aug
2020
Fra 18-08-2020 til 23-08-2020
  • Spring
  • Hest

Absolute Horses DM Spring senior 2020 samt AGRIA DRF Mesterskab for U18 og U21 (A)

Stævnenummer
Prop00037164
Dato for resultat d. 08-09-2020
Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Thea Glitrup
53367891
event@absolutehorses.dk

Officials

Banedesigner
Bo Bak Andersen, Christian Eilschou Holm, John Nielsen
Dommere
Vivi Grav Hansen, Bent Schultz, Tom Nielsen
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard, Jette Bach, Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

11. 1. kval Agria DRF Mesterskab U18 - MA2** Springning Heste (140 cm) C (A)

Spring: MA2** Springning Heste (140 cm) A (SVH 4)

Opdateret: 08-09-2020
Antal starter:
32
Antal placeringer:
8
Dotering:
1: 2000 DKK 2: 1600 DKK 3: 1200 DKK 4: 800 DKK 5: 600 DKK 6: 600 DKK
Dommere:
Bo Bak Andersen, Christian Eilschou Holm, John Nielsen, Bent Schultz, Tom Nielsen, Vivi Grav Hansen, Dea Rockhill Lysgaard, Jette Bach, Pernille Winzentsen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Nikoline Dresler CASCADA 33
2005/HO/CONTACT ME/FIRE GIRL/CALVIN
LYK 0 76,14 1
1 1
Maria Barnewitz Schou SEANA 2
2007/HN/STOLZENBERG/EGINA/ESCUDO II
CSK 0 76,14 1
1 1
Line Busk Heltborg GAVILLE
2011/KW/CHELLTHAGO Z/SEVILLE/ANIMO
KRT 0 79,72 1
3 3
Noona Wildfang Linde I-CAIPIROSKA
2008/BWP/DIAMANT DE SEMILLY/CATIA L/CASCADEUR
SPR 4 79,96
4 4
Christian Svendgaard CAPACITY LADY LORD
2010/LU/LORD IF DE CHALUSSE/QUICK LADY BZ/QUIDAM DE REVEL
JSK 4 81,04
5 5
Josefine Sandgaard Mørup DE SEMILLY EDITION
2007/HO/DIAMANT DE SEMILLY/PATRICIA/EXORBITANT XX (GB)
HER 0 81,49 1
6 6
Cecilie Kjær DARCON II Z
2009/ZA/DARCO/CAMILLA/CONTENDER
HRB 0 83,88 1
7 7
Laura Baaring Kjærgaard STENHAGA CLONMEL
2008/SWB/CARDENTO/RU (SWB)/BALOU DU ROUET
DBR 0 85,64 1
8 8
Maria Nørregaard Langhoff DIARADA S
2011/HO/DIARADO/CASABLANCA S/CASSINI I
HDR 4 86,14
Rie Rose Lindegren Roed NEWCOMER 13
2008/HO/NEW QUIDAM/LUZIE I/CASCAVELLE
VIR 0 86,39 1
Gustav Christian Jacobsen CHACCORINA
2006/WP/CHACCO-BLUE/LARINA/LARENCO
SPR 8 87,19
Theodor Wildfang Just Linde FAFIRA W
2010/KW/EUROCOMMERCE ZAGREB/ZAFIRA W/SHERATON
SPR 8 87,38
Theodor Wildfang Just Linde ESPECIALLY ULTRA Z
2012/ZA/EMERALD VAN 'T RUYTERSHOF/ULTRA Z/UTRILLO VAN DE HEFFINCK
SPR 8 87,58
Frederik Fensholt CAROLUS K DHI
2007/KW/C-INDOCTRO/USRANIA/GRAN CORRADO
EGE 0 88,67 1
Rie Rose Lindegren Roed EMBAIA M
2010/HN/EMBASSY I/SINCLAIRE/SINGULAR JOTER
VIR 8 90,05
Mie Stuhr-Petersen CHAPALEUFU
2010/WP/COMME IL FAUT/VAMIRA/CELANO
NSR 4 90,64
Emilie Mosegaard Christiansen ROCKET QUEEN Z
2009/LH///
IRK 8 93,12
Emilie Louise Weilsby QUINCY
2010/HO/QUIRADO/WANKA/CARTANI
NSR 8 95,44
Maria Barnewitz Schou QUEEN C
2005/VB/CATRICK ORION/QUIBLESSE/GRANDUS
CSK 12 95,61
Rosemarie Heering COUP DE FOUDRE NT
2007/HO/CONCRETO/RAINBOW I/LANDJUNGE
NSR 4 96,18
Emilie Louise Weilsby CLIFF YOUNG
2005/HO/CON AIR/N-QUEEN ROSE/QUANTUM
NSR 12 96,32
Frida Munk Lassen NEERGAARDS CI CI CHANELL
2010/DV/CI CI SENJOR ASK/MAY FLOWER (MICHALA)/MICHELLINO
HRB 12 101,67
Jacob Theodor Schmidt NINJA LILLE LUNDEN
2012/DV/FAVORIT ASK/NINET LILLE LUNDEN/LAMBRUSCO ASK
BOOR 8 102,14
Madelen Bennetsen M.B. HUMMELS ACDC
2009/DV/SIR SHUTTERFLY/HUMMELS AICHA/ASTON
NDRK 12 102,26
Mie Stuhr-Petersen F.A. RUCCULA
2011/DV/CHELLTHAGO Z/RUANDA I/QUINAR
NSR 20 104,29
Laura Baaring Kjærgaard ANNAGHMORE BEACH CRUISE
2011/IRH/BEACH BALL/ANNAGHMORE SONIEKE/CRUISING
DBR 4 104,57
Julie Karoline Terp FIVE STAR GENERAL EW
2012/LU/FAVORIT ASK/COCO CHANELL/CLEARWAY
NSR 20 140,05
Emilie Mosegaard Christiansen SYVHØJEGÅRDS ENZO
2013/DV/CHANDLER/CALLIA/CARANO
IRK Udg.
Emilie Heering ATLANTA 541
2005/KW/FOR PLEASURE/LILIHAN/LIBERO H
NSR Udg.
Emma Pietta Schou KISMO DE L'ESKU
2010/BWP/C-INDOCTRO/AJORKA VH GRAVENHOF/AHORN Z
RIC Udg.
Hanna-Sofie Dahle CASPER
2002/HO/CHALAN/NORA IX/CALIDO I
SPR Udg.
Cecilie Kjær CHINTANO
2013/OS/CHINTAN/CLITANA/CLINTON II
HRB Opg.