okt
2020
Fra 10-10-2020 til 11-10-2020
  • Spring
  • Hest

Hillerød spring for hest med Brogaarden cup Finale og forhøjede doteringer (C)

Stævnenummer
Prop00037660
Dato for resultat d. 12-10-2020
Resultatbehandling færdig
Hillerød Sportsrideklub (Distrikt D02)
Rønnekrogen 8
3400 Hillerød

Kontakt inden stævnet

Sarah BIsgaard
XXXX
hisstaevne@gmail.com

Officials

Banedesigner
Søren Milert Vestergaard
Dommere
Lena Aagaard, Charlotte Petersen
Teknisk Delegerede
Per Krohn
Tilbage til klasseoversigt

4. LA1* Springning Heste (115 cm) B4 Åben for rytterkat. 2-5 samt 6 på 5-7 års heste (C)

Spring: LA1* Springning Heste (115 cm) B4 (SVH 2)

Opdateret: 12-10-2020
Antal starter:
64
Antal placeringer:
16
Dotering:
1: 2000 DKK 2: 1000 DKK 3: 500 DKK 4: 300 DKK 5: 200 DKK 6: 200 DKK 7: 200 DKK 8: 200 DKK 9: 200 DKK 10: 200 DKK
Dommere:
Søren Milert Vestergaard, Lena Aagaard, Per Krohn
Rytter Hest Klub Fejl Tid Fejl Tid Slutpoint Kat. point Placering
Julie Karoline Terp LITTLE Q
2006/OLD/QUALITY/RICUDA/LANDOR S
NSR 0 45,28 0 28,93 28,93 1
1 1
Michael Ertmann Skov IVO
2013/KW/TANGELO VAN DE ZUUTHOEVE/DORINE/TENERIFE VDL
VRCL 0 49,42 0 29,00 29 1
2 2
Caroline Broch PRICE DANCE
2009/DV/PARTY DANCE/GYPSY DANCE/CANTUS
HSK 0 44,35 0 29,26 29,26 1
3 3
Sandra Thinggaard Byrgesen KRAKATOA V.
2010/DV/TAILORMADE STARDUST/RUNDBJERG´S KILINGA/CAJUS
BSR 0 44,42 0 30,21 30,21 1
4 4
Amanda Kielgast Q-10
2008/DV/GODSEND DU REVERDY/ABDI/ABDULLAH
SLR 0 47,81 0 30,47 30,47 1
5 5
Signe Bisgaard LUCY ASK
2004/DV/Casir Ask/Lolita Ask (Lolita)/Fridericus Rex
HIS 0 48,07 0 30,50 30,5 1
6 6
Tina Hattel Schjerning GABRIELA
2010/OLD/GLENLIVET SEBIOUNE/LATINA/LANCER II
MMR 0 47,10 0 31,16 31,16 1
7 7
Emilie Heering MEDINA
2010/DV/BONAPARTE Z/MASCOT-I. SØNDERSKOV/ISOTOOP
NSR 0 42,92 0 31,21 31,21 1
8 8
Tanja Gyldensted Edvardsen CABALLERO
2010/OS/CANDIRO/BRISBANE W/BALOU DU ROUET
SPR 0 46,57 0 31,28 31,28 1
9 9
Nana Eskestad CLIFF Z
2009/ZA/JKH TRUCKS COMMANCHI/UMBRIA/NABAB DE REVE
NSR 0 49,26 0 31,83 31,83 1
10 10
Sandra L. Hansen STAUGAARD'S FAITHFUL HEART
2007/DV/HEARTBEAT/FABINA/PRINCE MAB XX (FR)
SLR 0 45,58 0 31,86 31,86 1
11 11
Marie Køhler Gudum CASSILLAS
2011/HO/CLARIMO/S-CELINE/CORRADO II
SKØR 0 46,12 0 32,41 32,41 1
12 12
Tina Hattel Schjerning CASUS HOVSTED
2003/DV/SOLOS ACCORD/CARINA HOVSTED/LORD CANTUS
MMR 0 48,46 0 32,72 32,72 1
13 13
