Stævnekalender (355)

nov
2017
01-11-2017 - 02-01-2020

ØRHOLM RYTTERKLUB - UDMELDT

Test af online import

Distrikt D01
Disciplin
  • Spring
Niveau
Type Hest

Frist:

jun
2018
19-06-2018 - 19-06-2018

HELSINGE RIDEKLUB

Aften Sløjfespring med vandgrav HSK

Distrikt D02
Disciplin
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 12-06-2018

jun
2018
19-06-2018 - 19-06-2018

DJURSLANDS RIDEKLUB

DRK, Grill & Rid - Spring

Distrikt D12
Disciplin
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 15-06-2018

jun
2018
19-06-2018 - 19-06-2018

DANSK RIDE FORBUND

Obligatorisk samling med hest/pony for NM-deltagere i spring 2018

Distrikt 1099655
Disciplin
  • Spring
Niveau E
Type

Frist: 19-06-2018

jun
2018
20-06-2018 - 20-06-2018

NEJST RIDECLUB

Nejst Rideclub Aftenstævne

Distrikt D14
Disciplin
  • Spring
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 14-06-2018

jun
2018
20-06-2018 - 20-06-2018

BRYNDUMDAM RIDEKLUB

Bryndumdam Rideklub D stævne

Distrikt D09
Disciplin
  • Spring
Niveau D
Type Hest

Frist: 13-06-2018

jun
2018
21-06-2018 - 24-06-2018

BÆKGAARDEN SPORTSRIDEKLUB

BÆK - B-stævne i spring pony inkl. junior/children klasser samt C-klasser pony

Distrikt D12
Disciplin
  • Spring
Niveau B
Type Hest/Pony

Frist: 05-06-2018

jun
2018
21-06-2018 - 24-06-2018

HJALLERUP RIDEKLUB

Hjallerup Rideklubs DYD stævne, C-stævne i dressur for hest og pony

Distrikt D14
Disciplin
  • Dressur
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 10-06-2018

jun
2018
21-06-2018 - 24-06-2018

HJALLERUP RIDEKLUB

HRV's B-stævne Dressur Hest og Pony inkl. C-klasser

Distrikt D14
Disciplin
  • Dressur
Niveau B
Type Hest/Pony

Frist: 10-06-2018

jun
2018
22-06-2018 - 22-06-2018

GRIBSKOV RIDEKLUB

GBR´s aften springstævne

Distrikt D02
Disciplin
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 15-06-2018

jun
2018
22-06-2018 - 22-06-2018

HVIDOVRE AVEDØRE RIDEKLUB

Hvidovre-Avedøre Rideklub udv. klubstævne i spring

Distrikt D01
Disciplin
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 14-06-2018

jun
2018
22-06-2018 - 23-06-2018

VRENSTED OG OMEGNS RIDEKLUB

Horseshow Hjørring Dyrskue

Distrikt D14
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 13-06-2018

jun
2018
22-06-2018 - 24-06-2018

BILLUND SPORTSRIDEKLUB

BIS C-stævne inkl. DRF's ungehestechampionats kvalifikation i Springning

Distrikt D09
Disciplin
  • Spring
Niveau C
Type Hest

Frist: 17-06-2018

jun
2018
22-06-2018 - 24-06-2018

SKIVE RIDEKLUB

Skive Rideklub C-stævne dressur for hest&pony

Distrikt D11
Disciplin
  • Dressur
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 17-06-2018

jun
2018
22-06-2018 - 24-06-2018

KIRSTINEHOLM RIDEKLUB

Skårup Overgård/KIRK´s militarystævne m/DRF´s mesterskab for J/U

Distrikt D12
Disciplin
  • Military
Niveau B
Type Hest/Pony

Frist: 04-06-2018

jun
2018
22-06-2018 - 24-06-2018

AARHUS RIDEKLUB

Aarhusmesterskaberne i dressur for hest og pony 2018

Distrikt D12
Disciplin
  • Dressur
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 08-06-2018

jun
2018
22-06-2018 - 24-06-2018

SLANGERUP-LYNGE RIDEKLUB

SLR’s Sankt Hans Stævne C-spring Hest med flotte præmier og D-klasser

Distrikt D02
Disciplin
  • Spring
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 18-06-2018

jun
2018
22-06-2018 - 24-06-2018

AALESTRUP HESTE OG RIDEKLUB

AAHR sommer C stævne i spring

Distrikt D14
Disciplin
  • Spring
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 15-06-2018

jun
2018
22-06-2018 - 24-06-2018

RIDERS CUP

Riders Cup Distrikt stævne med Distriktmesterskab for hold og individuelt hest

Distrikt D04
Disciplin
  • Spring
Niveau C
Type Hest

Frist: 18-06-2018

jun
2018
22-06-2018 - 24-06-2018

TØRRING-ULDUM RIDEKLUB

TURKs D-stævne i spring og dressur

Distrikt D10
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 16-06-2018

jun
2018
22-06-2018 - 24-06-2018

BILLUND SPORTSRIDEKLUB

BIS C-stævne inkl. DRF's ungehestechampionats kvalifikation i Dressur

Distrikt D09
Disciplin
  • Dressur
Niveau C
Type Hest

Frist: 14-06-2018

jun
2018
23-06-2018 - 23-06-2018

HIMMELEV RIDEKLUB

Himmelev Rideklub Springstævne

Distrikt D03
Disciplin
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 16-06-2018

jun
2018
23-06-2018 - 23-06-2018

RØNNEDE SPORTSRIDEKLUB

RØSK D-stævne dressur 23. juni

Distrikt D05
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 17-06-2018

jun
2018
23-06-2018 - 23-06-2018

SYDJYSK RIDEKLUB RØDEKRO

SRR springsstævne

Distrikt D08
Disciplin
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 15-06-2018

jun
2018
23-06-2018 - 23-06-2018

LEDØJE-SMØRUM RIDEKLUB

LØSR udvidet klubstævne i spring

Distrikt D01
Disciplin
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 16-06-2018

jun
2018
23-06-2018 - 23-06-2018

AVLSFORBUND - TRAKEHNER-AVLSFORBUNDET

TAF sommerstævne Øst

Distrikt
Disciplin
  • Dressur
Niveau R
Type Hest

Frist: 14-06-2018

jun
2018
23-06-2018 - 23-06-2018

ARDEN SPORTS RIDEKLUB

Himmerlandsblakkens Sommerstævne - Jysk Mesterskab for Fjordheste

Distrikt D14
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau R
Type Hest/Pony

Frist: 07-06-2018

jun
2018
23-06-2018 - 23-06-2018

VESTJYSK SPORTS- OG TERRÆN RIDEKLUB

Frederikshåb Ridtet 2018

Distrikt D11
Disciplin
  • Distance
Niveau B
Type Hest/Pony

Frist: 14-06-2018

jun
2018
23-06-2018 - 23-06-2018

SAKSKØBING RIDEKLUB

SAR´s C-stævne til fordel for Børnetelefonen

Distrikt D05
Disciplin
  • Dressur
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 14-06-2018

jun
2018
23-06-2018 - 23-06-2018

LOTUSGÅRDENS RIDEKLUB

LGR Sankt Hans stævne

Distrikt D02
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 16-06-2018