okt
2020
Fra 03-10-2020 til 04-10-2020
  • Spring
  • Pony

Hillerød spring for pony (C)

Stævnenummer
Prop00037658
Dato for resultat d. 06-10-2020
Resultatbehandling færdig
Hillerød Sportsrideklub (Distrikt D02)
Rønnekrogen 8
3400 Hillerød

Kontakt inden stævnet

Sarah Bisgaard
XXXXX
hisstaevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Jan Juul, Peter Jørgensen
Dommere
Lena Aagaard, Rasmus Birk, Birgitte Kronborg
Teknisk Delegerede
Ulrik Ditlev Bolm-spohr
Tilbage til klasseoversigt

4. MB1* Springning Ponyer (105/95/85 cm) A (C)

Spring: MB1* Springning Ponyer (105/95/85 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 06-10-2020
Antal starter:
26
Antal placeringer:
7
Dommere:
Peter Jørgensen, Birgitte Kronborg, Ulrik Ditlev Bolm-spohr
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Selma Voergaard CECILIE
2007/LH///
NSR 0 47,91 1
1 1
Olivia Høyer Pedersen GLENCROFT MACHNO
2012/IPS/MACHNO CARWYN/WILDFIRE/ROBIN HOOD
HIS 0 49,06 1
2 2
Cornelie Catarine Christiansen DERRYMATTERY FLASH
2007/CO/ROBE THUNDER/CARA ROSE/ARDRAVINNA ANDY
NSR 0 53,37 1
3 3
Silje Frederikke Kristoffersen WHY NOT EQUUS
2007/SWB/ALGOT (SWB)/RALMETTE (36)/RALMÉ Z
EGE 0 56,15 1
4 4
Frida Marie Haggren MYSTIC SANDY
2007/IHR///
EGE 0 56,52 1
5 5
Sofie Bay Holm SHIRSHEEN SEA BREEZE
2009/IHR///
HIS 0 57,27 1
6 6
Sofie Kjer Gregersen SLIGO SPOT COM
2007/IHR///
NSR 0 58,34 1
7 7
Magdalene Rose Mikkelsen ATTYRORY REBEL
2006/IHR///
SPR 0 58,41 1
Catharina Zenia Waterstradt BALLYBALOO
2004/IHR///
HIS 0 60,20 1
Freja Peitersen BALLYHOWLEY GIRL
2010/CO/ROBE RIVER MIST/SALSA LADY/KYLEMORE ROCKY
NSR 0 60,34 1
Olivia Høyer Pedersen SILVER SCOTT
2009/CO/SILVER SHADOW/ISLAND STAR/CORAL STRAND
HIS 4 50,96
Palma Sophie Gry Jansson-Christensen BODYSSEE DES AVELINES
2007/SBS/RADCO D'HOUTVELD/QRANDELLE VD WELLINGTON/RANDEL Z
CSC 4 53,25
Laura Sargent FOXTOWN ELDERBERRY
2007/CO/MONAGHANSTOWN BOY/MILFORD MULBERRY/ASHFIELD HUNTERS JEWEL
HSK 4 64,91
Emilie Øvlesen CARNHILL BERTAS LAD
2005/IHR/MOORES CLOVER/BROWN BERTA/
CSC 4 68,78
Nanna Bach Ditlevsen BALERINA VRÅ
2005/LU/FALCO (RACKET)/BARONESSE VRÅ/
AAGS 5 70,86
Milla Wisti Petersen DUNLUCE TANGLED UP IN BLUE
2009/CO/BOBBY SPARROW BLUE/ATLANTIC GAL/CORAL PRINCE
HIS 8 56,13
Carla Munksgaard Thorsøe DE KUILEN'S WINNE
2003/WF/AESTER EL NINO/DE KUILEN'S IDSKE/KOMPAS SOLFERINO
CSC 8 57,58
Olivia Rekling FIONN'S SON
2009/CO/MONAGHANSTOWN FIONN/DEREEN LADY/GLENCARRIG PRINCE
EGE 8 58,94
Carla Munksgaard Thorsøe FIONN THYME
2011/CO/MONAGHANSTOWN FIONN/CLONKEEN COOSHEEN/COOSHEEN THYME
CSC 8 59,15
Laura Sargent LOOKOUT MAGGIE
2006/IHR///
HSK 8 60,52
Emilia Norrbom Sams ÄNGASKOGS COOPER
2005/CO/POETIC JUSTICE/MYRENS ANITRA/NICE-N-EASY
NSR 8 60,78
Olivia Hundborg Dresler BATMAN D'ETE
2011/PSF/CLINTON/HIPIPIP DE LA MOTTE/ELVEY JARNAC
CSC 11 77,86
Sacha Branick LINTRUPGAARDS SPIRIT
2006/SP/ANTARIO N/ASHKA/VITA NOVA'S HANASSIE
RIH 12 55,11
Sofie Bay Holm ALIVE
2007/SP/AMMADOOR/FANAD ECLIPSE/ABBEYTOWN PRIDE
HIS 12 59,12
Selma Sofie Allerup TULLIBARDS JUMPING ROSY
2014/IRH/BURNING DAYLIGHT/MASTER KEYS/CROSSKEYS REBEL
SPR 12 66,32
Cathrine Batchelor HØNSEHALSENS BALDUR
2011/CO/HOHNHORST JEREMY/HEDEGÅRDENS BELLA/TEGLSTRUP DUKE
HRK 16 58,73