Stævne- og aktivitetskalender (328)

feb
2020
27-02-2020 - 01-03-2020

SUNDEVED RIDEKLUB

SDR's B-stævne Dressur Hest

Distrikt D08
Disciplin
  • Dressur
Niveau B
Type Hest

Frist:

feb
2020
27-02-2020 - 01-03-2020

FREDERICIA SPORTSRIDEKLUB

FSRK's B-stævne Spring Pony/Children med C-klasser

Distrikt D10
Disciplin
  • Spring
Niveau B
Type Hest/Pony

Frist: 16-02-2020

feb
2020
28-02-2020 - 01-03-2020

SPORTSRIDEKLUBBEN AALBORG

SAOs C stævne i springning

Distrikt D14
Disciplin
  • Spring
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 18-02-2020

feb
2020
28-02-2020 - 01-03-2020

EGTVED RIDEKLUB

EGR D stævne pony/hest spring og dressur med E og R klasser

Distrikt D10
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 15-02-2020

feb
2020
28-02-2020 - 01-03-2020

BRANDE SPORTSRIDEKLUB

BRANDE SPORTSRIDEKLUB SPRING HEST/PONY

Distrikt D11
Disciplin
  • Spring
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 20-02-2020

feb
2020
28-02-2020 - 01-03-2020

RIDERS CUP

Riders Cup indendørs

Distrikt D04
Disciplin
  • Spring
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 23-02-2020

feb
2020
29-02-2020 - 29-02-2020

DAVINDE RIDEKLUB

Davinde Rideklub E-stævne

Distrikt D07
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau E
Type Hest/Pony

Frist: 18-01-2020

feb
2020
29-02-2020 - 29-02-2020

HJORTESPRING RIDEKLUB

PTVinter Cup Stævne

Distrikt D01
Disciplin
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 23-02-2020

feb
2020
29-02-2020 - 29-02-2020

MATTSSONS RIDEKLUB

Mattsson Sløjfespring

Distrikt D01
Disciplin
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 21-02-2020

feb
2020
29-02-2020 - 29-02-2020

BRAMMING RIDEKLUB

BRKs fastelavnsstævne

Distrikt D09
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau E
Type Hest/Pony

Frist: 24-02-2020

feb
2020
29-02-2020 - 29-02-2020

MIDTSJÆLLANDS RIDEKLUB

MSR Fastelavn Hold Cup 2020

Distrikt D03
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 21-02-2020

feb
2020
29-02-2020 - 01-03-2020

VEMMELEV RIDEKLUB

VRCL's Harley Langøre Vinter Dressur

Distrikt D04
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 18-02-2020

feb
2020
29-02-2020 - 01-03-2020

AVLSFORBUND - TRAKEHNER-AVLSFORBUNDET

DM for Trakehnere

Distrikt
Disciplin
  • Dressur
Niveau R
Type Hest

Frist: 17-02-2020

feb
2020
29-02-2020 - 01-03-2020

GRÅSTEN RIDEKLUB AF 2004

Gråsten Rideklub af 2004 D-stævne

Distrikt D08
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 20-02-2020

feb
2020
29-02-2020 - 01-03-2020

ØSTERBY SPORTS RIDEKLUB

ØBR'S Vinterstævne

Distrikt D07
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 19-02-2020

feb
2020
29-02-2020 - 01-03-2020

FAVRSKOV RIDEKLUB

Favr. Fastelavns stævne

Distrikt D12
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 22-02-2020

feb
2020
29-02-2020 - 01-03-2020

MORSØ RIDEKLUB

Morsø rideklub Fastelavnsstævne med bidløs breddeklasse

Distrikt D11
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 22-02-2020

feb
2020
29-02-2020 - 01-03-2020

REVSØ OG OMEGNS RIDEKLUB

ROOR's interne fastelavnsstævne

Distrikt D08
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 21-02-2020

feb
2020
29-02-2020 - 01-03-2020

SPORTSRIDEKLUBBEN FOR KLARUP OG OMEGN

Klarup rideklub D-stævne Pony og Hest

Distrikt D14
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 19-02-2020

mar
2020
01-03-2020 - 01-03-2020

VESTJYSK SPORTS- OG TERRÆN RIDEKLUB

Samtræning i distance

Distrikt D11
Disciplin
  • Distance
Niveau E
Type

Frist: 26-02-2020

mar
2020
01-03-2020 - 01-03-2020

THORSØ RIDEKLUB

Fastelavnsstævne

Distrikt D12
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau E
Type Hest/Pony

Frist: 27-02-2020

mar
2020
01-03-2020 - 01-03-2020

ÅSTRUP SPORTSRIDEKLUB

Vinter spring

Distrikt D12
Disciplin
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 21-02-2020

mar
2020
01-03-2020 - 01-03-2020

BALLERUP RIDEKLUB

Ballerup Rideklubs eftermiddag/aften C-stævne i dressur

Distrikt D01
Disciplin
  • Dressur
Niveau C
Type Hest

Frist: 23-02-2020

mar
2020
01-03-2020 - 01-03-2020

BRAMMING RIDEKLUB

BRKs Fastelavnsstævne

Distrikt D09
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 24-02-2020

mar
2020
01-03-2020 - 01-03-2020

FLADSÅ RIDEKLUB

FRKS E-stævne

Distrikt D05
Disciplin
  • Dressur
Niveau E
Type Hest/Pony

Frist: 22-02-2020

mar
2020
01-03-2020 - 01-03-2020

HAN HERRED HESTESPORTSKLUB

Bredde Cup Ponygames-Par, Action-Parkour og DRF Kæpheste Cup

Distrikt D14
Disciplin
  • Bredde (Holdridning)
Niveau E
Type Hest/Pony

Frist: 25-02-2020

mar
2020
04-03-2020 - 07-03-2020

DANSK VARMBLOD RIDEKLUB

KRAFFT TOURS OF AMATEURS

Distrikt D12
Disciplin
  • Spring
Niveau R
Type Hest

Frist: 14-02-2020

mar
2020
07-03-2020 - 07-03-2020

ROSKILDE VOLTIGE TEAM

Træheststævne Roskilde 2020 5. kvalifikation

Distrikt D03
Disciplin
  • Voltigering
  • Para dressur
Niveau E
Type Hest/Pony

Frist: 26-02-2020

mar
2020
07-03-2020 - 07-03-2020

DANSK VARMBLOD RIDEKLUB

Dansk Hesteforsikring Kat. II PONY TROPHY

Distrikt D12
Disciplin
  • Spring
Niveau C
Type Pony

Frist: 01-03-2020

mar
2020
07-03-2020 - 08-03-2020

GLOSTRUP RIDEKLUB

Glostrup Rideklubs 3. vintertræningsstævne i dressur

Distrikt D01
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 27-02-2020