okt
2020
Fra 03-10-2020 til 04-10-2020
  • Spring
  • Pony

Hillerød spring for pony (C)

Stævnenummer
Prop00037658
Dato for resultat d. 06-10-2020
Resultatbehandling færdig
Hillerød Sportsrideklub (Distrikt D02)
Rønnekrogen 8
3400 Hillerød

Kontakt inden stævnet

Sarah Bisgaard
XXXXX
hisstaevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Jan Juul, Peter Jørgensen
Dommere
Lena Aagaard, Rasmus Birk, Birgitte Kronborg
Teknisk Delegerede
Ulrik Ditlev Bolm-spohr
Tilbage til klasseoversigt

2. LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 (C)

Spring: LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 06-10-2020
Antal starter:
19
Antal placeringer:
5
Dommere:
Peter Jørgensen, Rasmus Birk, Ulrik Ditlev Bolm-spohr
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Klara Branick SKOVLUNDEGÅRDS FLYING SURPRISE
2009/NF/FIRFOD JETSET/FANNY/ZWAVO´S SUPRISE
RIH 0 47,36 0 27,16 27,16 1
1 1
Caroline Sabroe Søndergaard PLAY MISTY FOR ME
2001/IHR///
ESP 0 40,71 0 27,91 27,91 1
2 2
Sofie Kamp Nielsen GWENSIDE CASANOVA
2007/WD/TYNYBRYN BOBBY DAZZLER/KINDALE CHARISMA/GWENDRAETH DANNY BOY
FAK 0 44,32 0 30,23 30,23 1
3 3
Thilde Louise Mariegaard NORDLICHT'S MENINA DE PRATA
2012/ECH/MACHOLATTE CREAMY OF NORDLICHT/JASMIN NØRVANG/HELENIKOS XX (IRE)
HIS 0 46,28 0 30,90 30,9 1
4 4
Sofie Kjer Gregersen BALLYLICKEY PRINCESS APRIL
2013/CO/ROBE THUNDER/RICKAMORE BALLYLICKEY PRINCESS/MONAGHANSTOWN BOY
NSR 0 47,27 0 31,62 31,62 1
5 5
Sofia Irina lyhne bæk MARS STAR
2001/RP/MARSVOGEL XX (GB)/NEVER AGAIN/TOP NONSTOP
SPR 0 43,59 0 32,97 32,97 1
Nicoline Udby Edvardsen MILKY TWILIGHT
2000/BL///
AAGS 0 44,53 0 33,24 33,24 1
Malou My Sohn Henriksen BEECHMOUNT ROMEO
2014/CO/DOONEEN SUPERMATCH/BEECHMOUNT PRINCESS/CASTLESTRANGE FIONN
SLR 0 46,55 0 33,43 33,43 1
Sille Petrine Mathisen HIDALGO
2007/LH///
STRK 0 46,38 0 39,92 39,92 1
Maya Ceder PERSEUS SPARTACUS
2010/IHR///
HIS 0 51,22 0 41,57 41,57 1
Nicoline Udby Edvardsen CLASSAROE SCOTT
2013/CO/WOODFIELD SAMMY/MOUNT MARY GIRL/EMOE BERTI
AAGS 0 45,67 4 31,87 31,87
Sophia Krognos Dalgaard BALDER
2008/LH///
BRF 0 50,15 4 40,80 40,8
Wilma Frederikke Bohnstedt PS WOODVIEW SENSATION
2009/LU/WESTMINSTER BAILEY/WOODVIEW GIRL/
SPR 0 52,70 8 42,04 42,04
Amalie Hougaard Zeberg AC-SHEM UNIK AF ENGVANG
2011/LU/HOHNHORST JORDAN/AC -SOFT JEWEL AF ENGVANG/ØXENHOLM GODOT
VÆR 0 43,93 16 56,54 56,54
Sarah Klostergaard MAYFIELD AXE
2013/IRH/DEXTER LEAM PONDI/SPRINGBROOK SPARKLE/SPARNBROOK BLUE GEM
ØKR Opg.
Sara Fivelsdal FERRARI
2010/SP/CHAMBERLAIN/KARISMA/BOOMERANG
VEK 4 41,66
Julie Havsted DIAMOND
2007/NF/RONALD/LL. MØLLEGÅRDS TIFFANY/EXMOOR STALDENS PASCAL PAOLI
RVV 4 43,59
Victoria Høegh Fredgart PRINCESS CINDY
2009/BL///
SAS 4 51,71
Camille Myrner-Høst MR GREY
2009/BL///
EGE 6 61,12