Stævne- og aktivitetskalender (266)

nov
2019
07-11-2019 - 07-11-2019

FAXE KØRE- & RIDEFORENING

FKR aften D-stævne spring

Distrikt D05
Disciplin
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 01-11-2019

nov
2019
07-11-2019 - 10-11-2019

STÆVNEARRANGØR - BLUE HORS

Blue Hors Dressur festival inkl. CDI3* samt Finale Bundgaard Byg 2019

Distrikt D10
Disciplin
  • Dressur
Niveau B
Type Hest

Frist: 25-10-2019

nov
2019
07-11-2019 - 10-11-2019

SPORTSRIDEKLUBBEN AALBORG

SAO's B-stævne Spring Hest inkl. Jysk Mesterskab 2019

Distrikt D14
Disciplin
  • Spring
Niveau B
Type Hest

Frist: 29-10-2019

nov
2019
08-11-2019 - 10-11-2019

LØGSTØR RIDEKLUB

LØR's Dressur Halloween stævne

Distrikt D14
Disciplin
  • Dressur
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 01-11-2019

nov
2019
08-11-2019 - 10-11-2019

SUNDEVED RIDEKLUB

SDR C-stævne pony & hest

Distrikt D08
Disciplin
  • Dressur
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 28-10-2019

nov
2019
08-11-2019 - 10-11-2019

HESTEHAVENS RIDEKLUB

Hestehavens Rideklub Spring pony/Heste med Indv. mesterskab for pony og D-stævne fredag.

Distrikt D07
Disciplin
  • Spring
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 31-10-2019

nov
2019
08-11-2019 - 10-11-2019

IKAST RIDEKLUB

IKAST RIDEKLUB HEST DRESSUR

Distrikt D11
Disciplin
  • Dressur
Niveau C
Type Hest

Frist: 01-11-2019

nov
2019
08-11-2019 - 10-11-2019

SILKEBORG RIDEKLUB

SIR - D-stævne m. E klasser. Spring og dressur

Distrikt D12
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 30-10-2019

nov
2019
08-11-2019 - 10-11-2019

EGUM RIDEKLUB

Egum Rideklubs C-stævne for Heste og Ponyer i springning

Distrikt D10
Disciplin
  • Spring
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 03-11-2019

nov
2019
09-11-2019 - 09-11-2019

SØNDERBORG SPORTSRIDEKLUB

SØS D stævne i springning

Distrikt D08
Disciplin
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 01-11-2019

nov
2019
09-11-2019 - 10-11-2019

HOLSTEBRO SPORTSRIDEKLUB

HOSK Efterårsstævne

Distrikt D11
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 01-11-2019

nov
2019
09-11-2019 - 10-11-2019

GLOSTRUP RIDEKLUB

Glostrup Rideklubs 1. vintertræningsstævne i dressur

Distrikt D01
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 31-10-2019

nov
2019
09-11-2019 - 10-11-2019

FREDENSBORG-HUMLEBÆK SPORTSRIDEKLUB

Klubmesterskaberne - Dressur

Distrikt D02
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 01-11-2019

nov
2019
09-11-2019 - 10-11-2019

FREDERIKSHAVN RIDEKLUB

FRK D-stævne

Distrikt D14
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 03-11-2019

nov
2019
09-11-2019 - 10-11-2019

HUNDBORG/MIDTTHY RIDEKLUB

Hundborg/Midtthy Rideklubs Sparekassen Thy Stævne

Distrikt D11
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 31-10-2019

nov
2019
09-11-2019 - 10-11-2019

HELSINGE RIDEKLUB

Helsinge Rideklub

Distrikt D02
Disciplin
  • Spring
Niveau C
Type Hest

Frist: 03-11-2019

nov
2019
09-11-2019 - 10-11-2019

KONGELUNDENS RIDEKLUB

KRKs C-stævne for ponyer med lagkagecup

Distrikt D01
Disciplin
  • Spring
Niveau C
Type Pony

Frist: 01-11-2019

nov
2019
09-11-2019 - 10-11-2019

NAKSKOV OG OMEGNS RIDEKLUB

NOR's D-stævne i dressur og spring

Distrikt D05
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 04-11-2019

nov
2019
09-11-2019 - 10-11-2019

VEMMELEV RIDEKLUB

VRCL’s Harley Langøre Dressur Stævne

Distrikt D04
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 30-10-2019

nov
2019
09-11-2019 - 10-11-2019

DJURSLANDS RIDEKLUB

Djurslands Rideklub D-stævne dressur (med E-klasser)

Distrikt D12
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 02-11-2019

nov
2019
10-11-2019 - 10-11-2019

SPORTSRIDEKLUBBEN VALLENSBÆK

SIV - Rideskole dressur med klubmesterskab

Distrikt D01
Disciplin
  • Dressur
Niveau E
Type Hest/Pony

Frist: 30-10-2019

nov
2019
10-11-2019 - 10-11-2019

GRÆSTED OG OMEGNS RIDEKLUB

SløjfePOR

Distrikt D02
Disciplin
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 03-11-2019

nov
2019
14-11-2019 - 17-11-2019

HEDENSTED OG OMEGNS RIDEKLUB

HDR's B-stævne Dressur Pony inkl. Rosenparaden 2019

Distrikt D10
Disciplin
  • Dressur
Niveau B
Type Pony

Frist: 28-10-2019

nov
2019
15-11-2019 - 16-11-2019

FREDERICIA SPORTSRIDEKLUB

FSRK Spring hest D10

Distrikt D10
Disciplin
  • Spring
Niveau C
Type Hest

Frist: 06-11-2019

nov
2019
15-11-2019 - 16-11-2019

ODSHERREDS RIDEKLUB

Odsherreds Rideklub D-stævne dressur m/OHR´s interne juniormesterskab

Distrikt D04
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 09-11-2019

nov
2019
15-11-2019 - 17-11-2019

HARRIDSLEV RIDEKLUB

C-stævne dressur

Distrikt D12
Disciplin
  • Dressur
Niveau C
Type Hest

Frist: 05-11-2019

nov
2019
15-11-2019 - 17-11-2019

IKAST RIDEKLUB

Midtjyskmesterskab spring hest

Distrikt D11
Disciplin
  • Spring
Niveau C
Type Hest

Frist: 06-11-2019

nov
2019
15-11-2019 - 17-11-2019

FYENS RIDEKLUB

Fyens Rideklub disrikt stævne i dressur hest+pony, m. Indv. Mesterskab for hest

Distrikt D07
Disciplin
  • Dressur
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 04-11-2019

nov
2019
15-11-2019 - 17-11-2019

FREDERIKSVÆRK RIDEKLUB

FVRs efterårs C-stævne

Distrikt D02
Disciplin
  • Dressur
Niveau C
Type Hest

Frist: 10-11-2019

nov
2019
15-11-2019 - 17-11-2019

DANSK RIDE FORBUND

Observationssamling i dressur, jun, yr med landstræner Dennis Fisker

Distrikt 1099655
Disciplin
  • Dressur
Niveau E
Type Hest

Frist: 03-11-2019