Rosemarie Heering LUIGI
2005/OLD/LAMENTOS/WEISSENA/CONCETTO
NSR 0 45,20 0 33,38 33,38 1
14 14
Marie Ida Hocke CORSINA 2
2008/HO/CORRADO I/TANSANIA/CASSINI I
NSPR 0 48,37 0 34,31 34,31 1
15 15
Melanie Østergaard Lyson SØNDERVANGS ARMSTRONG
2003/DV/Askari/Søndervangs Manilla/Cassini Ii
SLR 0 47,85 0 34,51 34,51 1
16 16
Pedro Gosk COKELIGHT TM
2014/DV/CARMARGUE/CANDLELIGHT TM/CHELLYS Z
SPR 0 49,17 0 34,93 34,93 1
Silja Celeste Bjørkvin AMAROSA
2013/DV/AMARONE/GEORGIA ALFARVAD Z/ALFARVAD GRUNDGOLD II
HIS 0 46,51 0 36,28 36,28 1
Pernille Stribolt LANTANO
2012/HO/LASINO/MARSCHGRAEFIN/GRAF GRANNUS
SPR 0 50,25 0 36,91 36,91 1
Bonnie Isabella Wahlsten CALVIN DG Z
2014/ZA/CIGARET JV H Z/LORELEI DE LA BRIDE/SHOGOUN II
HIS 0 48,37 0 37,01 37,01 1
Sofia SJÖGREN CANBERRA
2000/HO/CANDILLO/EISROSE/CALVADUR
AMR 0 50,77 0 37,04 37,04 1
Pedro Gosk BELLE D'OR
2014/DV/BALOU/LADY D'OR/NIMMERDOR
SPR 0 49,90 0 37,77 37,77 1
Benedikte Rie Truelsen ROCKET MAN
2015/HO/MYLORD CARTHAGO/DAYTIME/QUALITY TIME
CSC 0 50,94 0 38,22 38,22 1
Signe Sjøltov CLAUDI SKOU
2006/DV/CARSON ASK/CALINA-SKOV/CAJUS
NSR 0 45,43 4 31,22 31,22
Mathilde Holm HELANVILLE VAN DE DERKES
2007/BWP/ELANVILLE/KRAZIANA VAN DE MOEREN/PRIMO DES BRUYERS
BAR 0 45,94 4 33,52 33,52
Anita Jane Cordrey ZACHS FAIRFIGHT
2010/DV/ZACHAROV/FAIRPLAY/ALICANTE
NSR 0 47,88 4 34,49 34,49
Pernille Tribler ZUCCHERO
2015/DV/ZIROCCO BLUE/4'EVER AGAIN/QUERLYBET HERO
MBRK 0 47,30 4 35,11 35,11
Melissa Fobian EDSON W Z
2013/ZA/EMILION/KHARTOUM.PP/NABAB DE REVE
SPR 0 48,64 4 36,27 36,27
Annika Bitsch RINKENÆS' CHERIE
2002/DV/CRELIDO/RAJA/RASTELL
HRK 0 47,65 4 37,21 37,21
Emilie Henningsen Schäfer BOBOLENSKY
2006/KW/CORNET OBOLENSKY/VO BALIA/NUMERO UNO
HIS 0 41,26 6 46,84 46,84
Celine Hviid Espersen CASSIOPEIA
2013/DV/CARMARGUE/CATHALINA/CALATO
NSR 0 47,55 20 69,62 69,62
Jeppe Gobert Lorentzen BLIXENKRONES LIFE OF LOTUS
2015/DV/LAGAVULIN/BENTE N/NEKTON
OHR 4 43,21
Melissa Fobian NOELLE E
2009/LU/CHURCHILL/SELINA/SACCOR
SPR 4 43,67
Ina Mønsted Pedersen CASILIA S
2011/DV/CATOKI/BRASILIA S/BALOUBET DU ROUET
SPR 4 43,90
Charlotte Kecia Solvig SL JOLIE COEUR
2010/DV/TAILORMADE STARDUST/LIRONA/LEANDRO
SPR 4 45,26
Victor Holck KROGÅRDENS TROPIC HEART
2011/DV/HEART-THROB BS/KROGÅRDENS PRINCES/COME BACK II
HIS 4 45,31
Jennifer Gobert Lorentzen ODETTE W (61) (SWB)
2011/SWB/ODERMUS R/ROBBIE (61) (SWB)/ROBIN Z I
