okt
2020
Fra 03-10-2020 til 04-10-2020
  • Spring
  • Pony

Hillerød spring for pony (C)

Stævnenummer
Prop00037658
Dato for resultat d. 06-10-2020
Resultatbehandling færdig
Hillerød Sportsrideklub (Distrikt D02)
Rønnekrogen 8
3400 Hillerød

Kontakt inden stævnet

Sarah Bisgaard
XXXXX
hisstaevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Jan Juul, Peter Jørgensen
Dommere
Lena Aagaard, Rasmus Birk, Birgitte Kronborg
Teknisk Delegerede
Ulrik Ditlev Bolm-spohr
Tilbage til klasseoversigt

3. LA1* Springning Ponyer (95/85/75 cm) S2 (C)

Spring: LA1* Springning Ponyer (95/85/75 cm) S2 (SVH 2)

Opdateret: 06-10-2020
Antal starter:
28
Antal placeringer:
8
Dommere:
Peter Jørgensen, Birgitte Kronborg, Ulrik Ditlev Bolm-spohr
Rytter Hest Klub Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Carla Munksgaard Thorsøe DE KUILEN'S WINNE
2003/WF/AESTER EL NINO/DE KUILEN'S IDSKE/KOMPAS SOLFERINO
CSC 0 61,71 8,8 1
1 1
Maya Ceder PERSEUS SPARTACUS
2010/IHR///
HIS 0 64,38 8,7 1
2 2
Cornelie Catarine Christiansen DERRYMATTERY FLASH
2007/CO/ROBE THUNDER/CARA ROSE/ARDRAVINNA ANDY
NSR 0 59,32 8,7 1
2 2
Palma Sophie Gry Jansson-Christensen BODYSSEE DES AVELINES
2007/SBS/RADCO D'HOUTVELD/QRANDELLE VD WELLINGTON/RANDEL Z
CSC 0 56,34 8,7 1
2 2
Sofie Kjer Gregersen SLIGO SPOT COM
2007/IHR///
NSR 0 64,68 8,6 1
5 5
Milla Wisti Petersen DUNLUCE TANGLED UP IN BLUE
2009/CO/BOBBY SPARROW BLUE/ATLANTIC GAL/CORAL PRINCE
HIS 0 58,80 8,6 1
5 5
Sofie Kamp Nielsen GWENSIDE CASANOVA
2007/WD/TYNYBRYN BOBBY DAZZLER/KINDALE CHARISMA/GWENDRAETH DANNY BOY
FAK 0 59,24 8,6 1
5 5
Frida Marie Haggren MYSTIC SANDY
2007/IHR///
EGE 0 63,13 8,6 1
5 5
Marie-Louise Hensel Milling SLIEVE BLOOM HOLLY
2010/CO/MONAGHANSTOWN BOY/SLIEVE BLOOM KATIE/TULIRA ROBUCK
HIS 0 56,79 8,5 1
Amalie Sophia Laursen BOBBYS PRIDE
2004/BL///
NSR 0 63,92 8,5 1
Astrid Tolsgaard Jensen MAPLEVALLEY ROSALIE
2011/BL///
STAR 0 62,45 8,4 1
Selma Voergaard CECILIE
2007/LH///
NSR 0 60,51 8,4 1
Freja Peitersen BALLYHOWLEY GIRL
2010/CO/ROBE RIVER MIST/SALSA LADY/KYLEMORE ROCKY
NSR 0 62,18 8,2 1
Carla Munksgaard Thorsøe FIONN THYME
2011/CO/MONAGHANSTOWN FIONN/CLONKEEN COOSHEEN/COOSHEEN THYME
CSC 0 59,28 8,1 1
Olivia Rekling FIONN'S SON
2009/CO/MONAGHANSTOWN FIONN/DEREEN LADY/GLENCARRIG PRINCE
EGE 0 61,91 8 1
Sille Petrine Mathisen HIDALGO
2007/LH///
STRK 0 64,47 8 1
Cathrine Batchelor HØNSEHALSENS BALDUR
2011/CO/HOHNHORST JEREMY/HEDEGÅRDENS BELLA/TEGLSTRUP DUKE
HRK 0 59,94 8 1
Klara Branick SKOVLUNDEGÅRDS FLYING SURPRISE
2009/NF/FIRFOD JETSET/FANNY/ZWAVO´S SUPRISE
RIH 0 67,07 7,8 1
Julie Havsted DIAMOND
2007/NF/RONALD/LL. MØLLEGÅRDS TIFFANY/EXMOOR STALDENS PASCAL PAOLI
RVV 0 55,52 7,4 1
Selma Sofie Allerup TULLIBARDS JUMPING ROSY
2014/IRH/BURNING DAYLIGHT/MASTER KEYS/CROSSKEYS REBEL
SPR 1 57,73 7,3
Sofie Kjer Gregersen BALLYLICKEY PRINCESS APRIL
2013/CO/ROBE THUNDER/RICKAMORE BALLYLICKEY PRINCESS/MONAGHANSTOWN BOY
NSR 1 64,98 6,4
Nicoline Langballe SKOVLY'S LEOPOLD
2010/NF/SOPHIENHOFS MAROON/SKOVLY´S DEBBIE/ROLØKKE FIXE
HRK 1 75,87 6,2
Nanna Bach Ditlevsen BALERINA VRÅ
2005/LU/FALCO (RACKET)/BARONESSE VRÅ/
AAGS 1 75,50 6,1
Nicoline Udby Edvardsen CLASSAROE SCOTT
2013/CO/WOODFIELD SAMMY/MOUNT MARY GIRL/EMOE BERTI
AAGS 1 61,73 6
Camille Myrner-Høst MR GREY
2009/BL///
EGE 2 74,22 5,2
Filippa Cederholm Larsen ØRSTEDS NOUGAT
2007/LH///
SLR Udg.
Sara Fivelsdal FERRARI
2010/SP/CHAMBERLAIN/KARISMA/BOOMERANG
VEK Udg.
Alberte Damkjær BORRIS ADO
2008/IHR///
OHR Udg.