aug
2020
Fra 18-08-2020 til 23-08-2020
  • Spring
  • Hest

Absolute Horses DM Spring senior 2020 samt AGRIA DRF Mesterskab for U18 og U21 (A)

Stævnenummer
Prop00037164
Dato for resultat d. 08-09-2020
Resultatbehandling færdig

Kontakt inden stævnet

Thea Glitrup
53367891
event@absolutehorses.dk

Officials

Banedesigner
Bo Bak Andersen, Christian Eilschou Holm, John Nielsen
Dommere
Vivi Grav Hansen, Bent Schultz, Tom Nielsen
Teknisk Delegerede
Dea Rockhill Lysgaard, Jette Bach, Pernille Winzentsen
Tilbage til klasseoversigt

8. MB2** Springning Heste (130 cm) B7 med valgfri vandgrav (B)

Spring: MB2** Springning Heste (130 cm) B7 (SVH 3)

Opdateret: 08-09-2020
Antal starter:
52
Antal placeringer:
12
Dommere:
Bo Bak Andersen, Christian Eilschou Holm, John Nielsen, Bent Schultz, Dea Rockhill Lysgaard, Jette Bach, Pernille Winzentsen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Jeff Paw Nielsen LUCHICO
2009/OLD/LUDWIG VON BAYERN/QUINTANA/QUALITY
KOOR 0 46,92 0 28,16 28,16 1
1 1
Søren Møller Rohde CHACCO FINEST ASK
2008/OLD/CHACCO-BLUE/PARINA/ROULETTO
FYR 0 51,90 0 29,94 29,94 1
2 2
Torben Frandsen CALADOR
2011/DS/CHAP/LISSI/LANDREBELL
TØRK 0 49,74 0 30,12 30,12 1
3 3
Tina Lund BELLIS GISA Z
2013/ZA/BALOU DU ROUET/GRETA-GISA/GROSSADMIRAL
RIC 0 49,14 0 31,11 31,11 1
4 4
Theodor Wildfang Just Linde BENTLEY N.
2006/KW/NUMERO UNO/ORCA BEA/PETER PAN
SPR 0 54,38 0 31,17 31,17 1
5 5
Martin Neergaard CASSY Z
2013/ZA/CALEANDRO/SANDRO'S GIRL Z/SANDRO BOY
BÆK 0 52,71 0 31,24 31,24 1
6 6
Martin Mose Knudsen LUGRANDA
2013/DV/LUGANER/RANKEGÅRDS GRANDESSA/LAURENZ
LYK 0 51,62 0 31,59 31,59 1
7 7
Tina Lund BALOUNIQUE Z
2013/ZA/BALOU DU ROUET/CALONIQUE/CARTOON
RIC 0 49,71 0 31,62 31,62 1
8 8
Nikoline Dresler CASCADA 33
2005/HO/CONTACT ME/FIRE GIRL/CALVIN
LYK 0 46,16 0 32,14 32,14 1
9 9
Thomas Sandgaard SYVHØJEGÅRDS EYECATCHER
2011/DV/CI CI SENJOR ASK/CALLIA/CARANO
HER 0 50,67 0 32,34 32,34 1
10 10
Melissa Bundgaard MR. GREY
2011/HO/CACHAS/KLETTERROSE/LAVALL I
GERF 0 52,96 0 32,67 32,67 1
12 12
Christian Svendgaard CAPACITY LADY LORD
2010/LU/LORD IF DE CHALUSSE/QUICK LADY BZ/QUIDAM DE REVEL
JSK 0 51,99 0 32,68 32,68 1
13 13
Adam Sparlund Olesen ENGERUPGAARDS CASHETT
2013/DV/CLICK AND CASH/CONCETT/CORONADO
LYK 0 51,54 0 33,03 33,03 1
Cecilie Amdi Juul CUVERDO Z
2008/ZA/CICERO Z/SARILLA VAN DE KIEKENHOEF/CAPRILLI
AAR 0 49,35 0 33,81 33,81 1
Kathrine Brohus TAQUITA BANANA
2010/DV/COSMEO/GLAVENDRUPLUNDS TATJANA/CHOPIN DANE
CSK 0 55,49 0 33,97 33,97 1
Josephine Bøgh ZINETT LN
2013/DV/ZAVALL VDL/RINETT LN/RAGAZZO
NSPR 0 53,34 0 34,08 34,08 1
Mie Stuhr-Petersen CHAPALEUFU
2010/WP/COMME IL FAUT/VAMIRA/CELANO
NSR 0 49,13 0 34,26 34,26 1
Nana Eskestad CLIFF Z
2009/ZA/JKH TRUCKS COMMANCHI/UMBRIA/NABAB DE REVE
NSR 0 52,11 0 34,63 34,63 1
Ingrid Rose Gasmann NOTORIOUS VAN DE VLIERBEEK
2013/BWP/ADORADO/DELICE V.H. MOLENEIND/CLINTON
RIC 0 54,64 0 35,53 35,53 1
Benedikte Rie Truelsen ALTHEA NOVA ASK
2008/HO/NEKTON/LIBELLE XI/COR DE LA BRYÈRE
CSC 0 53,72 0 35,67 35,67 1
Phillippa Wildfang Linde JAGUAR
2009/BWP/CHOPIN VAN HET MOLENEIND/GRAAFVIN/CICERO Z
