aug
2020
Fra 22-08-2020 til 23-08-2020
  • Spring
  • Hest/Pony

SLRK C-stævne hest og pony (C)

Stævnenummer
Prop00037351
Dato for resultat d. 08-09-2020
Resultatbehandling færdig
Slagelse Rideklub (Distrikt D04)
Nykobbelvej 2A
4200 Slagelse

Kontakt inden stævnet

Karen Poppelvig
20964658
kpoppelvig@gmail.com

Officials

Banedesigner
Tania Seierø, Mette Dyrbye Hersbøll
Dommere
Jørn W. Jørgensen, Mette Dyrbye Hersbøll, Dorte Ziegler Simonsen
Teknisk Delegerede
Kristine de Lichtenberg
Tilbage til klasseoversigt

7. Springning valgfri 50-100 cm - Hest B0 (D)

Spring: Springning Showklasse - Hest B0 (SVH 0)

Opdateret: 08-09-2020
Antal starter:
37
Antal placeringer:
24
Dommere:
Tania Seierø, Jørn W. Jørgensen
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Andrea Kanstrup Vestmar LITTLE ALDER XX (IRE)
2006/XX/ALDERBROOK XX (GB)/LITTLE STINT XX (GB)/SHIRLEY HEIGHTS XX (GB)
VRCL 0 77,13
3 Ingen fejl
Malene Louise Kellvig BARCLAYS
2002/LH///
SLRK 0 84,70
3 Ingen fejl
Tine Hansen WINNIPECK
2014/HA/WELLENSTEYN/STANJA/STERNTANZER
HSDK 0 73,42
3 Ingen fejl
Birgitte Nørskov HH HEART OF ZHOCHOLATE
2014/DV/HEARTBEAT/ZHOCHOLATE OX/CC CHAGAL OX
HASP 0 72,00
3 Ingen fejl
Camilla Skov Sørensen TAROK BJERGET
2010/LH///
VASK 0 63,15
3 Ingen fejl
Emma Bruun Høyer PLEASURE RIDE
2003/SF/KANNAN/BANNA/NOTARIS
BRN 0 66,11
3 Ingen fejl
Henrik Lidsmoes DRUEBROGÅRD'S QUIET PLEASE
2008/DV/QUITE EASY/TRES JOLIE/TRIUMPH
MBRK 0 69,76
3 Ingen fejl
Rebecca Kogler EMIRA C
2007/RP/GRISU N/ELITE III/CARETINO
SIV 0 77,48
3 Ingen fejl
Andrea Kanstrup Vestmar LITTLE ALDER XX (IRE)
2006/XX/ALDERBROOK XX (GB)/LITTLE STINT XX (GB)/SHIRLEY HEIGHTS XX (GB)
VRCL 4 70,28
11 11
Birgitte Nørskov HH HEART OF ZHOCHOLATE
2014/DV/HEARTBEAT/ZHOCHOLATE OX/CC CHAGAL OX
HASP 4 83,26
11 11
Milla Josefina Wichmann Duus BUTT'S ASTON
2011/HN/EMBASSY/HERALDIK'S AMELIE/HERALDIK XX (CZE)
RIC 4 70,07
11 11
Lone Linding 4 EVER PARTY GIRL
2016/DV/PARTY DANCE/SMEDEGAARDS UKULEIA/ULRICH Z
HASP 4 77,87
11 11
Mikka Lund SØGAARDS MR. GREY MOON
2015/SP/FREDBO'S GARMIN/LUCKY MOON/BACK UP
DVRK 4 80,51
11 11
Frida Skovgaard ASCOT SEJSAL
2007/DV/AKINOS/CIRKELINE/DOLOMIT
VASK 4 71,66
11 11
Mikka Lund SØGAARDS MR. GREY MOON
2015/SP/FREDBO'S GARMIN/LUCKY MOON/BACK UP
DVRK 4 74,89
11 11
Laura Damgaard Christensen UNIQHORS BEELINE
2016/DV/BALOU/FAIRLINE/KANUDOS XX (GER)
CEP 4 72,06
11 11
Jacqueline Dam FIRST MARCH
2014/LH///
CEP 4 83,50
11 11
Rikke Svare Hansen 4 EVER LEVIS
2014/DV/LAGAVULIN/SMEDEGAARDS UKULEIA/ULRICH Z
SLRK 4 78,49
11 11
Nanna Fuglevig Thomsen ACTION MAN
2015/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/DIVA/MIDT-WEST DACAPO
HASP 4 71,64
11 11
Lars Birkedal SR CHIN ROX
2012/WP/CHIN QUIN/ROXETTE/RAPALLO
SPR 4 78,63
11 11
Emma Bruun Høyer PLEASURE RIDE
2003/SF/KANNAN/BANNA/NOTARIS
BRN 4 67,71
11 11
Lars Birkedal SR CHIN ROX
2012/WP/CHIN QUIN/ROXETTE/RAPALLO
SPR 4 78,31
11 11
Helle Hansen ULLERUPGÅRDS PILOTTE
2009/DV/CRELIDO/NØRREVANGS FANNY/SPLITAU
KRK 4 73,00
11 11
Anna Pico Larsen STILETTEN
2011/DV/FAVORIT ASK/SACONTA/CONTINUE
SLRK 4 69,37
11 11
Milla Josefina Wichmann Duus BUTT'S ASTON
2011/HN/EMBASSY/HERALDIK'S AMELIE/HERALDIK XX (CZE)
RIC 8 79,35
Tine Hansen WINNIPECK
2014/HA/WELLENSTEYN/STANJA/STERNTANZER
HSDK 8 73,06
Frida Skovgaard ASCOT SEJSAL
2007/DV/AKINOS/CIRKELINE/DOLOMIT
VASK 8 74,67
Anna Ravn NINI LILLE LUNDEN
2015/DV/CAVALL ASK/LACIA LILLE LUNDEN/LACASIR ASK
CEP 8 67,02
Lone Linding 4 EVER PARTY GIRL
2016/DV/PARTY DANCE/SMEDEGAARDS UKULEIA/ULRICH Z
HASP 8 75,20
Anna Ravn NINI LILLE LUNDEN
2015/DV/CAVALL ASK/LACIA LILLE LUNDEN/LACASIR ASK
CEP 8 66,74
Rikke Svare Hansen 4 EVER LEVIS
2014/DV/LAGAVULIN/SMEDEGAARDS UKULEIA/ULRICH Z
SLRK 8 82,69
Nanna Fuglevig Thomsen ACTION MAN
2015/DV/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/DIVA/MIDT-WEST DACAPO
HASP 8 68,93
Jacqueline Dam FIRST MARCH
2014/LH///
CEP 12 73,96
Lotte Mie Andersen CASPIAN
2012/DV/CASIR ASK/CARINA-HØM/CARANO
SLRK 12 72,55
Malene Louise Kellvig BARCLAYS
2002/LH///
SLRK 21 119,20
Camilla Skov Sørensen TAROK BJERGET
2010/LH///
VASK 22 107,78
Laura Lundtorp Olsen DM'S HEARTCORE
2009/DV/HEARTBEAT/SEJLGAARDS VICTORIA/CASIR ASK
BRN Udg.