Stævne- og aktivitetskalender (341)

sep
2019
19-09-2019 - 19-09-2019

FAXE KØRE- & RIDEFORENING

FKR aften C-stævne dressur

Distrikt D05
Disciplin
  • Dressur
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 12-09-2019

sep
2019
20-09-2019 - 22-09-2019

ALBERTSLUND RIDEKLUB

Danmarks Mesterskab, Agria DRF Mesterskab og Landsdelsmesterskab Voltigering på Kumlegaard

Distrikt D01
Disciplin
  • Voltigering
  • Para dressur
Niveau B
Type Hest/Pony

Frist: 27-08-2019

sep
2019
20-09-2019 - 22-09-2019

SPORTSRIDEKLUBBEN

DM Military med CCI*, CCI** og CCI***

Distrikt D01
Disciplin
  • Military
Niveau FEI3
Type Hest

Frist: 06-09-2019

sep
2019
20-09-2019 - 22-09-2019

HOLSTEBRO SPORTSRIDEKLUB

HOSK Jubilæumsstævne Dressur

Distrikt D11
Disciplin
  • Dressur
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 18-09-2019

sep
2019
20-09-2019 - 22-09-2019

HERNING RIDEKLUB

HER´s C-stævne spring Hest & Pony

Distrikt D11
Disciplin
  • Spring
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 15-09-2019

sep
2019
20-09-2019 - 22-09-2019

SPORTSRIDEKLUBBEN LERBÆK

Dressur C stævne med D klasser

Distrikt D14
Disciplin
  • Dressur
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 11-09-2019

sep
2019
20-09-2019 - 22-09-2019

VÆLDGÅRD SPORTSRIDEKLUB

Vældgård Sportsrideklub med Liingaard Rideudstyr Cup

Distrikt D14
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 13-09-2019

sep
2019
20-09-2019 - 22-09-2019

EGUM RIDEKLUB

EUR's D-stævne med 2. afdeling af klubmesterskabet

Distrikt D10
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 13-09-2019

sep
2019
20-09-2019 - 22-09-2019

FYENS RIDEKLUB

Fyens rideklub c-stævne i springfor pony og hest samt D-klasser fredag

Distrikt D07
Disciplin
  • Spring
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 13-09-2019

sep
2019
20-09-2019 - 22-09-2019

HJALLERUP RIDEKLUB

Distriktsmesterskaberne for hold springning

Distrikt D14
Disciplin
  • Spring
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 13-09-2019

sep
2019
21-09-2019 - 21-09-2019

MØNS SPORTSRIDEKLUB

Klubstævne med Møns Mesterskab 2019

Distrikt D05
Disciplin
  • Spring
Niveau E
Type Hest/Pony

Frist: 18-09-2019

sep
2019
21-09-2019 - 21-09-2019

LFH RIDEKLUB

Military

Distrikt D05
Disciplin
  • Military
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 09-09-2019

sep
2019
21-09-2019 - 21-09-2019

AVLSFORBUND - DANSK SPORTS PONYAVL

Dansk Sports Pony AvlsChampionat - kvalifikation - Haslev - powered by Nathalie Horse Care

Distrikt
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau R
Type Hest/Pony

Frist: 10-09-2019

sep
2019
21-09-2019 - 21-09-2019

VAMDRUP RIDEKLUB

Vamdrup Rideklubs klubstævne spring og dressur

Distrikt D10
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau E
Type Hest/Pony

Frist: 14-09-2019

sep
2019
21-09-2019 - 21-09-2019

LANGELANDS RIDEKLUB

Stævne LARK

Distrikt D07
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau E
Type Hest/Pony

Frist: 11-09-2019

sep
2019
21-09-2019 - 21-09-2019

NORDSJÆLLANDS SPORTSRIDEKLUB

NSR's D stævne med Klubmesterskab

Distrikt D02
Disciplin
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 14-09-2019

sep
2019
21-09-2019 - 21-09-2019

VINDINGE RIDEKLUB

Hedelandsridtet

Distrikt D03
Disciplin
  • Distance
Niveau B
Type Hest/Pony

Frist: 12-09-2019

sep
2019
21-09-2019 - 21-09-2019

POULSTRUP RIDEKLUB

30 års jubilæums stævne

Distrikt D14
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau E
Type Hest/Pony

Frist: 12-09-2019

sep
2019
21-09-2019 - 21-09-2019

ØRNEBJERG KØRE- OG RIDEFORENING

ØKR Klubmesterskab

Distrikt D02
Disciplin
  • Dressur
Niveau E
Type Hest/Pony

Frist: 14-09-2019

sep
2019
21-09-2019 - 22-09-2019

SLANGERUP-LYNGE RIDEKLUB

SLR Dressur Hest & Pony

Distrikt D02
Disciplin
  • Dressur
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 18-09-2019

sep
2019
21-09-2019 - 22-09-2019

RIDEKLUBBEN MØLLEN

Rideklubben Møllen

Distrikt D08
Disciplin
  • Dressur
Niveau C
Type Hest

Frist: 11-09-2019

sep
2019
21-09-2019 - 22-09-2019

THORSØ RIDEKLUB

Thorsø Rideklub - C-dressur hest

Distrikt D12
Disciplin
  • Dressur
Niveau C
Type Hest

Frist: 14-09-2019

sep
2019
21-09-2019 - 22-09-2019

HOLMEGÅRDENS RIDEKLUB

HGR dressur weekend m/klubmesterskab

Distrikt D02
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 15-09-2019

sep
2019
21-09-2019 - 22-09-2019

MATTSSONS RIDEKLUB

Mattsson

Distrikt D01
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 13-09-2019

sep
2019
21-09-2019 - 22-09-2019

ÅRSLEV/SDR. NÆRÅ RIDEKLUB

Årslev/Sdr. Nærå Rideklub D-stævne

Distrikt D07
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 11-09-2019

sep
2019
21-09-2019 - 22-09-2019

EBBERUP RIDEKLUB

EBR D-stævne dressur

Distrikt D07
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 15-09-2019

sep
2019
21-09-2019 - 22-09-2019

SABRO RIDEKLUB

SABR Efterårsstævne + Finaler i klubmesterskab

Distrikt D12
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 11-09-2019

sep
2019
21-09-2019 - 22-09-2019

ODSHERREDS RIDEKLUB

Odsherreds Rideklub,D stævne Spring med internt Klubmesterskab

Distrikt D04
Disciplin
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 13-09-2019

sep
2019
21-09-2019 - 22-09-2019

KJELLERUP SPORTSRIDEKLUB

Kjellerup Sportsrideklub D-stævne

Distrikt D12
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 16-09-2019

sep
2019
21-09-2019 - 22-09-2019

ØRSTED RIDEKLUB

Sparekassen Kronjylland Cup Finale

Distrikt D12
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 14-09-2019