Stævne- og aktivitetskalender (266)

okt
2019
25-10-2019 - 27-10-2019

SPORTSRIDEKLUBBEN THISTED

D stævne Sportsrideklubben Thisted

Distrikt D11
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 17-10-2019

okt
2019
25-10-2019 - 27-10-2019

AVLSFORBUND - DANSK SPORTS PONYAVL

Dansk Sports Pony AvlsChampionat Semi- og Finaler - Ikast - powered by Nathalie Horse Care

Distrikt
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau R
Type Hest/Pony

Frist: 15-10-2019

okt
2019
26-10-2019 - 26-10-2019

MØNS SPORTSRIDEKLUB

Miniput træningsarrangement

Distrikt D05
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau R
Type Hest/Pony

Frist: 18-10-2019

okt
2019
26-10-2019 - 26-10-2019

HORNUM-ULSTRUP RIDEKLUB

Frieser Nord Mesterskab

Distrikt D14
Disciplin
  • Dressur
Niveau R
Type Hest/Pony

Frist: 21-10-2019

okt
2019
26-10-2019 - 26-10-2019

MATTSSONS RIDEKLUB

Mattsson sløjfedressur

Distrikt D01
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 19-10-2019

okt
2019
26-10-2019 - 26-10-2019

HØJMEGÅRD RIDEKLUB

HØJ Knæk Cancer stævne Åben for flg. Klubber DAR, FYR, NÅR, DIR og SAM

Distrikt D07
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 22-10-2019

okt
2019
26-10-2019 - 26-10-2019

ØRSTED RIDEKLUB

Halloween spring

Distrikt D12
Disciplin
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 11-10-2019

okt
2019
26-10-2019 - 27-10-2019

GRÅSTEN RIDEKLUB AF 2004

Gråsten C- stævne.

Distrikt D08
Disciplin
  • Dressur
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 16-10-2019

okt
2019
26-10-2019 - 27-10-2019

GLOSTRUP RIDEKLUB

Glostrup Rideklubs efterårsdistriktstævne i dressur

Distrikt D01
Disciplin
  • Dressur
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 17-10-2019

okt
2019
26-10-2019 - 27-10-2019

BOLLER RIDEKLUB

BOR Knæk Cancer 2919

Distrikt D10
Disciplin
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 20-10-2019

okt
2019
26-10-2019 - 27-10-2019

FAVRSKOV RIDEKLUB

FAVR REMA 1000 HADSTEN CUP

Distrikt D12
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 19-10-2019

okt
2019
26-10-2019 - 27-10-2019

AAGERUPGÅRD SPORTSRIDEKLUB

Halloween stævne

Distrikt D04
Disciplin
  • Spring
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 20-10-2019

okt
2019
26-10-2019 - 27-10-2019

HAMMERUM RIDEKLUB

Hammerum Rideklub Spring Hest/Pony

Distrikt D11
Disciplin
  • Spring
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 23-10-2019

okt
2019
26-10-2019 - 27-10-2019

GUDENÅDALENS RIDEKLUB

Halloweenstævne

Distrikt D11
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau E
Type Hest/Pony

Frist: 20-10-2019

okt
2019
26-10-2019 - 27-10-2019

DANSK RIDE FORBUND

Observationssamling i ponydressur med landstræner Jette Nevermann

Distrikt 1099655
Disciplin
  • Dressur
Niveau E
Type Pony

Frist: 16-10-2019

okt
2019
26-10-2019 - 27-10-2019

TOBØL RIDEKLUB

TBR D-Stævne med CUP for hold

Distrikt D09
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 18-10-2019

okt
2019
26-10-2019 - 27-10-2019

KALLEHAVEGAARD RIDEKLUB, RANDERS

KARR Sløjfestævne med E-klasser

Distrikt D12
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 18-10-2019

okt
2019
26-10-2019 - 27-10-2019

LFH RIDEKLUB

LFHR D-Stævne med E-Klasser

Distrikt D05
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 18-10-2019

okt
2019
26-10-2019 - 27-10-2019

BAUNEHØJ RIDEKLUB NÆSTVED

Baunehøj D-stævne med klubmesterskab og Karlslundegaardens Para Cup h/p (D)

Distrikt D05
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 18-10-2019

okt
2019
26-10-2019 - 27-10-2019

MØLLEBAKKENS RIDEKLUB

MBRK C-stævne med Blue Hors Para Cup

Distrikt D04
Disciplin
  • Dressur
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 17-10-2019

okt
2019
26-10-2019 - 27-10-2019

HAFLINGER SPORT

Haflinger, Welsh og Fjordhestestævne på Fyn

Distrikt D08
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau R
Type Hest/Pony

Frist: 16-10-2019

okt
2019
26-10-2019 - 27-10-2019

LANGESØ EGNENS RIDEKLUB

Halloween Stævne med LSR klubmesterskabsklasse i dressur og spring

Distrikt D07
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 12-10-2019

okt
2019
26-10-2019 - 27-10-2019

GULDAGER RIDEKLUB

GRK D-stævne dressur og spring

Distrikt D09
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 21-10-2019

okt
2019
27-10-2019 - 27-10-2019

NORDSJÆLLANDS SPORTSRIDEKLUB

NSR´s Sløjfestævne

Distrikt D02
Disciplin
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 20-10-2019

okt
2019
30-10-2019 - 30-10-2019

SOLRØD RIDEKLUB

Ring og Spring SOLR

Distrikt D03
Disciplin
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 25-10-2019

okt
2019
31-10-2019 - 03-11-2019

RIDERS CUP

Riders Cup indendørs stævne med Distrikt Mesterskab Hold/individuelt

Distrikt D04
Disciplin
  • Spring
Niveau C
Type Hest/Pony

Frist: 25-10-2019

okt
2019
31-10-2019 - 03-11-2019

HESLEGÅRD SPORTSRIDEKLUB

HGS's B-stævne Dressur hest inkl. 3. kval ECCO Cup U25/J/YR

Distrikt D02
Disciplin
  • Dressur
Niveau B
Type Hest

Frist: 24-10-2019

okt
2019
31-10-2019 - 03-11-2019

FREDERICIA SPORTSRIDEKLUB

FSRK's B-stævne Spring Pony/Children med C-klasser og Rosenparaden 2019

Distrikt D10
Disciplin
  • Spring
Niveau B
Type Hest/Pony

Frist: 21-10-2019

nov
2019
01-11-2019 - 03-11-2019

ARDEN SPORTS RIDEKLUB

Arden Sports Rideklubs halloween stævne

Distrikt D14
Disciplin
  • Dressur
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 25-10-2019

nov
2019
01-11-2019 - 03-11-2019

FRISTRUP RIDEKLUB

Fristrup Rideklubs Halloween stævne 2019

Distrikt D14
Disciplin
  • Dressur
  • Spring
Niveau D
Type Hest/Pony

Frist: 28-10-2019