OHR 4 45,46
Signe Mathilde Pedersen DUELUND'S BEATBOX
2012/DV/HEARTBEAT/MIDTGAARDENS FANTANA/A-DUR
SPR 4 45,97
Emilie Heering GOLIATH J&J Z
2009/ZA/GRISELDI L/PRESTIGE Z/PUCCINI
NSR 4 46,08
Rosemarie Heering COUP DE FOUDRE NT
2007/HO/CONCRETO/RAINBOW I/LANDJUNGE
NSR 4 47,04
Katarina Kristensen CHANTILLY DE REVEL
2014/HO/CHRISTIAN/S-CURLY SUE/CALVADOS II
SLR 4 47,20
Jannik Gobert Lorentzen NINA VERA Z
2014/ZA/NABAB DE REVE/LIEKE/NOTARIS
OHR 4 47,23
Andreas Holm CHIARA 305
2009/OS/CATOX/SANTANA/CAMERINO
RIF 4 47,37
Pedro Gosk GENEVA
2014/HO/CONNOR/PRISCILLA/LORD CALIDOS
SPR 4 47,86
Frederikke Mikkelsen STÆREBOGÅRDS QUICK STAR
2006/DV/Quite Easy/Stærebogård´s Papilon/Come Back Ii
SPR 4 48,74
Amanda Schandel Dahlerup CLINTY Z
2009/ZA/CLINTISSIMO/CELERITY Z/CARETANO
CSC 4 48,86
Caroline D. Ranek RICARDO 585
2013/HO/RISCAL LA SILLA/BONITA II/CASCARI
SPR 4 48,92
Signe Mathilde Pedersen NEWTON VITSEROEL
2013/BWP/ACARDI DU HOUSSOIT Z/JOLIE - VITSEROEL/FIDJY OF COLORS
SPR 4 49,16
Sille Kúre Danielsen HENDERSON
2007/DV/HEARTBEAT/BERMUDA/RACOT
CSC 4 49,50
Pernille Stribolt LEVANTO
2012/HO/LARIMAR/GARTENROSE/LESOTHO
SPR 4 50,06
Frederikke Strøm SKAVHØJS ARUBA F
2015/DV/ALLIGATOR FONTAINE/SKOVGAARDEN'S COHIBA/LANDO
BAR 4 51,39
Simone Hansen Scherff SØNDERVANGS MATILDE
2015/DV/CATOKI/SØNDERVANGS MANILLA/CASSINI II
SPR 5 52,22
Emma Mai Jørgensen HERO
2012/KW/CAROSSO VDL/UTRILON/HORS LA LOI II
CSC 6 56,91
Pernille Tribler P DIDDY
2015/DV/PARTY DANCE/SOLEIL/JACKSON
MBRK 7 63,86
Selma Johanne Talarek NANO VAN'T LAAR
2009/AES/CYKLON TEXASS/ANGEL FROM HEAVEN/
HRK 8 43,92
Rikke Stephanie Steenslev KITO BELLISSIMO
2010/BWP/ERCO VAN'T ROOSAKKER/RIDAME T/QUIDAM DE REVEL
CSC 8 45,60
Pernille Hoff RIJANA MAK
2010/DV/BONAPARTE Z/COBACABANA/CAJUS
EGE 8 49,22
Pia Refslund Elbo RODION
2008/LU/BLUE HORS ROMANOV/DIONA/
SPR 8 49,80
Susanne Thornby FIGARO IQ
2013/DV/FAVORIT ASK/GØNGEHUSFARMENS CLEOPATRA/LEANDRO
NSR 12 49,86
Tana Brodersen FRANS W
2010/KWPN/LEXICON/NELBINE/ZEOLIET
VER 16 46,86
Anne-Kristine Rie Truelsen JERSEY VL
2014/KW/COMFORTUNA/ZOKYRA FORTUNA/QUASIMODO Z
CSC 27 60,62
Frederikke Strøm HOLSTEINS ZACHO BOY
2015/DV/ZACHAROV/MELANIE/LANCIANO
BAR 29 69,01
Marie Juul DANONICUS
2012/TR/ABENDTANZ/DONAUMAID V. KLOSTERHOF/ZÖLLNER XX (GER)
SPR Udg.
Iben Dinsen PEGASUS BRIDGE Z
2005/ZA/PAPILLON ROUGE/LANDGRAEFIN/LANDGRAF I
SPR Udg.