aug
2020
Fra 22-08-2020 til 23-08-2020
  • Spring
  • Hest/Pony

SLRK C-stævne hest og pony (C)

Stævnenummer
Prop00037351
Dato for resultat d. 08-09-2020
Resultatbehandling færdig
Slagelse Rideklub (Distrikt D04)
Nykobbelvej 2A
4200 Slagelse

Kontakt inden stævnet

Karen Poppelvig
20964658
kpoppelvig@gmail.com

Officials

Banedesigner
Tania Seierø, Mette Dyrbye Hersbøll
Dommere
Jørn W. Jørgensen, Mette Dyrbye Hersbøll, Dorte Ziegler Simonsen
Teknisk Delegerede
Kristine de Lichtenberg
Tilbage til klasseoversigt

10. LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (C)

Spring: LB2** Springning Heste (110 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 08-09-2020
Antal starter:
17
Antal placeringer:
5
Dotering:
1: 300 2: 250 3: 200 4: 150 5: 150 6: 150
Dommere:
Tania Seierø, Jørn W. Jørgensen, Kristine de Lichtenberg
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Jeppe Gobert Lorentzen BLIXENKRONES LIFE OF LOTUS
2015/DV/LAGAVULIN/BENTE N/NEKTON
OHR 0 37,74 0 38,51 38,51 1
1 1
Cecilie Mai Pedersen QUIANA
2013/DV/QUINTON/KROGÅRDENS CARMEN/CONSUL
SLRK 0 40,34 0 38,87 38,87 1
2 2
Mie Ejo Duelund KURUPS CORONA
2005/DV/CORONADO/FAUVE/ROYAL Z II
HASP 0 41,75 0 42,79 42,79 1
3 3
Marie Mødekjær HOLMGAARD'S CONTES
2009/DV/COLMAN/CARMEN THAIS/CASINO
RIS 0 43,64 0 47,37 47,37 1
4 4
Julie Henriksen 4 EVER FILIPPA
2015/LU/BØGEGÅRDEN'S GRAF'S STAKKATO/QUANIK/QUARNAK DE LONGPRE
BRN 0 40,84 4 46,34 46,34
5 5
Anna Palm Kokholm BLUNA
2003/DS/BORITAS/DRINS II/DRAKO
SPR 4 35,51
Rebecca Kogler ORKA
2012/BL/CHACCO-FLY/ORSONA/KÖNIG SOBIESKI XX (GB)
SIV 4 38,99
Lone Linding 4 EVER SMILLA
2012/DV/PARTY DANCE/LA QUBA/BØGEGÅRDENS "QUATTRO"
HASP 4 40,15
Rikke Rasmussen CALL ON ME 5
2008/HO/CASERO/USTA/QUITE CAPITOL
RIC 4 40,27
Marie Ida Hocke CORSINA 2
2008/HO/CORRADO I/TANSANIA/CASSINI I
NSPR 4 40,95
Caroline Suhr IDEAL REBEL
2007/IHR/ROS REBEL/LAUGHTONS JENNY/KINGHAVEN XX
HKR 4 43,60
Kamilla Flemming Hansen CARBON RAVNES-HAVE
2005/DV/CARSON ASK/AMIEL RAVNESHAVE/A-DUR
RIC 5 51,00
Julie Højris Hansen DONAR
2007/BL///
SLR 8 36,89
Emilie Kanstrup Vestmar LERO NYGÅRDSTOFT
2007/DV/BLUE HORS LEREDO/BORA/SOLOS LANDTINUS
HASP 8 39,06
Camilla Mørch IGOR-ROSE
2013/KW/QUALITY TIME/TESTA-ROSE/LAROCHE
KSRK 8 41,70
Lars Birkedal OBAMA VAN DE WITTEMOERE
2014/BWP/TOULON/JITSE VAN DE WITTEMOERE/FANTAST VH ZWARTE PANNENHOF
SPR 8 41,91
Jannik Gobert Lorentzen NINA VERA Z
2014/ZA/NABAB DE REVE/LIEKE/NOTARIS
OHR 11 59,23