DRAKO
SPR 0 60,23 1
5 5
Rikke Stephanie Steenslev KITO BELLISSIMO
2010/BWP/ERCO VAN'T ROOSAKKER/RIDAME T/QUIDAM DE REVEL
CSC 0 60,42 1
6 6
Kicki Winther DICHTE NBG
2011/HO/CONNOR/SANTA FE NBG/CALIDO I
ARK 0 61,44 1
Rasmine Laudrup CLEAR FLIGHT
2014/HN/CRISTALLO I/GRAFFIATA D.C./GRAF GRANNUS
GGS 0 61,83 1
Rasmine Laudrup COCO LOCO
2015/HO/CASALL/CAMBODIA/CARMARGUE
GGS 0 63,41 1
Dina Hansen KALISTO VAN HET BERNARDSHOF
2010/BWP/NONSTOP/TOSCANA/CEVIN
SPR 0 63,97 1
Kiah Andersen VALENTINA
2012/DV/ACOLINO/HYGGEBO´S DONNA/CASTRO
RIC 0 64,27 1
Pedro Gosk BELLE D'OR
2014/DV/BALOU/LADY D'OR/NIMMERDOR
SPR 2 76,01
Caroline Broch PRICE DANCE
2009/DV/PARTY DANCE/GYPSY DANCE/CANTUS
HSK 4 53,68
Anna Gøtche Hanssing AURELIUS BALSLEV
2012/DV/ASTON MARTIN/ABSENTIA ALBA/ANDIAMO
HGR 4 60,07
Charlotte Kecia Solvig SL JOLIE COEUR
2010/DV/TAILORMADE STARDUST/LIRONA/LEANDRO
SPR 4 61,87
Marie Ida Hocke CORSINA 2
2008/HO/CORRADO I/TANSANIA/CASSINI I
NSPR 4 64,24
Anna Palm Kokholm FOXIE
2010/KWPN/KONIG/ROMANZE/RITUAL
SPR 5 73,85
Signe Sjøltov CLAUDI SKOU
2006/DV/CARSON ASK/CALINA-SKOV/CAJUS
NSR 6 78,24
Louise Bach Hannibalsen CHARLIE
2010/DV/HEARTBEAT/CHELSEA/CASTRO
FHSR 8 62,86
Lars Birkedal OBAMA VAN DE WITTEMOERE
2014/BWP/TOULON/JITSE VAN DE WITTEMOERE/FANTAST VH ZWARTE PANNENHOF
RIC 8 66,41
Mie Xue Nehrkorn BULL'S 1814
2013/NV/FAVORIT ASK/ACKWORTH DAZZLER/ANIMO
VÆR 13 73,74