okt
2020
Fra 03-10-2020 til 04-10-2020
  • Spring
  • Pony

Hillerød spring for pony (C)

Stævnenummer
Prop00037658
Dato for resultat d. 06-10-2020
Resultatbehandling færdig
Hillerød Sportsrideklub (Distrikt D02)
Rønnekrogen 8
3400 Hillerød

Kontakt inden stævnet

Sarah Bisgaard
XXXXX
hisstaevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Jan Juul, Peter Jørgensen
Dommere
Lena Aagaard, Rasmus Birk, Birgitte Kronborg
Teknisk Delegerede
Ulrik Ditlev Bolm-spohr
Tilbage til klasseoversigt

8. MB1* Springning Ponyer (105/95/85 cm) A (C)

Spring: MB1* Springning Ponyer (105/95/85 cm) A (SVH 3)

Opdateret: 06-10-2020
Antal starter:
29
Antal placeringer:
8
Dommere:
Jan Juul, Birgitte Kronborg, Ulrik Ditlev Bolm-spohr
Rytter Hest Klub Fejl Tid Kat. point Placering
Clara Savas Olsen ARDARA LADY
2010/CO/DUNALLY LAD/INISHOWEN HOLLY/ASHFIELD ROMEO
SPR 0 47,44 1
1 1
Cecilie Busch ORCHID'S COLYNE
2009/NR/KANSHEBBER/ORCHID'S DOLCE VITA/BRANDY XIII
HIS 0 53,05 1
2 2
Frida Marie Haggren MYSTIC SANDY
2007/IHR///
EGE 0 55,86 1
3 3
Palma Sophie Gry Jansson-Christensen BODYSSEE DES AVELINES
2007/SBS/RADCO D'HOUTVELD/QRANDELLE VD WELLINGTON/RANDEL Z
CSC 0 55,88 1
4 4
Olivia Høyer Pedersen SILVER SCOTT
2009/CO/SILVER SHADOW/ISLAND STAR/CORAL STRAND
HIS 0 56,58 1
5 5
Carla Sandberg Nielsen TRICKY CHOICE DU PENA
2007/PSF/QUICK STAR/KILINA ALUINN/THUNDER DU BLIN
EGE 0 58,59 1
6 6
Signe Marie Brünning Conradsen BALLYGLASS PADDY
2008/CO/SILVER SHADOW/CLOCHANARD BELLE/EARL OF NEWBRIDGE
CSC 0 59,12 1
7 7
Silje Frederikke Kristoffersen WHY NOT EQUUS
2007/SWB/ALGOT (SWB)/RALMETTE (36)/RALMÉ Z
EGE 0 59,29 1
8 8
Marie-Louise Hensel Milling SLIEVE BLOOM HOLLY
2010/CO/MONAGHANSTOWN BOY/SLIEVE BLOOM KATIE/TULIRA ROBUCK
HIS 0 60,95 1
Olivia Rekling FIONN'S SON
2009/CO/MONAGHANSTOWN FIONN/DEREEN LADY/GLENCARRIG PRINCE
EGE 0 61,20 1
Olivia Hundborg Dresler BATMAN D'ETE
2011/PSF/CLINTON/HIPIPIP DE LA MOTTE/ELVEY JARNAC
CSC 0 63,67 1
Catharina Zenia Waterstradt BALLYBALOO
2004/IHR///
HIS 0 63,94 1
Ester Sofie Dolmer GLEBE PARK PRIMROSE
2011/CO/TULIRA ROBUCK/VALENTINE GIRL/MERVYN POOKHAUN
SUHR 0 64,61 1
Emma Ponsaing SIXMILEWATER BLAZE
2006/BL///
CSC 0 68,66 1
Frederikke Rahbæk Alsbæk LISCANNOR LASS
2006/CO/OISIN/LISCANNOR DAWN/WINDY DAY
SYR 0 71,28 1
Karla Baad Christensen DALBÆKS SPITFIRE
2008/LU/SULAATIK'S FIREBALL/DALBÆK'S POWER GIRL/
HIS 4 46,32
Selma Voergaard CECILIE
2007/LH///
NSR 4 52,13
Olivia Høyer Pedersen GLENCROFT MACHNO
2012/IPS/MACHNO CARWYN/WILDFIRE/ROBIN HOOD
HIS 4 52,68
Cornelie Catarine Christiansen FINN JUNIOR
2009/SR/FINN/FAVOURITE GAME/SZKOPUL
NSR 4 57,48
Laura Sargent FOXTOWN ELDERBERRY
2007/CO/MONAGHANSTOWN BOY/MILFORD MULBERRY/ASHFIELD HUNTERS JEWEL
HSK 4 59,11
Ida Ursin TAMSON OX
2007/OX/TAMTAM OX/DISHNA OX/RED CREST OX
SPR 4 59,52
Sofie Bay Holm SHIRSHEEN SEA BREEZE
2009/IHR///
HIS 4 60,30
Laura Sargent LOOKOUT MAGGIE
2006/IHR///
HSK 4 60,44
Helene Marie Mauritzen TINNERATH LAD
2007/CO/ASHFIELD ROMEO/MYSTERY LAD/CALLOWFEENISH BUACHAILL
HRK 4 68,00
Emilia Norrbom Sams ÄNGASKOGS COOPER
2005/CO/POETIC JUSTICE/MYRENS ANITRA/NICE-N-EASY
NSR 8 63,59
Milla Wisti Petersen DUNLUCE TANGLED UP IN BLUE
2009/CO/BOBBY SPARROW BLUE/ATLANTIC GAL/CORAL PRINCE
HIS 8 67,73
Nanna Bach Ditlevsen BALERINA VRÅ
2005/LU/FALCO (RACKET)/BARONESSE VRÅ/
AAGS 8 69,71
Sofie Bay Holm ALIVE
2007/SP/AMMADOOR/FANAD ECLIPSE/ABBEYTOWN PRIDE
HIS 13 79,17
Elvira Becker Gaardlykke TOVDAL'S CRAZY DAIZY
2009/LU/CJ CHARGON BREDAGER/TOVDAL´S MAY DAY/MANGO AA
EDAL Opg.