okt
2020
Fra 03-10-2020 til 04-10-2020
  • Spring
  • Pony

Hillerød spring for pony (C)

Stævnenummer
Prop00037658
Dato for resultat d. 06-10-2020
Resultatbehandling færdig
Hillerød Sportsrideklub (Distrikt D02)
Rønnekrogen 8
3400 Hillerød

Kontakt inden stævnet

Sarah Bisgaard
XXXXX
hisstaevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Jan Juul, Peter Jørgensen
Dommere
Lena Aagaard, Rasmus Birk, Birgitte Kronborg
Teknisk Delegerede
Ulrik Ditlev Bolm-spohr
Tilbage til klasseoversigt

2. LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 (C)

Spring: LB1* Springning Ponyer (85/75/65 cm) B4 (SVH 1)

Opdateret: 06-10-2020
Antal starter:
18
Antal placeringer:
5
Dommere:
Peter Jørgensen, Rasmus Birk, Ulrik Ditlev Bolm-spohr
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Josefine Løbel-moberg MR. TURBO STAR
2009/LU/SAXO HØJGÅRD/MISS TOFFIFEE STAR/INDY STAR
ØRK 0 44,51 0 27,00 27 1
1 1
Josephine Zeemann ANNA'S PRIDE (PHOEBE)
2006/BL///
EGE 0 50,75 0 27,20 27,2 1
2 2
Ingvild Heim Jørgensen BLUE FANCY
2007/BL///
NSR 0 45,09 0 29,40 29,4 1
3 3
Dagmar Borrebye Aamann MOSETOFTENS MISS LADY
2010/SP/MARCHI/AMAZING FLAME (FENJA)/
RIF 0 46,07 0 30,44 30,44 1
4 4
Palma Sophie Gry Jansson-Christensen SLIGO LUX TO QUEENEY
2005/IRH/LUX Z/JUST QUEENIE/
CSC 0 44,63 0 31,33 31,33 1
5 5
Sarah Mansa Hansen ANASTASIA
1999/SP/Astara Ox/Bianca/Pan
BAL 0 45,39 0 32,56 32,56 1
Stine TIkkanen Pagh ROOSGÅRDENS CHIANTI
2005/LH///
HGS 0 45,47 0 32,68 32,68 1
Anna Clara Søby BUCHAILL BEAG
2008/IHR///
EGE 0 49,40 0 32,68 32,68 1
Mai Nielsen HETTO LEVI JONES
2003/IRH/DOW JONES COURCEL/LEVI OUTPOST/
KRK 0 47,88 0 34,38 34,38 1
Augusta Michaela Jungersen LOUGH KEY DIZZY RASCAL
2009/BL///
SPR 0 50,23 0 39,71 39,71 1
Klara Mie Snebjørn Poulsen HEMSTOKS DON'T STOP
2010/SP/DON'T FORGET ME/NØRLUNDS WICHY/KLOOSTER'S SHOWMAN II
EGE 0 50,44 4 41,31 41,31
Sofie Kristensen NØRLUNDS SACHA
2001/SP/DIAMANT N/NØRLUNDS SAMANTHA/DARINO
ESK 0 45,06 5 43,22 43,22
Isabella-Maria Bech-Olsen ROMEO'S KARL SMART
2010/NF/RONALD/HORSEMOSENS JULIA/STAPLECROSS SPITFIRE
HHR Opg.
Viola Alberte Bohnstedt HJORTSØLUNDS ARGON
2006/WE/PARCYBEDW BOY GEORGE/GINNIS BEAUTYBOX/RÆVESKIFTETS JACK IN THE BOX
SPR 4 47,64
Palma Sophie Gry Jansson-Christensen PARC ICON
2009/IHR///
CSC 4 51,59
Wilma Heyn RAWA'S DAFNIE
2009/SP/STEENDIEKS DARCO/RUBINA/OOSTEINDS RICKY
NSR 5 55,23
Anna Brinch Bach FUZZY STANSTORP
2003/FJ/DUKAT HALSNÆS/SUSSI STANSTORP/MIKKEL STANSTORP
VER 12 69,35
Anna Newton Bøttcher PANDORA M.
2009/SP/DRESSMAN II/KIARA M/TORNADO XX
MMR Opg.