sep
2020
Fra 18-09-2020 til 18-09-2020
  • Spring
  • Hest/Pony

Fyens Rideklub D-stævne i spring fredag, C-stævne Lørdag + søndag (D)

Stævnenummer
Prop00037307
Dato for resultat d. 29-09-2020
Resultatbehandling færdig
Fyens Rideklub (Distrikt D07)
Tarupgårdsvej 3
5210 Odense NV

Kontakt inden stævnet

Kamilla
42500216
fyensrideklub.staevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Søren Milert Vestergaard
Dommere
Tina Skovhus Henriksen
Tilbage til klasseoversigt

5. Intervalspringning Hest LB1*+LB2**+LA1*+LA2** B4 (D)

Spring: LB1* Springning Heste (105 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 29-09-2020
Antal starter:
23
Antal placeringer:
11
Dommere:
Tina Skovhus Henriksen, Søren Milert Vestergaard
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Casper Rasmussen UN
2015/HO/CLARIMO/LANTANA/LAVALETTO
AGR 0 50,83
3 3
Nicoline Hyldahl GREDSTEDGAARDS LANCASTER
2015/HO/LA CALIDAD/WANDA XV/QUITE CAPITOL
SVRK 0 51,03
3 3
Emma Vilshardt Eriksen BREDHØJGAARDS TIFFANY
2009/LU/HEARTBEAT/GREY LADY/CONTENDRO I
FYR 0 46,05
3 3
Mathias Bernt Sørensen CORVITUS
2015/DV/CORNETTINO ASK/VISTA/LARIUS W
HRB 0 55,21
3 3
Josefine Sloth Larsen ELCO DU BUISSON Z
2005/ZA/Emilion/Talyar/Gran Corrado
FYR 0 50,58
3 3
Klara Ingemann Bendtsen Pedersen DAYDREAM
2014/DV/DE L' OR/SUNSHINE/LEANDRO
FYR 0 50,94
3 3
Siw Pihl Nissen QUANTUM M Z
2007/ZA/Quidam De Revel/Venezia/C-Indoctro
LHS 0 48,23
3 3
Emilie Fersløv Grøftehauge CORTO MALTESE
2005/DV/CARSON ASK/DODO/MI AMOR X
FYR 0 41,95
3 3
Emilie Fersløv Grøftehauge CORTO MALTESE
2005/DV/CARSON ASK/DODO/MI AMOR X
FYR 0 43,27
3 3
Christina Baun CHANTI ROW
2013/DV/CHANDLER/LADY ROW/SOLOS LANDTINUS
FYR 0 47,32
3 3
Casper Rasmussen CORADINE-S
2011/DV/CARRICO/JUNE/FRUHLING (LANDJONKER)
AGR 0 51,07
3 3
Casper Rasmussen UN
2015/HO/CLARIMO/LANTANA/LAVALETTO
AGR 4 51,08
Nicoline Hyldahl GREDSTEDGAARDS LANCASTER
2015/HO/LA CALIDAD/WANDA XV/QUITE CAPITOL
SVRK 4 51,80
Mathias Bernt Sørensen CORVITUS
2015/DV/CORNETTINO ASK/VISTA/LARIUS W
HRB 4 53,36
Casper Rasmussen CHACCADÉE
2015/DV/BØGEGÅRDENS CHACCO-LIDO/JUNE/FRUHLING (LANDJONKER)
AGR 4 51,85
Klara Ingemann Bendtsen Pedersen DAYDREAM
2014/DV/DE L' OR/SUNSHINE/LEANDRO
FYR 4 48,27
Siw Pihl Nissen QUANTUM M Z
2007/ZA/Quidam De Revel/Venezia/C-Indoctro
LHS 4 50,26
Carolin Steffen CI-CI CONCERTO
2011/LU/CI CI SENJOR ASK/CONCERT/CORONADO
FYR 4 47,36
Christina Baun CHANTI ROW
2013/DV/CHANDLER/LADY ROW/SOLOS LANDTINUS
FYR 4 49,86
Camilla Wilde Nielsen REAL NINJA
2012/WP/QUINTESSENCE Z/STARINA/STAKKATO
SVR 4 48,06
Casper Rasmussen CORADINE-S
2011/DV/CARRICO/JUNE/FRUHLING (LANDJONKER)
AGR 4 51,19
Georgia Timmermann PITOU'S TWINKELING
2015/BWP/CARDENTO/INCA'S TWINKELING/QUADRILLO
SVRK 8 44,14
Casper Rasmussen CHACCADÉE
2015/DV/BØGEGÅRDENS CHACCO-LIDO/JUNE/FRUHLING (LANDJONKER)
AGR 8 50,44