Stævne- og aktivitetskalender (266)

okt
2019
16-10-2019 - 18-10-2019

DANSK RIDE FORBUND

Nord Vest Box Cup Finalerne 2019 ved World Cup Herning

Distrikt 1099655
Disciplin
  • Spring
Niveau C
Type Pony

Frist: 30-09-2019

okt
2019
16-10-2019 - 20-10-2019

STÆVNEARRANGØR - WORLD CUP HERNING

World Cup Herning 2019 inkl. CDI-W, CDI2*, CDIU25 og CSI3*, CSI1*, CSIJ, CSIP

Distrikt
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau FEI4
Type Hest/Pony

Frist:

okt
2019
18-10-2019 - 18-10-2019

THORSØ RIDEKLUB

Ring og spring

Distrikt D12
Disciplin
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 15-10-2019

okt
2019
18-10-2019 - 18-10-2019

RIDEKLUBBEN SRV TYRSIG

Tyrsig C aftenstævne Pony

Distrikt D14
Disciplin
  • Dressur
Niveau C
Type Pony

Frist: 10-10-2019

okt
2019
18-10-2019 - 20-10-2019

SPORTSRIDEKLUBBEN SKOVLY

D-stævne i dressur og spring, med kommunemesterskab i dressur 2019

Distrikt D10
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 03-10-2019

okt
2019
18-10-2019 - 20-10-2019

HIMMELEV RIDEKLUB

Himmelev Rideklub C-stævne i Dressur m. D-klasser

Distrikt D03
Disciplin
  • Dressur
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 12-10-2019

okt
2019
18-10-2019 - 20-10-2019

EGTVED RIDEKLUB

EGR D stævne pony/hest spring og dressur med E og R klasser

Distrikt D10
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 12-10-2019

okt
2019
19-10-2019 - 19-10-2019

HARRIDSLEV RIDEKLUB

AFLYST - HALLOWEEN stævne - AFLYST

Distrikt D12
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau E
Type Hest/Pony

Frist: 09-10-2019

okt
2019
19-10-2019 - 19-10-2019

KONGELUNDENS RIDEKLUB

KRKs Efterårsdressur

Distrikt D01
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 11-10-2019

okt
2019
19-10-2019 - 19-10-2019

SØBORGGÅRD RIDEKLUB

SØG Terrænspringning m Distriktsmesterskab

Distrikt D02
Disciplin
  • Military
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 11-10-2019

okt
2019
19-10-2019 - 19-10-2019

ØRNEBJERG KØRE- OG RIDEFORENING

ØKR Oktoberdressur

Distrikt D02
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 12-10-2019

okt
2019
19-10-2019 - 20-10-2019

THORSØ RIDEKLUB

Dressur med cupklasser

Distrikt D12
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 12-10-2019

okt
2019
19-10-2019 - 20-10-2019

SKÅDE RIDEKLUB

Efterårsstævne - Stævnet bliver IKKE aflyst!

Distrikt D12
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 11-10-2019

okt
2019
19-10-2019 - 20-10-2019

RIDEKLUBBEN SRV TYRSIG

Tyrsig's E stævne

Distrikt D14
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau E
Type Hest/Pony

Frist: 12-10-2019

okt
2019
19-10-2019 - 20-10-2019

SPORTSRIDEKLUBBEN VALLENSBÆK

SIV's D-stævne med Klubmesterskaberne i Dressur for Heste og Ponyer

Distrikt D01
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 09-10-2019

okt
2019
19-10-2019 - 20-10-2019

FAXE KØRE- & RIDEFORENING

FKR C-stævne dressur

Distrikt D05
Disciplin
  • Dressur
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 11-10-2019

okt
2019
19-10-2019 - 20-10-2019

HELSINGE RIDEKLUB

Helsinge Rideklub C stævne dressur

Distrikt D02
Disciplin
  • Dressur
Niveau C
Type Hest

Frist: 13-10-2019

okt
2019
19-10-2019 - 20-10-2019

ALGESTRUP SPORTSRIDEKLUB

Algestrup Sportsrideklub KNÆK CANCER Stævne

Distrikt D04
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 12-10-2019

okt
2019
20-10-2019 - 20-10-2019

ØRNEBJERG KØRE- OG RIDEFORENING

OKR oktober spring

Distrikt D02
Disciplin
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 12-10-2019

okt
2019
20-10-2019 - 20-10-2019

HELLE RIDEKLUB

Helle Rideklub´s D-stævne i dressur

Distrikt D09
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 11-10-2019

okt
2019
22-10-2019 - 22-10-2019

FYENS RIDEKLUB

Fyens Rideklub - Aftenstævne i spring med D-klasser

Distrikt D07
Disciplin
  • Spring
Niveau C
Type Hest

Frist: 15-10-2019

okt
2019
24-10-2019 - 24-10-2019

MOLGER RIDEKLUB

Støt brysterne aftenstævne

Distrikt D10
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 17-10-2019

okt
2019
25-10-2019 - 25-10-2019

AAGERUPGÅRD SPORTSRIDEKLUB

Klubmesterskab i spring med B0 klasser

Distrikt D04
Disciplin
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 20-10-2019

okt
2019
25-10-2019 - 26-10-2019

FREDERICIA SPORTSRIDEKLUB

FSRK C-stævne heste spring

Distrikt D10
Disciplin
  • Spring
Niveau C
Type Hest

Frist: 16-10-2019

okt
2019
25-10-2019 - 26-10-2019

BRØNDERSLEV RIDEKLUB

Brønderslev Rideklubs Efterårsstævne dressur hest/pony

Distrikt D14
Disciplin
  • Dressur
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 17-10-2019

okt
2019
25-10-2019 - 27-10-2019

SKJERN RIDEKLUB

Distriksstævne Skjern Rideklub

Distrikt D11
Disciplin
  • Dressur
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 18-10-2019

okt
2019
25-10-2019 - 27-10-2019

SPORTSRIDEKLUBBEN LERBÆK

Spring D - Sportsrideklubben Lerbæk

Distrikt D14
Disciplin
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 17-10-2019

okt
2019
25-10-2019 - 27-10-2019

ALBERTSLUND RIDEKLUB

ARK'S JUBILÆUMSSTÆVNE - SPRING

Distrikt D01
Disciplin
  • Spring
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 18-10-2019

okt
2019
25-10-2019 - 27-10-2019

HØJRIS RIDEKLUB

Højris D-stævne inkl. Regionscupfinaler i spring

Distrikt D11
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 19-10-2019

okt
2019
25-10-2019 - 27-10-2019

HAN HERRED HESTESPORTSKLUB

HHH D-stævne

Distrikt D14
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 19-10-2019