SPR 0 55,26 0 36,00 36 1
Martin Neergaard NE VLINDER VD WITHOEVE
2013/BWP/VAGABOND DE LA POMME/BECKELIEN VAN DE WITHOEVE/RUBENS DU RI D'ASSE D'96
BÆK 0 52,69 0 36,24 36,24 1
Shannon Ketterle UNION STAR Z
2014/ZA/UNTOUCHABLE/DARLYNN.PP/QUICK STAR
RIC 0 52,67 0 37,74 37,74 1
Karen Møller Rohde QUARZ ASK
2006/DV/QUINTERO/PICOLINA I/CARETINO
FYR 1 58,22 0 37,14 37,14
Andreas Schou GRANATE
2011/KW/BALTIC VDL/BRUIJER II/C-INDOCTRO
ROOR 1 58,18 0 37,36 37,36
Gianmarco Ferretti NOCCIOLINA ALLEGRA
2013/SIT/CHINOOK AREMAC/VALERIA 14/ALMOX PRINTS J
ROOR 0 51,57 4 28,33 28,33
Karoline Vistesen Graversen LIBERTINA
2009/LH///
SPR 0 49,72 4 32,15 32,15
Claudia Pedersen CHILLI 34
2013/HO/CHIN CHAMP/BAGINA I/NEKTON
VRK 0 49,49 4 32,26 32,26
Anne-Kristine Rie Truelsen CONTADOR-VITZ
2010/LU/CABACHON/TUJA-VITZ/CARANO
CSC 0 48,69 4 32,78 32,78
Rasmus Krebs Manniche GAMMELBYS HEARTBOY
2007/DV/HEARTBEAT/CORINA R/CORLANDO
SPR 4 51,57 0 32,88 32,88
Maja Rosenmeyer Hansen GREDSTEDGAARDS FLYING DUTCHMAN
2009/HO/LARIMAR/VANESSA V/QUITE CAPITOL
JSK 4 46,90 0 33,09 33,09
Camilla Mortensen HANDYBEAT
2008/DV/HEARTBEAT/DIANA/DIAMANT DE SEMILLY
BSR 4 53,57 0 33,91 33,91
Jacob Theodor Schmidt NINJA LILLE LUNDEN
2012/DV/FAVORIT ASK/NINET LILLE LUNDEN/LAMBRUSCO ASK
BOOR 0 55,58 4 35,58 35,58
Søren Møller Rohde ALEGRA ASK
2013/HO/CANSTAKKO/K-ALICIA/ACORD II
FYR 4 52,62 0 35,66 35,66
Laura Baaring Kjærgaard STENHAGA CLONMEL
2008/SWB/CARDENTO/RU (SWB)/BALOU DU ROUET
DBR 4 50,03 4 33,22 33,22
Frederik Fensholt CAROLUS K DHI
2007/KW/C-INDOCTRO/USRANIA/GRAN CORRADO
EGE 9 74,72 0 32,83 32,83
Sarah Svendgaard RAIBORNE DE PRANZAC
2005/SF/AIRBORNE MONTECILLO/FLORETTE DU GALAND/PRESTIGE DE MOENS
JSK 5 57,29 4 37,77 37,77
Alexander Godsk CIANO 17
2010/HO/CLARIMO/PETRA III/FEENSPROSS XX (GER)
FSRK 10 78,00 0 33,57 33,57
Charlotte Bjørnstrup TEXAS DES FORETS
2007/SF/MR. BLUE/HELAINE DES FORETS/COUNT IVOR XX (USA)
NSR 4 49,72 8 33,69 33,69
Christine Thirup Christensen VEDRIC
2009/SF/HURLEVENT DE BREKA/OUANA DE TUS/PAMPHILE
SIR Opg.
Maria Barnewitz Schou QUEEN C
2005/VB/CATRICK ORION/QUIBLESSE/GRANDUS
CSK Opg.
Cecilie Kjær DARCON II Z
2009/ZA/DARCO/CAMILLA/CONTENDER
HRB Opg.
Maria Nørregaard Langhoff DIARADA S
2011/HO/DIARADO/CASABLANCA S/CASSINI I
HDR Opg.
Emilie Mosegaard Christiansen SYVHØJEGÅRDS ENZO
2013/DV/CHANDLER/CALLIA/CARANO
IRK Udg.
Julie Karoline Terp FIVE STAR GENERAL EW
2012/LU/FAVORIT ASK/COCO CHANELL/CLEARWAY
NSR Udg.
Christian Svendgaard DENVER DU VANERIAU
2009/ES/CASCO/TOFEROSE/LUX Z
JSK Udg.
Caroline Rehoff Pedersen CHACCIENY
2009/OS/CHACCO-BLUE/CARIENY Z/CARETANO
RTG Opg.
Lars Nørgaard Pedersen BØGEGÅRDEN GLADIOLA
2012/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/BØGEGÅRDENS ACORONA/BØGEGÅRDENS APOLLO
VRK Opg.
Emilie Louise Weilsby QUINCY
2010/HO/QUIRADO/WANKA/CARTANI
NSR Opg.
Noona Wildfang Linde I-CAIPIROSKA
2008/BWP/DIAMANT DE SEMILLY/CATIA L/CASCADEUR
SPR Opg.
Josefine Sandgaard Mørup DE SEMILLY EDITION
2007/HO/DIAMANT DE SEMILLY/PATRICIA/EXORBITANT XX (GB)
HER Opg.
Hanna-Sofie Dahle CASPER
2002/HO/CHALAN/NORA IX/CALIDO I
SPR Opg.