okt
2020
Fra 03-10-2020 til 04-10-2020
  • Spring
  • Pony

Hillerød spring for pony (C)

Stævnenummer
Prop00037658
Dato for resultat d. 06-10-2020
Resultatbehandling færdig
Hillerød Sportsrideklub (Distrikt D02)
Rønnekrogen 8
3400 Hillerød

Kontakt inden stævnet

Sarah Bisgaard
XXXXX
hisstaevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Jan Juul, Peter Jørgensen
Dommere
Lena Aagaard, Rasmus Birk, Birgitte Kronborg
Teknisk Delegerede
Ulrik Ditlev Bolm-spohr
Tilbage til klasseoversigt

3. LA1* Springning Ponyer (95/85/75 cm) S2 (C)

Spring: LA1* Springning Ponyer (95/85/75 cm) S2 (SVH 2)

Opdateret: 06-10-2020
Antal starter:
22
Antal placeringer:
6
Dommere:
Peter Jørgensen, Birgitte Kronborg, Ulrik Ditlev Bolm-spohr
Rytter Hest Klub Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Selma Hundborg Dresler STEENDIEKS DARCO
2003/RP/DANDY GOLD/M-JEUNESSE/MORACO
CSC 0 61,19 9 1
1 1
helena ranch nielsen SILVER STAR
2007/LH///
ESP 0 60,26 8,8 1
2 2
Mai Nielsen HETTO LEVI JONES
2003/IRH/DOW JONES COURCEL/LEVI OUTPOST/
KRK 0 61,69 8,7 1
3 3
Kamille Sofia Allerslev Hek BOOM TIME
2004/IHR/ANNAGHMORE BOOMERANG/BLOSSOM HILL DONNAND/
ESP 0 61,50 8,7 1
3 3
Kamille Sofia Allerslev Hek MY DIAMOND
2009/BL///
ESP 0 62,07 8,6 1
5 5
Augusta Michaela Jungersen LOUGH KEY DIZZY RASCAL
2009/BL///
SPR 0 62,88 8,6 1
5 5
Sia Henneberg MONMORE MARTIN
2009/BL///
HIS 0 63,53 8,5 1
Ingvild Heim Jørgensen BLUE FANCY
2007/BL///
NSR 0 59,90 8,5 1
Klara Mie Snebjørn Poulsen HEMSTOKS DON'T STOP
2010/SP/DON'T FORGET ME/NØRLUNDS WICHY/KLOOSTER'S SHOWMAN II
EGE 0 64,35 8,5 1
Palma Sophie Gry Jansson-Christensen PARC ICON
2009/IHR///
CSC 0 56,38 8,4 1
Alma Rose Gudman Andersen SVENSTRUPDALS S. OF SWEETNESS
2007/LH///
SAS 0 58,20 8,4 1
Knirke Emilie Lebeck AMK HALO
2011/SP/RØGILD´S D'CHARM/HIGH LIGHT/BLACK DANCER
HIS 0 59,19 8,4 1
Anna Clara Søby BUCHAILL BEAG
2008/IHR///
EGE 0 65,44 8,3 1
Wilma Heyn RAWA'S DAFNIE
2009/SP/STEENDIEKS DARCO/RUBINA/OOSTEINDS RICKY
NSR 0 58,86 8,3 1
Dagmar Borrebye Aamann MOSETOFTENS MISS LADY
2010/SP/MARCHI/AMAZING FLAME (FENJA)/
RIF 0 61,27 8,3 1
Josephine Zeemann ANNA'S PRIDE (PHOEBE)
2006/BL///
EGE 0 63,76 7,9 1
Alberte Damkjær MILKY WAY
2010/WB/THE BRAES MY MOBILITY/CHARLOTTA/HALIFAX
OHR 0 63,33 7,8 1
Isabella-Maria Bech-Olsen ROMEO'S KARL SMART
2010/NF/RONALD/HORSEMOSENS JULIA/STAPLECROSS SPITFIRE
HHR 0 65,32 7,7 1
Rebecca Berling Tvinnemose Rezzoug FILBERT
2011/LH///
SLR 0 60,18 7,4 1
Helene Ilsøe Holstein STRADBALLY MIRIAM
2009/CO/LÆRKENS CASCADE DAWN/STRADBALLY TARA/GLENCARRIG PRINCE
SLR 1 62,12 7,2
Stine TIkkanen Pagh ROOSGÅRDENS CHIANTI
2005/LH///
HGS 1 72,34 6,8
Olivia Høyer Pedersen LADY CAVALLINA
2013/LU/LAST MAN'S HOPE/GILLIAN/BJIRMEN'S WYTSE
HIS 1 80,74 6,4